Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Artvin'den İstanbul'a 1441 km 4 günlük tur programı

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Murat Kırdı tarafından paylaşıldı.

1. Murat Kırdı

Murat Kırdı Yeni Üye

Adı:
    MURAT
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    2012 Sonbahar- Bu tur bir aksilik olamazsa Artvin'den başlayacak İstanbul'a kadar sürecek 4 günde tamamalancaktır. Amacım Köprüyü Asyadan Avrupa ya bisikletle geçmek. 1.300 km üzerinde bir mesafe Aralık aıynın başına kadar bakalım.. nasip kısmet....:rolleyes:

2. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Turu Karadeniz kıyısından tamamlamayı mı düşünüyorsunuz?
    Diğer merak ettiğim 4 günde giderek bir rekor mu kırmak istiyorsunuz?
    mevsim koşulları düşünüldüğünde hem günler çok kısa hemde hava çok soğuk olacaktır? Bu konuda nasıl tedbir almayı düşünüyorsunuz?

3. Murat Kırdı

Murat Kırdı Yeni Üye

Adı:
    MURAT
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Ortalama 360 km günlük yol alacağım ; Asklında bu bir rekor olacak... Çok da zor olacağını düşünmüyorum. Sanırım başaracağım. 4 gün yeterli bu arada ilk gün sabah 4.30 gibi yola çıkmayı ve ilkgün 450 km üzerini test etmeyi düşünüyorum. Arazide yani 200 rakımdan 2800 lere çıkarak bir günde 328 km zaten tecrübem var.. Burada hat uzun ama zemin düz...hayırlısı kısmet .. ama olacak...

metin mülayimoğlu bunu beğendi.
  4. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Günde kaç saat kullanacaksınız?

5. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Sinop'a kadar hemen hemen düz bir zemin... Ama Sinop'tan İstanbul'a sahil şeridini kullanarak gitmeyi planlarsanız işin rengi biraz daha değişecek. Devamlı inişler çıkışlar... Üstüne soğuk, yağmur ve günün kısalığı (hava 4 buçuk gibi kararacak) Birde köpek v.s. gibi hayvanlarda karşınıza çıkabilecek... hepsini hesaba katmak gerekir... Muhtemelen size eşlik edende olmayacaktır... İlgiyle süreci takip edeceğim...

Murat Kırdı bunu beğendi.
  6. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Umarım turunuzu istediğiniz gibi kolaylıkla ve başarıyla tamamlarsınız fakat, köprü geçişleri bisikletler için yasak.
    Giriş ve çıkışlarında polisler bekliyor oluyor ve sizi hemen durdururlar.
    Bilginize..

7. Murat Kırdı

Murat Kırdı Yeni Üye

Adı:
    MURAT
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    benide endişlendiren köprü orayı mutlaka bisikletle geçmek istiyorum. Karadeniz yolunu belki 30 kez geçtim Sİnop Kastamonu güzergahını çok iyi biliyorum ... Çok yüksek değil Ancak İneboludan sonrasını pek bilmiyorum... Yani sahil hattını ama rakım zaman zaman 200 metre yükseliyor. Bu Artvindeki parkurları düşündüğümde hiçte zor olamyacak ... <önemli olan Köprü :) takıntım orada.... sevgiyle kalın.

metin mülayimoğlu bunu beğendi.
  8. Murat Kırdı

Murat Kırdı Yeni Üye

Adı:
    MURAT
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bu arada günde 16 saat bisiklet üzerinde pedal çevirdim. 1 saatlik ve 10 dakikalık 3 mola vererek...Su ya turda hiç ihtiyaç duymuyorum. Ama alıyorum mümkün olduğgunca verdiğim suyun 3.te ikisini Turu tamamladıgımda kilom 65 şu anda 58 e düşerim sanırım...

9. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Dogru okumusum. Bu mevsimde bu turu yapiyorsaniz, ben simdiden tebrik ederim. Eger bir aksilik olur, 4 günde bitiremezseniz de , böyle bir seye cüret ettiginiz icin tebrik ederim. Yolunuz acik olsun! Alkisliyorum! =D>

Murat Kırdı ve erendiz çetiner bunu beğendi.
  10. aertan

aertan Kıdemli Üye

Adı:
    ali ertan noyan
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    vallahi dostum umarım herşey yanında olur, ve planladığın gibi tamamlarsin turunu.
    sadece bu amaçla yola cikman bile takdirimi kazandı. okurken ben heyecanlandim, yolun açık olsun.
    allah kazasız belasız sürüş versin inşallah.

SerkanNamazcı bunu beğendi.
  11. halil fatih akbaş

halil fatih akbaş Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    konuyu bende takip ediyorum umarım herşey istediğiniz gibi olur merak ettiğim nasıl bir bisikletle bu uru gerçekleştireceğiniz?

Murat Kırdı ve SerkanNamazcı bunu beğendi.
  12. Murat Kırdı

Murat Kırdı Yeni Üye

Adı:
    MURAT
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    turu specializeid allize ile ile yapmayı düşünüyorum. Acaba çok yorarmı bu yarış bisikleti beni diyede düşünmeden edemiyorum. Çünkü çok yogun antranmanlarımı trek ile yapıyorum. Ayrıca yol durumu çok kötü olursa trek x clıbar 29 er de düşündüklerim içinde ... Bagajım olmayacak sadece küçük bir çanta içinde bir ponpa yama seti. yag alet takımı maske bir tane belki bir termal uzun kol konaklamalar öğretmenevinde pedal çevirmek dışında yemeğe 2 saat süre 7 saatte uyku ... böyle planlıyorum.

13. SerkanNamazcı

SerkanNamazcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Selamlar murat abi..
    Ne bu şiddet ne bu celal..
    Aralık ayında böyle bir şeye kalkışman 1.zorluk derecesini max. seviyeye çıkartırki...
    Sahil yolu ne kadar düz olsa'da inişli çıkışlı bir yapıya sahiptir.
    1.Rüzgar (Rüzgarın nereden eseceği belli olmuyor o yüzden hava durumunu ve rüzgarı göz ardı etmek intihar olur)
    2.450 km veya 250 km yol gidilip ertesi sabah ne kadar zinde olunur muamma..=
    3.Hangi rotayı takip edeceksiniz? (ankara üzerinden gidiyorsanız yolda yapım çalışmaları var.. ve rakım 1000 metrelere kadar ulaşıyor.)
    4.Aralık ayı soğuk ve yağışlı olacağından risk fazla
    5.Karadeniz dahil olmak üzeri bölge bölge gideceğiniz için bölgelerin iklimleri ve yol ısıları farklı oluyor..
    Fakat yapılamayacak bir olay değil risk olmadan bir şey olmuyor..
    Saygılar
    Görele'de görüşmek üzere..

14. five

five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhaba,

Daha önce Samsun-Sarp ve bu Eylül'de de kıyıdan İstanbul-Samsun turlarını yaptım. Yaklaşık 600 + 1000 = 1600 Km. yolunuz var. Eğer Samsun'dan sonra içeriye girerseniz o zaman da 600 + 750 = 1350 Km. olur. 4 gün çok iddialı bir hedef. 300 - 400 Km'lik günlük etaplarınız olacak. Bisikletin yol bisikleti olması düz etaplarda işiniz kolaylaştırsa bile eğer kıyıdan devam ederseniz Sinop- Zonguldak arasında oldukça da zorlaştırabilir. Eşya taşımamanızı (süreyi kısa planladğınız için) bir artı, su içmemenizi de çok öenmli bir eksi olarak görüyorum. Hele bu tür üst üste yüksek performans gerektiren turlar için vücut dengesini koruman sağlık açısından çok önemlidir.
    Köprüyü bisikletle geçme konusuna gelince... Avrasya maratonuna yetişerek mi geçeceksiniz yoksa kaçak geçmeyi mi göze aldınız ? Çok güzel bir hedef de olsa lütfen bu ciddi performans, planlama ve konsantrasyon isteyen turunuzda sizi riske atacak bir hareketten kaçının.

Kazasız ve keyifli bir tur dilerim.

five

15. bülent samsunlu

bülent samsunlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    bol fotoğraf bekliyoruz,samsundan geçerken de samsun pidesi yemeyi unutmayın.. :)

16. Murat Kırdı

Murat Kırdı Yeni Üye

Adı:
    MURAT
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Fotograf kısıtlı olur bu zamana karşı bir rekor denemrsi olacak svg

17. Murat Kırdı

Murat Kırdı Yeni Üye

Adı:
    MURAT
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Pideyi kesin tatacak. Varmı. Mekan önereceginiz

18. burhan çetin

burhan çetin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Bisiklete binerken her daim zevk alma taraftarı olduğumdan,bana çok fazla eziyetli bir tur gibi göründü.Günlerin kısalığı,soğuyan havalar,yağmurlar,turu 4 günde tamamlama hedefinizin sizde yarattığı baskı ve rampalar düşünüldüğünde sanırım köprüyü geçmek kaygılanılması gereken son şey olur.Yine de yolunuz açık olsun Allah kolaylık versin.

19. adem er

adem er Kıdemli Üye

Seviye:
    başarılar dilerim. Sağlıcakla kalın.

20. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Terme'den geçerken meydanda ziraat bankasının ara sokağında Özler Pide Salonu var öneririm. Yolum her Terme'ye düştüğünde orda yiyorum pidemi. Ayrıca kesinlikle çok zor bir tur olacak, diğer arkadaşlar olumsuzlukları bolca yazmışlar zaten bende eklemede bulunmayayım :) Umarım tüm bu olumsuzluklara rağmen amacınıza ulaşıp turu tamamlarsınız, takipteyim. Bol şans.