Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Artık yollarda olmak istiyorum

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Ensar.. tarafından paylaşıldı.

1. Ensar..

Ensar.. Aktif Üye

Seviye:
    uzun süredir bisiklet arıyorum aynı zamanda da para biriktirdim. bir türlü hangi yol bisikletini alacağıma karar veremedim. aklimda triban 3 vardi ucuzlugundan ve baslangic bisikleti olmasindan dolayi onu secmistim ama stoklarda suanda yok ve gelmeyecek galiba. bu yuzden tavsiyelerinizi bekliyorum. karar verir vermez bos bir zamanimda almayi dusunuyorum. bisikleti aldigimda gunde 80-120 km arasi gitmeyi dusunuyorum. yaklasik bir sene kullanirim diye dusunuyorum ondan sonra model yukseltirim. fren vites sistemi olarak idare edebilecek 1100-1600 tl arasi bir yol bisikleti tavsiyelerinizi bekliyorum.

boyum 1.82
    kilom 61
    bunlari da belirtmek istedim. :)
    Tesekkur ederim.

2. baykuş97

baykuş97 "fekku ragabe"

Adı:
    ilhan beyoğlu
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    İkinci el bakabilirsin...

3. Ensar..

Ensar.. Aktif Üye

Seviye:
    @baykuş97 hocam ilk bisikletim olacagi icin tecrubesizim 2. elden anlamam. hem almisken sifir alayim diyorum.

4. İhsnn_zyvl

İhsnn_zyvl Düz maşa kullanıcıları kulübü

Adı:
    İhsan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Mossonun sora setli modelini pazarlıkla 1600 civarı alabilirsin karbon maşalı hem tabi kadro boyu size uymalı o önemli

5. Ensar..

Ensar.. Aktif Üye

Seviye:
    evet boyumu ve kilomu o yuzden belirttim belki onerdiginiz bisikletin bana gore kadrosu yoktur. acikcasi fazla da pahaliya kacmak istemiyorum cunku fazla kullanmayi dusunmuyorum. isi kavradiktan sonra modeli yukseltirim diye dusunuyorum. :)

evet boyumu ve kilomu o yuzden belirttim belki onerdiginiz bisikletin bana gore kadrosu yoktur. acikcasi fazla da pahaliya kacmak istemiyorum cunku fazla kullanmayi dusunmuyorum. isi kavradiktan sonra modeli yukseltirim diye dusunuyorum. :)

6. TolgaU

TolgaU Aktif Üye

Adı:
    Tolga
    Seviye:
    Selam, 2. el olarak baksaydınız bu fiyata çok güzel Tiagra sistemli bisikletler bulunmaktaydı.( -Salcano xrs 030 , -Carraro cr race 052 vb.)
    fakat 0 demişssiniz önerilerim şu yönde olacaktır;
    -Salcano xrs 040 SORA
    -Mosso 730 TCA SORA
    -Carraro cr race 032

Ben Carraro yu denedim eski bir arkadaşımın bisikletiydi.Gayet güzeldi,akıcıydı o fiyata en iyilerindendi.:)

Edit: Boyunuza göre 58 kadrosu olması lazım.Forumda konusu vardı aratıp araştırabilirsiniz.:)

7. Ensar..

Ensar.. Aktif Üye

Seviye:
    @TolgaU tavsiyeniz için sağolun ama bunlar bana biraz tuzlu max. 1600 tl verebilirim. dedigim gibi cok iyi bir vites sistemi veya iyi bir kadro istemiyorum. biraz beni idare etsin, fiyatina degecek bisey olsun yeter. carraro cr race 022 modelini begendim claris sistemli ama fiyatinin karsiligini vermedigini okumustum. fiyati 1.559 tl galiba, pesin fiyatla 1.450 tl olursa fiyatu da cok iyi bana gore.

8. TolgaU

TolgaU Aktif Üye

Adı:
    Tolga
    Seviye:
  9. Ensar..

Ensar.. Aktif Üye

Seviye:
    @TolgaU selam. :) eger 1.600 e cekebilirsem onerdiklerinizden hangisini daha cok tavsiye edersiniz. ben fazla anlamam kadrodan vites fren sisteminden. :) ama onerdiginizin yani sira cr race 022 modelini yakindan incelemek istiyorum cok begendim. fiya, gorunus olarak uygun. claris vites de kotu bir vites sistemi degil galiba.

10. TolgaU

TolgaU Aktif Üye

Adı:
    Tolga
    Seviye:
    @Ensar.. Ben bu fiyata alınabilicek en güzel bisikletleri sıraladım hepside güzeldir lakin ben sadece Carraroyu kullandım,kullanmadıklarım hakkında konuşmam doğru olmaz.
    Carraro ve diğer 3 bisikletinde vites sistemi soradır,Carraro gayet rijit bir kadroydu bana göre fakat esneme var tabiki.
    Siz yeni kullanıcı olduğunuz için esnemeyi hissedeceğinizi düşünmüyorum yani sizin için ha 022 almışsınız ha 030 farketmez bence.
    Claris seri dışı vites sistemidir ama siz yenisiniz sizi üzermi üzmez.
    Yol bisikletine iyice ısınıp 022 ile başlayıp sonradan para biriktirip daha güzel bir modele geçmenizi öneririm.
    İyi forumlar:)

11. furkan.zaman

furkan.zaman Hipokrat yeminli bisikletli

Adı:
    Furkan
    Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Sporla ugrasan biri misiniz gunluk 80-120 km gercekten ciddi bir rakam . 2500-3500 kcal demek bu aşağı yukari

Burak Kuruoğlu bunu beğendi.
  12. Ensar..

Ensar.. Aktif Üye

Seviye:
    @TolgaU çok yardimci oldunuz tesekkur ederim. o zaman carraro 022 modeli yakindan inceleyip saticidan da bilgi alayim. tabi onerdiginiz 3 bisikleti de goz onune alip tercih yaparim heralde. yalniz bu esneme olayini anlamadim bunun hakkinda da bilgi verirseniz sevinirim. :) @furkan.zaman suan spor yapmiyorum ama abim uzun zamandir fitness yapiyor. bana yardim ederek kisa surede kondisyon agirlikli bir program hazirlayacagini umuyorum. :)

13. Ulaş Çavuşoğlu

Ulaş Çavuşoğlu Onursal Üye

Adı:
    Ulaş
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @Ensar.. Günlük 80-120 vs gibi rakamlar kolay değil uzun süredir bünmediysen bisiklete ilk zamanlar 30 larda tükenmeye başlıcan hele yokuşvarsa ... Belki abinin yardımlarıyla sıradan birine göre daha hızlı kondisyon yaparsın neyse başarılar bencede carraro iyi bir tercih olur...

Burak Kuruoğlu bunu beğendi.
  14. Bisikletsurenadam

Bisikletsurenadam Kıdemli Üye

Adı:
    Emrulah ALTAN
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Geçen trek 1.5 i 1.5 bin liradan sahibinden de gördüm bence oldukça alinasi

15. Ulaş Çavuşoğlu

Ulaş Çavuşoğlu Onursal Üye

Adı:
    Ulaş
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @Bisikletsurenadam bende gördüm alasım geldi ama bisiklet varken başka bisiklete sulanmak olmaz :D şaka bi yana hakketten çok iyi fiyat sıfırı 3 bin civarı ydı yanlış hatırlamıosam

16. Bisikletsurenadam

Bisikletsurenadam Kıdemli Üye

Adı:
    Emrulah ALTAN
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Aynen bir de bazı parçalar yükseltilmiş 1000 lira nakit üstüne laptopla takas yapar misin diye bile sordum ben :)

17. İhsnn_zyvl

Adı:
    İhsan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hocam bence claris setli carrarodansa sora setli ve karbon Maşalı mossoyu tercih edin

18. Ensar..

Ensar.. Aktif Üye

Seviye:
    mosso beni aşıyo hocam 1.960 tl fiyati. taş çatlasin 1.600 tl lik istiyorum. :) çok kararsizim icimden carraro 012 race bile almak geliyo. :) dedigim gibi vites sistemine fazla onem vermiyorum bir sene idare etsin yeter. carraroya sicak bakiyorum.

19. İhsnn_zyvl

Adı:
    İhsan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Eğer elden ve nakit alıcaksanız bu ara doların düşmesi sayesnde 1600e inebilirler sıkı bi pazatlıkla carraronun sistemi cidden çok alt bence bi de eğer hafif toprak yola giderim fln derseniz mosso cycle cross sora modeli var disk fren ve dişli lastiğe sahip kendim kullanıyorum öneririm

20. Yağız Gökmen

Yağız Gökmen sen kapatma ben seni areyceğim

Adı:
    Yağız GÖKMEN
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    1 sene sonra satacaksanız niye 0 bisiklet bakıyorsunuz ikinci el alın bence satarken zararınız daha az olur

arkadaşların tavsiyeleri en doğru bisikletler esneme olayına takılmayın o farkı hissetmeniz imkansız

hayırlı olsun şimdiden

TolgaU bunu beğendi.