Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

artık bir rampa istiyoruz

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında bedo tarafından paylaşıldı.

1. bedo

bedo Bisikletkolik

Seviye:
    daha önce bu konu açıldımı bilmiyorum ama biz istanbullular rampa istiyoruz artık yurt dışında her sokak başında bir rampa var atlayıp zıplayanlar bizim :mad: ülkemizdede ya 2yada 3 tane var benim bildiğim 2 tane yer var birincisi izmirde bide sanırım izmitte var biz artık istanbulda da rampa istiyoruz
    yorumlarınız bekliyorum

2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Bence forumda yazıp yorum beklemektense iş başa düştü diyerek gerekli yerlere başvurmalı ve bir takım girişimlerde bulunmalısınız ;).
    Trail Erkan'ın bu yönde bir kaç düşüncesi vardı, eğer tanışmıyorsanız bence irtibata geçin.
    Birlikten kuvvet doğar ;).

3. bedo

bedo Bisikletkolik

Seviye:
    trıalerkan benim abim gibidir kendisi ile her haftasonu görüşüyoruz bisiklete biniyoruz evet onun bi kaç düşüncesi vardı bende birlikten kuvvet doğacağı için buraya yazdım sizlerle bu işi daha çabuk ve güzel hallederiz diye halil abi yorumun için teşekkürler
    ama bu konu hakkında belediyeleri miz malesef hiç umursamıyor rampa işini :( :(

4. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Valla bmxciler falan hep Beşiktaş Barbaros meydanında takılıyorlar, oraya uygun olurdu diye düşünüyorum...

5. Özgür!

Özgür! Bisikletkolik

Seviye:
    izmirde k.yaka'da var.orası uzak kalıyor biraz
    alsancaga veya guzelyalı taraflarına da yapsalar fena olmaz aslında :)

6. exen

exen Kıdemli Üye

Seviye:
    besiktasa izin zannetmiyorum versinler cünkü bayagı büyük bir alan kaplanacagı için işlerine gelmez ama ben bir arayıs içindeyim birde eski bmx e gönül verenlere danışıp daha önce nasıl yaptıklarını ögrenirim en azından ezbere yapmayız bide sponsor bakıyom rampa için

7. Jr.BMX

Jr.BMX Kıdemli Üye

Seviye:
    Yazın caddebostana tekrar kurulacak diye bir söz atmıslardı ama belli değil.

bedo bunu beğendi.
  8. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    Barbaros meydanı yalan olur bariz.

9. Sinto

Sinto Onursal Üye

Seviye:
    evet beşiktaş barbaros meydanı bu iş için uygun olmaz

10. seko123

seko123 Kıdemli Üye

Seviye:
    ewet avrupa yakasında bır rampa ıstıyoruz yetkili olarak kımlerle gorusmelıyız yesılkoy saılı cok uygun heryer bombos basketboll tennıs sahaları yapacaklarına bı tane rampa yapsınlar canımızı yesınler yaa:(:(:(

11. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    İzmir'deki rampalar, paten amaçlı yapılmış.Fakat onu bile becerememiş belediye.Açıları, birleşme noktaları paten için bile uygun değil ama hem patenciler, hem o civardaki bisikletçiler kullanmaya çalışıyorlar.
    Ayrıca Osman'dan (ncrone) duyduğum kadarıyla bahsettiğim rampa devrilmek üzereymiş.
    Gelelim konunuza;
    *İstanbul'da bu iş için en uygun yeri ortak fikirle önce kafanızda ve kağıt üzerinde belirlemelisiniz.
    Herkes kendi evine yakın yer isteyecek ve her kafadan ses çıkacaktır ama çoğunluğun istediği değil, en uygun yere yapılması gerekiyor ki yaptırılması için görüşmelerde bulunduğunuzda, sizi engellemek için karşınızda kimse duramasın.
    *Yer belirlendi diyelim.Sıra, o semtin, yerel yönetimi ile görüşecek, içinizdeki en büyük ve en ağzı laf yapan arkadaşınızı sözcü seçin.
    *Bu rampaları ve alanı isteyen herkesi buluşturun ve imza kampayansı düzenleyin.
    *Düzgün bir dille, faydalarından da kısaca söz ederek bu isteğinizi belirten bir dilekçe yazın, İmzalarınızın bulunduğu temiz kağıdı da o dilekçe ile ataçlayıp, o alanın yapılması istenen semtin yerel yönetim binasına gitmeden önce, telefonla ulaşıp randevu alın.Eğer randevu verirlerse, o gün en yetişkin ve ağzı laf yapanınız görüşmeye gitsin.
    *Görüşme sonucunda mutlaka nazikçe tarih sözü isteyin.

Bu tip başvurular, karşınızdakinin kişiliğine ve etkili konuşma, doğru zamanda orada bulunmayla ilgili parametrelere bağlı olarak müsbet veya hüsranla da sonuçlanabilir.
    Bir diğer fikrim Taksim İstiklal'in orada Freedom Sports mağazası varmış.Sahibi eski ünlü bmx'çilerdenmiş.O kendi uğraşlarıyla Dolapdere'de bir kapalı rampa salonu yaptırmış bile.Fakat ücretli bir yer.Ondan bu konu hakkında fikir alabilirsiniz belki.
    Umarım dileğiniz gerçekleşir kardeşlerim.

Sinto bunu beğendi.
  12. ncrone

ncrone Yeni Üye

Seviye:
    evet arkadaşlar internette bmx için olanların açıları nasıl yapılcakları planları projeleri mevcut tamam izmir de var çok güzel işimizi görüyor hiç yoktan ama çok eskidi burdaki afedersiniz s*çanlar mı olsun kıranlar mı olsun herkes bozmaya çalışıyor valla açıları iyice bozuldu bizim hız oldığımz quater yamuldu
    ben üstündeyken mesela otururken yani başka biri geldimi bunun üstünde deprem oluyormuş gibi inşallah istanbul a yapılır sizde çalışırsınız eğer baya kalabalık olursanız sesinizi duyurursanız yaparlar

13. Sinto

Sinto Onursal Üye

Seviye:
    fikirlerin için teşekkürler Fatih abi.ben bugün gittim freedom sports a :( keske dun acılsaydı bu konu. yakında gider konusurum. elimizden geleni yapaya çalışıcaz.

bedo bunu beğendi.
  14. Jr.BMX

Jr.BMX Kıdemli Üye

Seviye:

Bu tarz bir rampada olabilir ama arada birkac tane tahta rampayada gerek var.

15. Jr.BMX

Jr.BMX Kıdemli Üye

Seviye:
    Aslında bu konuda marongoz arkadaslarımda var ama altına demir yapıları yaptırmak fazla tutabilir.

16. ncrone

ncrone Yeni Üye

Seviye:
    rampa da güzel eğlenceli gerçekten dirt jump parkuru yapılcak yer yok mu şöle dev dev toprak tepelerden uçarken hayal edin kendinizi :D hem tr de bir ilk olurdu maliyetide daha az gibi alın bi kürek yapın bizde yapmayı düşünüyoruz

17. ncrone

ncrone Yeni Üye

Seviye:
    evet o demir yapıların maliyeti baya fazla oluyor

18. Jr.BMX

Jr.BMX Kıdemli Üye

Seviye:
    Zaten temelide yapıldımı birkere yapılır saglam yapılır her yıl değiştirilmez aslında. Dirt Jump pisti yapmak daha basit. ama arazi lazım.

19. ncrone

ncrone Yeni Üye

Seviye:
    evet temeli bi kere yapılıyor ben size burda bakım nasıl oluyor kısaca anlatıyım yazın bakım olurken gün ve gün izledim üstünde tahtalar var ya uzun olanlar
    onlar değişiyor temel iskelet sağlam kalıyor ama çiviler ve bu tahtaların altındaki demir levha lar paslı olarak çıkıyor bunlarda o yüzden değişiyor yağmur acaip zararlı bildiğiniz gibi değil tahtalar kabarıyor soyuluyor altındaki demirler paslanıyor size önerim bende fazla anlamam ama örneğin arabalar yapılırken paslanmamsı için kimyasal bi sıvıya sokuluyor ondan sonra boya atılıyor sizde paslanmaması için böyle bişey yapmanız gerek ve çevreden iyi korumanız gerekir çünkü yaz geldiğin ufak çocuklar şişeleri k*çlarının altına alıp orayı çocuk parkı gibi kullancaklar durmadan kaycaklar rampalardan buda rampalara baya bi zarar veriyor tam hız alıp uçucaksınız oda ne çocuk anne die birden önüne çıkıyor sinir olmamak elde değil çünkü annesi gelip haklıymış gibi burası çocuk parkı sizin çıkmanız gerek diyecek inş siz bunları yaşamazsınz şimdiden kolay gelsin

20. Gürsel A.

Gürsel A. Bisikletkolik

Seviye:
    Arkadaşlar, bir arkadaşın babası kızı kaykay yapsın diye oturmuş 5 X 3 m boyutunda,2 m yüksekliğinde demirden half pipe yapmış.Fakat tahtalarını satın alamamış. Bunu hurda fiyatına verecek.. Tabi taşımak için kamyon lazım. Ben bazı firmalara durumu ilettim. Bunu alıp tamamlayıp Anadolu yakası sahiline koyabilirler..