Artık benimde bisikletim var.Çok mutluyum.

DoğanKaya

Üye
Tepki
41
Selamlar

Uzun süreden beri bisiklet almayı düşünüyordum.Kıştı mıştı yaz gelsin yeni modelleri görelim derken bugün (pazartesi) kafamda oluşturduğum modelin bir üstünü aldım.Çünkü aspect 50 16 inç kalmamıştı.Bende aspect 40 aldım.Çok uzun süre önce stajyer olarak çalışıp kendi paramla aldığım bisikleti çaldırınca çok üzülmüştüm.O günden bu güne kadar hiç bisiklet kullanmadım.Darısı bugüneymiş.Forumları araştırmak beni gerçekten çok şevklendirdi.Tüm üyelere teşekkür ederim.

Alırken kask'la birlikte alacaktım ama model sayısı azdı ve birkaç gün içinde yeni modellerin geleceği söylendi.Ne yapalım birkaç gün bekleyeceğiz.

Bisikletin yanında sedona eldiven,alyan takımı,yama seti,duvara askı aparatı,Scott forma (Biraz sıktı gibi belki değiştirebilirim.Ama Murat usta uygun gördü), İtip çekerken hava veren pompa,Zincir kadro koruyucu ve suluk aldım.Daha öncede bu forumdan 17 fonksiyonlu kilometre cihazından almıştım.

Bike and Outdoor firmasından Murat ustamıza bizimle yakından ilgilendiği için çok teşekkür ediyorum.Bunun dışında bana maddi manevi destek veren sevgili abime ayrıca teşekürler :)

Valla ben bisikleti alıp beşiktaş şubesinden alibeyköy'deki evime getirmek istedim.Yani o kadar çok binmeyi istiyordum.Ama abim engel oldu :) Saygıda kusur etmiyoruz tabiki :)

Bisiklet eve getirince hemen bir iki tur attım.Heralde uzun süredir bisiklet kullanmadığım için öyle çok bir kalite farkını göremedim.Çünkü karşılaştıracak bisikletim yoktu.Zamanla daha çok seveceğime eminim.

Gece tekrar çıkıp biraz gezinti yaptım.Yakın bir tanıdığımız abimle karşılaşıp biraz sohbet ettik.Ne dese beğenirsiniz çok para vermişsin.Sirkecide 150 tl'ye aynısını alabilirdin :( Biraz dil döktüm ama pek anladığını zannetmiyorum.Yinede onu garip karşılamıyorum.Bisiklet deryasına girmeden önce (ki tam olarak girdiğimi düşünmüyorum) bende ona yakın düşünebilirdim.

Neyse Murat ustamız bana şimdilik 9'lu sistemi önermedi.Gerçi bende bana ne faydası olacağını bilmiyorum :) Hidrolik deseniz hem pahalı hemde forumda neredeyse kimse önermiyor.Zaten çamurlu yollarda kullanacağımı zannetmiyorum.Bisikletin bir üst modelini alınca birde aksesuarlar ile birlikte limiti epey aşmıştık.O sebeple bu tarz değişimleri şu an ertelemek en iyisiydi.Murat ustamızında dediği gibi bunu kullandıktan sonra diğerlerinin farkını anlayacağım.Sele veya gidon hakkında fazla bilgim yoktu.O sebeple onlarıda aynı bıraktım.Tekerlek içinde maddiyattan dolayı erteledik.Patlamalara karşı tubeless değilde daha ucuz olan bir sıvı varmış.Şu an ellerinde olmadığı için yaptırmadım.Umarım patlatlardan fazla etkilenmem.

Scott gerçekten kadrosuyla beni cezbetti.Biliyorum birçok marka var.Donanım olarak aynı fiyata Deore'ye kadar çıkıyorlar.Ama ben hem kadronun beni cezbetmesini hemde gerçekten iyi olduğu söylenen bir kadroyu almak istedim.Umarım doğru yapmışımdır.

Bisiklet ile markete gidip birşeyler almak istemiştim.Bisikleti bir yere dayadım.Baktım hemen selesi çizilmiş.Seleler yada benim aldığım çok çabuk çiziliyor sanırım.Aldığım ilk gün o kadar itina etsemde üzücü bir durum bu :(

Mutluluğumu siz değerli üyeler ile paylaşmak istedim.Çünkü sizin aldığınız bisikletlerle ben mutlu oluyorum gerçekten.

Almak istediğim diğer parçalar; Kilit,Çanta,Gözlük,Schwalbe Marathon (sanırım en iyisi bu),Birde gece gezintiler için ışıklı birşeyler :) Ha birde ayna çok gerekli gibi hissettim.Bir arkadaşta kask üzerinde vardı.Bunlar dahamı iyi acaba? Yeni başlayan birine tavsiyeleriniz varsa duymaktan çok memnun olurum.

Herkese çok teşekkür ederim.Umarım nice mutlu günlerimiz olur.(Birazda kilo verirsem deymeyin keyfime)
:D :D :D :D :D :D :D

Saygılar sevgiler.

• Beğen
Tepkiler: Okan Bozkurt
Scudo

Berke ÖZTÜRKMEN

Forum Bağımlısı
Tepki
306
Bisiklet
Diğer
Yeni bisikletini güle güle kullan. Scott gibi bir markayı tercih etmekle çok doğru bir tercih yapmışsın. Bu bakımdan için rahat olsun. Scott piyasanın en iyi bisikletlerinden biri ve bu seneki kadroları da açıkçası muhteşem. O kadronun üzerine ilerde ne komponent koyarsan koy aslanlar gibi taşıyacaktır ;)

Keyifli ve kazasız sürüşler diliyorum. Malzeme alımı ve değişimi konusunda sakın acele etme ama kask ve ön-arka ışıklarını lütfen mümkün olduğunca çabuk almaya çalış.

• Beğen
Tepkiler: DoğanKaya

Erkut Usta

Üye
Tepki
4
Güle güle kullan iyi pedallamalar
bendede aspect 30 var alırken bana 10 20 30 modellerinin diğer aspectlere göre kadro farkı olduğu söylendi. açıkçası bende aradaki farkı anlamadım ama aldım işte.
bana biraz ağır gibi geldi bisiklet
ağırlığına ve üzerindeki donanımın düşüklüğüne rağmen oldukçada pahalı bir bisiklet. sanırım marka değerine durduk yere para verdik.
ama görüntüsü güzel olduğundan dikkat çekici bir bisiklet. şimdi o cezbedici yanı yüzünden bi çok kişinin bisiklet almasına sebep oldum. ama hala aspect 60 almadığıma pişmanım :)

• Beğen
Tepkiler: DoğanKaya

ocanakci

Daimi Üye
Tepki
241
Bisiklet
Lapierre
maşallah tam takım bir alışverişte bulunmuştur. öncelikle keyifli pedallamalar... bende sizinkine yakın bir alışverişte bulundum.scott sub 10'um var artık. ayna konusunda kesinliklle kask aynası öneririm. ben z..f..l kullanıoyurum. sağlam ve bir o kadar da pratik. hemen ayarlanabiliyo. görüş açısı gerçekten geniş...