Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Artık Bende bir Dahon Sahibiyim = )

Konu, 'Katlanır Bisikletler' kısmında Baturay Özyurt tarafından paylaşıldı.

1. Baturay Özyurt

Baturay Özyurt Yeni Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Herkese selamlar , arkadaşlar dün dahon vybe C7A aldım. Bugün işe gelirken kullandım. Bilenler için Üsküdar - Doğancılardan Kadıköy metroya kadar geldim.Katlayıp metroya binip işe geldim. İlk günüm olmasına rağmen açma kapama kısımlarında zorlanma ya da zaman kaybı yaşamadım. Sürüş olarakta gayet rahattım. Ancak selesinin çok sert olmasından dolayı baya bir rahatsızlık yaşadım hem sürüş anında hemde üstünden bu kadar zaman geçmesine rağmen halaa rahatsızlıgım devam ediyor.(bel ve kalçada) Bunun için seleyi mi değiştirmem gerekiyor yoksa tecrübeli arkadaşların önereceği başka bir alternatif var mıdır ? Buna ek olarak arkadaki bagajın çok kullanışlı olmadığını düşünüyorum. Nişanlımın çantasını koruma lastiklerinin altına koyamadım. Lastik kapanmadı. Ben bagajın kullanım amacını ya da oraya koyulacak şeyleri yanlış mı anladım ? Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

batuhan candan ve Max Torque bunu beğendi.
  2. Max Torque

Max Torque Forum Bağımlısı

Adı:
    Hüseyin Gündoğdu
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Baturay Bey foruma hoş geldiniz :)

Yeni bisikletiniz Hayırlı olsun. Evet sele konusunda her sele her kalçaya uygun olmayabiliyor. Daha rahat etmek istiyorsanız Jelli bir sele kılıfı alabilirsiniz.
    Belki sele ayarınız düzgün yapılmadığı içinde böyle bir problemle karşılaşmış olabilirsiniz.
    Bagaj konusuna gelicek olursak heybe kullanmadığım için cevap veremeyeceğim.

Baturay Özyurt bunu beğendi.
  3. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    Hayırlısı olsun,Dahon u nuz :). Katlanır bisiklet kullanıcıları genellikle brooks tercih eder. Şık ve prestijli görünümün yanında zamanla kullanan kişinin kalçasına göre kendini şekillendirmesi ve bu sebepten dolayı çok rahat bir sürüş sağlamasıdır.Tabi bisikletçilerde ki standart sele ler gibi 40-50 tl ye bulamazsınız ne yazık ki.Birazcık pahalı, o benim bütçemi aşıyor derseniz Hüseyin arkadaşımın bahsettiği jelli seleleri kullanmanızı tavsiye ederim.Biraz kalitelileri 100 e dağru yaklaşıyor ama ortalama bir bir ürün 40-70 arası markaya göre de değişebiliyor.Bira kaçtane örnek buyrun inceleyin
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-bisiklet-selle-royal-kahverengi-jelli-sele-139366950/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-bisiklet-selle-royal-jel-sele-bay-bayan-164380595/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-bisiklet-sele-royal-koyu-kahve-rengi-164155397/detay

Baturay Özyurt ve Max Torque bunu beğendi.
  4. Baturay Özyurt

Baturay Özyurt Yeni Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Merhaba tekrar , Mustafa Bey siz ve Hüseyin Bey'in yardımları ile nasıl bir topluluğa girdiğimiz gösterdiniz. Gerçekten çok teşekkür ederim yardımlarınız için. Benim seledeki önceliğim geniş ve yumuşak olması. Aslında 174 70 ebatlarında bir adamım ama yinede geniş ve yumuşağın daha konforlu olacağı yönünde kafamda belirdi. Bu noktada paylaştığınız linklerden 1. ve 3. öne çıkıyor. Burada soru işaretiim bu selelerin yumuşak olup olmadığı. Eğer sizin bilginiz varsa bununla ilgili " evet yumuşaktır " derseniz ben bu linklerden sipariş verebilirim. Yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim.

5. Kenan SALMAN

Kenan SALMAN Yeni Üye

Seviye:
    Hayırlı olsun bisikletiniz, güle güle kullanın ;)

6. Oktay Sencan

Oktay Sencan Üye

Seviye:
    Öncelikle bisikletiniz hayırlı olsun,güle güle kullanın :) Eğer imkanınız varsa Brooks marka seleleri tavsiye ederim fiyatları çok yüksek ama pişman olmazsınız.

7. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    Yani en iyi seçim görerek almak olur imkanınız varsa dışarıda ne bileyim bisikletçiler çarşısı gibi bir yer , oradan bi bakın beğenin. Neden çünki bazen istediğiniz yada göründüğü gibi çıkmıyor e geri verme filan uğraşmayın. Yani keşke kendi tecrübe etmişliğim olsada önersem ama ne yazık ki bulunmuyor. Ben üzerinde gelen sele ile şimdilik idare ediyorum ileride değiştirmeyi düşünüyorum :)