Artık ben de yol bisikletçisiyim :)

Cycmode

Daimi Üye
Tepki
375
Bisiklet
Pinarello
Hayırlı olsun. Güzel bisiklet kazasiz sürüşler...

• Beğen
Tepkiler: Berke
Scudo

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@MEHMETALİ

Teşekkürler abi. :)

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Sonunda Yol'a gelmene sevindim Berke :) Bisikletin hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız kullanmanı dilerim. Yalnız renkleriyle oynamadığın fotoğraflarda atsan çok iyi olur. Normalde nasıl görünüyor onu da bir görelim. Bu arada göbeklerin sesli çalıştığını söylemişsin ben carraro jantlarda sesli çalışma görmemiştim hiç. Merak ettim şimdi. Videosunu falanda atarsan merakımı gidermiş olursun :)

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ömer KARAN

Tamam abi ilerleyen günlerde oynamadan gerçek fotoğrafları atarım. Ses konusuna gelince bir Mavic Aksium sesi yok sanırım ama trafikte duyulur bir ses var. Akşama doğru video atmaya çalışırım.. İyi dileklerin için teşekkürler. :)

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
@Ömer KARAN

Aklin yol'u 1 ömer bey :p sesli calismaya gelince benim de gobek sessizdi, simdi sesli ben de anlayamadim. Yagsiz da degil kontrol ettim.

• Beğen

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ahmet O

Abi göbeklerin sesli çalışması daha iyi diyorlar tüm üst düzey jantların göbekleri hep ses çıkartıyor.
Ömer abi biliyor ise aydınlatır.

Mesela bu jant,

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
@Berke Kazankaya

Carraro daki jant seti quando göbekli olsa gerek. Çok kullandım o göbekleri akıcılığı gayet güzeldi. Benim carraro da belli belirsiz bir ses vardı. Benim jant setinde pek ses takıntım yoktur açıkçası. Ses yapıp yapmamasını pek takmam. Ama horultu şeklinde tok ses yapan jantlarda insanı gerçekten iştahlandırıyor. Çok olmayabilir ama merak ettim sesini acaba sesli çalışan bir göbek mi yapmaya çalışmışlar diye. Uygun olduğun bir zamanda atarsın videosunu falan acele etmene gerek yok. Nasılsa bisiklet elinde artık :)

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
@Berke Kazankaya

her iyi göbek kesinlikle ses çıkarır diye bişey yok :) sessiz çalışıp da çok akıcı olan göbekler de var. içindeki dişlerin sertliği, yağ oranı ve başka birkaç şeyle daha alakalı.
ben sesli göbek seviyorum ama kimisi sevmiyor mesela.

boşver sen bisikletinin keyfini çıkar :)

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ömer KARAN

Göbeklerin markasını bilmiyorum abi ama videoyu bugün çekebilirsem atarım olmadı yarın buradan paylaşırım. ;)

• Beğen
Tepkiler: Ömer KARAN

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Göbeklerin sesli çalışması konusunda Ahmet Bey haklı. Üst seviye olup sessiz çalışan göbeklerde mevcut. ama bu sesli çalışma olayı genelde jant setinin üst seviye olduğunu kanıtlama çabası gibi bir şey bir yerde. Ancak bilgim olan bir konuda şu. Genelde kaliteli malzemelerin (yani göbeğin dış kısmının alüminyumunun kalitesi göbeğin içindeki yayların sertliği vs.) akustik özellikleri de yüksek oluyor. Üst seviye jantların göbeklerinin sesli çalışması kısmen buna da bağlı diye düşünüyorum ben. video daki göbeklerin sesi gayet güzel. Dediğim gibi göbek sesini pek umursamadığım için çok fazla bilgi sahibi değilim. Benim sadece tok sesli horultu yapan göbekler hoşuma gidiyor. Denizli deki bir arkadaşımda Rolf prima echelon jant seti var. Onun göbeklerinin sesi çok hoş mesela. Sesli jant seti kullanmak istesem o tarz bir ses hoşuma giderdi galiba. Aslında üst seviye bir jant seti alabilecek maddi gücüm olmadığı için jant setinin sesini de pek kıstas edinemiyorum kendime maalesef :)

Aytuğ Ş.

Daimi Üye
Tepki
162
Bisiklet
Cube
Konu jantlardan giderken fulcrum racing 77 kullanan var mi ? Acaba mavic aksium mu yoksa racing 77 mi daha iyidir ?

Cube Agree GTC Pro (2014) Loading %99...

• Beğen

Aytuğ Ş.

Daimi Üye
Tepki
162
Bisiklet
Cube
Veya bu jantlarla ilgili bilginiz var mı ?

Cube Agree GTC Pro (2014) Loading %99...

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Aytuğ Şenoğlu

Bence ikiside ortalamanın üstünde kaliteli jant takımları.

• Beğen
Tepkiler: Aytuğ Ş.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Melih Çolak

Teşekkürler :)

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Gürkan Ç.

Teşekkürler :)

Ekrem Yılmaztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
477
Bisiklet
Cube
Hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.Renkler çok tatlı,ama oynanmamış fotoğrafları bende bekliyorum:) Göbekten gelen ses de kalite konusunda ipucu verebilir belki ama gürültülü göbek kaliteli olacak diye kaide yok,çok baktım zamanında seslere,markadan markaya modelden modele farklılık gösteriyor. Ama sesli göbek ben geliyorum diyor o yüzden ayrı severim:in:
Bu arada kızmayacağınızı umarak izninizle bir ipucu videoda benden olsun jant değişimi öncesi-sonrası göbeklerdeki sese dair fark