Artık ben de bisiklet sürmek istiyorum..

Tepki
0
Merhabalar

Hobi olarak bisiklet sporuna ilgi duymaya başladım. Bisiklet sporuna ilgi duymaya başladığım andan itibaren seçim konusunda birçok detayın göz önünde bulundurulması gerektiğini fark ettim. Nitekim bisikletforum'a üye olduktan sonra bu konunun gerçekte de böyle olduğunu gördüm. Forumdaki arkadaşlardan bisiklet sporuna ilgi duyan birisi olarak bana bisiklet seçiminde yardımcı olmasını istiyorum. Bisikleti kullanım amacım, kendimle ilgili detaylar ve merak ettiğim konularla ilgili ufak ayrıntıları aşağıda belirteceğim. Herkese şimdiden teşekkürler.

Alacağım bisikleti ne şekilde kullanacağım:
-Bisikletimi yarış amaçlı değil, daha çok gezi özellikle engebeli arazilerde kullanmayı düşünüyorum. Yaşadığım bölgede genel olarak belirlediğim parkurların şekli rakımın bir anda yükseldiği bölgelerden oluşuyor. Belirli noktalara ulaştıktan sonra etkili inişler olduğunu da söyleyebilirim. Bu konuda fikriniz nedir bilmiyorum ancak parkurla ilgili şanslı olduğumu düşünüyorum. Ağırlık, donanım vb.. gibi konulardaki fikirlerinizi bekliyorum.

Kendimle ilgili konular:
-Boy ve kilo olarak biraz cılız bir yapıya sahibim. Boyum 1.80 kilom 60. Bisiklete hobi olarak başlamadan önce sizce herhangi bir antrenman programına ihtiyacım var mı?

Bütçe:
-Bütçe olarak ilk etapta belirli bir sınırlamam yok. Ancak her hobiye ilgi duyan kişilede olduğu gibi makul düzeylerde harcamalar yapmam benim için önemli.

İlk etapta söyleyebileceğim noktalar bunlar. Yardımcı olmak adına verebileceğim detaylar varsa elimden geldiğince anlatabilirim.

Tekrar teşekkürler.

Scudo

Metehan Mendi

Daimi Üye
Tepki
296
Bisikletinizi yarış amaçlı değil, daha çok gezi özellikle engebeli arazilerde kullanmayı düşündüğünüze göre ; size touring tarzı bir mtb gerekiyor .. Scott aspect serisi ya da Trek 3900 tam sizin amacınıza yönelik üretimlerdir .. 18" ya da 19" kadro lar boyunuza uygundur .. Hobi kullanıcısı olacağınız için yardımcı bir antrenmana ihtiyacınız yok , binmeye başlayınca biraz da beslenmenize dikkat ederseniz zamanla güçlenir ve sıkıntı yaşamazsınız ..

Tepki
0
peki şehir içerisinde bu bisikleti kullanmak istersem nasıl olur? her ne kadar hobi amaçlı olsa da zaman zaman biryerlere gitmek için bisiklet pratik bir ulaşım aracı.

42FY

Daimi Üye
Tepki
184
Hayırlı olsun Emin kardeşim.

Emirhan Atasöz

Forum Demirbaşı
Tepki
331
Metehan Arkadaşımızın Dedigi Bisikletleri , Şehir İçide Rahatlıkla Kullanabilirsiniz.
Ama Tavsiye Ettikleri Bütçeme Çok Geldi Derseniz ; Kron Xc1000 'e Baka Bilirsiniz.
Sedona'nın 711 / 741 Modellerine Bakabilir Siniz.
Daha da İyisini Alabilirim Derseniz ; Specilazied Hard Rock Modelleri Var.
Kısacası Yuvarlak Bir Biütçe Yazarsanız Ona Göre Daha Güzel Tavsiyelerde Bulunuruz.
Çünki 500 TL'ye de Bisiklet Var 20,000 TL'ye de...

Cihan A.

Forum Bağımlısı
Tepki
888
Bisiklet
Kron
Kilitlenebilir maşalı bir mtb işinizi görecektir...Whistle,Carraro,sedona ve Kron modellerinin başlangıç seviyelerine bakabilirsiniz...Whistle Miwok 1052 ve 1053 v-Fren ve disk fren olarak 600tl ile 850 tl arası,Carraro 419 V-Fren modeli 548 tl,435 modeli V-Fren 756 tl ve 436 modeli Disk Fren 906tl.Sedonalar 600 ile 950 arası...Kron XC 1000 700 tl XC 4000 1400 tl civarı...Benim şimdilik ilk aklıma gelenler...Öneriler benden araştırması senden.Son karar senin...

Tepki
0
@Cihan Aydan

yaz geliyor iyiden iyiye. ciddi vakit ayırıp bakmam lazım. seçenekler yeterli gibi şu anda. çok fazla kafa karıştırmama gerek var mı? :)