Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

arpenaz 2 çadır ile şişme mat aldım

Konu, 'Outdoor' kısmında Türka¥ tarafından paylaşıldı.

1. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    ne zamandır çadır araştırması yapıyorum, en uygun fiyata ne alabilirim derken bu arpenaz 2'ye karar verdim. decathlon'da 70lira fiyatı var, kurması da çok pratik. forumda da olumlu yorumları görünce gittim aldım..
    mat'ı da klasik matlardan almayı düşünüyordum (25-30lira) ancak decathlonda 10mm'lik mat'ı deneme imkanım oldu, düz zeminde denememe rağmen tatmin etmedi..
    bir de şişme matlara bakayım dedim, bu A200 XL modelini şişirip oradaki çadırlardan birinin içine atıp uzandım, 3.5cm kalınlık sözkonusu, çok rahat olduğunu görünce bir de şişme mat aldım, onun fiyatı da 65lira..

umarım patlamaz da bütün yaz rahat rahat uyurum :mlk:

aklıma takılan tek birşey kaldı; yazın uyku tulumu olmadan idare edebilir miyim yoksa illa bi tulum almak mı gerekiyor.. dağlara çıkmak gibi bir niyetim yok, bütün yaz deniz kenarlarına yakın yerlerde uyumayı planlıyorum

linkler;

http://www.decathlon.com.tr/arpenaz-2-cadir-id_8293539.html

http://www.decathlon.com.tr/a200-xl-ime-mat-id_8206714.html

not: XL olan mat'ın eni 57cm.. L olan mat'ın eni 50cm.. web sitesinde bu bilgi yanlış girişmiş, ikisi de 50cm gibi görünüyor ama ürünlerin üzerinde doğrusu yazıyor ve ikisi de aynı fiyat olduğuna göre XL olanı almak daha mantıklı!!!

2. Batuhan Köksal

Batuhan Köksal Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Ben de yazın tuluma gereksinim olup olmayacağını merak ediyorum. Bu yaz yaş da seneye bir şeyler düşünüyoruz biz de :D
    Çadırınız çok güzel ve geniş ben de geçen decathlonda dolanırken görmüştüm ve fiyatına göre baya etkileyici gelmişti gözüme. Tabi yanında 1+1 4 kişilik dev bir çadır olunca biraz küçük geldi ama :D

3. Birhan K.

Birhan K. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Rüzgâr alan bir yerde uyursanız gece soğuk olur. Uyku tulumu şart bence. Havanın ne olacağı belli olmaz.

Türka¥ bunu beğendi.
  4. Behram Belek

Behram Belek Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Uyku tulumu her türlü şart. Yazın en sıcak döneminde bile çadırda üstünüze bir şey örtmeden uyuduğunuzda genellikle üşürsünüz. Ev uykusuyla kıyaslamayın. Tuluma ihtiyaç duymadan uyuyabileceğiniz yerler çok azdır.

Çağatay Günet ve Türka¥ bunu beğendi.
  5. Gürkan Ç.

Gürkan Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Güle güke kullanın ozmaan. Uyku tulumu yanınızda bulunsun. Ne olur ne olmaz. Hava soğurca girersiniz içine.

Türka¥ bunu beğendi.
  6. F.Yıldırım

F.Yıldırım Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Şişirme işini nasıl yapıyorsunuz. Ağız ile mi şişiyor pompa ile mi ?

7. Metehan D.

Metehan D. Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    matın kapalı hali fotosunu atabilir misiniz acaba ?

8. frkn9119

frkn9119 Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Uyku tulumu şart.Geçen yaz eylülün daha ilk haftası ölü denizde çadır kurmuştuk.Gündüz aşırı sıcak olmasına rağmen gece üstümüzü örtmeden donmuştuk çadırda.
    Ucuz yolluda olsa bir uyku tulumu almanızı tavsiye ederim.

Türka¥ bunu beğendi.
  9. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    çadırın içinde uyumak garip bir mutluluk verir bana.

Türka¥ ve tolga akan bunu beğendi.
  10. emrahozkan

emrahozkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Çadırın güzel, ama uyarayım matın çok ağır haberin olsun, bisiklete göre değilde arabayla gidenlere uygun o mat. Decatlondan kauçuk mat var 400 gram, birde ultralight 15 derecelik ufak tulum var onu al bence, yazın 10-15 derecelik tulum yetiyor sahilde...

Birde kauçuk mat alırsan plajda, kamp ateşi başında heryerde kullanırsın, diğeri patlar diye korkarsın, her türlü normal mat, sırtın alışır.

Türka¥ bunu beğendi.
  11. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    ağız ile şişiyor ama 3.5cm kalınlık olduğu için 1 dk gibi çok kısa sürede şişiyor.. mat'ın havasını boşaltıp katlamak şişirmeye göre daha uzun sürüyor..

F.Yıldırım ve Metehan D. bunu beğendi.
  12. Metehan D.

Metehan D. Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Matın ağırlığı çokmuş teşekkür ederim fotoğraflar için

13. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    bu mat'ın ağır olduğunun farkındayım ama klasik matlardan çok daha konforlu.. şişme ve hafif olan matlar da çok pahalı..
    burada bi karar vermek gerekiyor sanırım, hafif ama rahatsız mat mı yoksa ağır ama konforlu mat mı :mlk:

14. Ozan Duran

Ozan Duran Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Güle güle kullanın.
    Çadırın eski versiyonunu kullandım geçtiğimiz ay. Yeni versiyonu 1 kilo hafifletmişler, güzel olmuş.
    Kurduğunuzda dış tenteyi iyi gerin yoksa terleme yapıyor. Ben deneyimsizlikten hiç germemiştim, sırılsıklam olmuştu. Beş günlük süreçte çadırla ilgili her gün yeni bir şey öğrendim. :)

Türka¥ bunu beğendi.
  15. Alican Özşen

Alican Özşen Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Şişme matlar soğuk havada sıkıntı yaratır.Ortamda bulunan soğuk hava mat içindeki havayı soğutacakdır.İzolasyon sağlaması gerekirken aksine üşütecektir.Yaz için sıkıntı çıkartacağını düşünmüyorum.Bunun yerine düz matlar yerine tırtıklı matları tercih etmek mantıklı havada tutacağından dolayı hem yerden gelen soğuk yüzeye temas azalır hemde birazda olsa yatak misali yaylanma sağlar.Uyku tulumuna gelince gece esen karayel şiddetini artırabilir.Gündüzün aksine rüzgar çıktığı takdirde üşürsün.Mutlaka bir tulum edinmelisin.Ben 20 liralık tulumu aldım Decathlon'dan evde denedim belki manyakca birşey ama orda bile üşüttü.Biraz daha fazla para verip 3 mevsim bir tulum almanı tavsiye ederim.Evolite ve Makalu biraz daha alınabilitesi yüksek markalar.Çadıra gelince katlama işlemini iyi yaparsan baya ufalır.Biraz deneme yanılmayla bisiklet için rüzgar direncini azaltmış olursun.

Türka¥ bunu beğendi.
  16. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    - sadece yazın kamp yapmayı planlıyoruz bu nedenle şişme mat sorun olmayacak demektir..
    - uyku tulumu almaya karar verdim ama öyle pahalı birşey düşünmüyorum, linkteki ürün hoşuma gitti yazın işimi görür gibi geldi bana ancak stokta yokmuş belki başka bi yerde denk getirirsem alırım

http://www.decathlon.com.tr/forclaz-15-uyku-tulumu-id_8296994.html

17. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    nihayet uygun fiyata güzel bir uyku tulumu aldım.. bir önceki mesajımda belirttiğim ürünü bekledim bi süre, baktım gelmiyor ben de 20° olan yazlık bir tulum aldım,
    fermuarı tamamen açında yorgan gibi oluyor ki, zaten istediğim de böyle birşeydi.. öyle kapalı tuluma girip uyuyamam ben sıkıntı basar :)

http://www.decathlon.com.tr/camping-20-uyku-tulumu-id_8242010.html

nihayet seti tamamladım, bugece ilk denemeyi balkonda yapmayı planlıyorum bakalım nasıl olacak..

18. nuri kılıçkaya

nuri kılıçkaya Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    bende bu çadırı almayı düşünüyorum...çadır ile ilgili düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

19. mertkan şimşek

mertkan şimşek Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    merhaba çadırdan toplamda 4 tane aldık, geçenlerde erzincan bisiklet festivalinde kullanma fırsatımız oldu, yağmurla ilgili bir deneyimimiz olmadı ancak kolay kolay yağmur geçireceğe benzemiyor. çadırın ölçülerine dikkat ederseniz 2 kişilik diyor ve 2 mat yan yana tam sığacak şekilde genişliğe sahip. Biz kişi başı 1er tane bundan aldık zaten 2 kişi kalacak olsan eşya vb için yer kalmaz. daha başka soruların varsa merak ettiklerini sorarsan yardımcı olmaya çalışırım
    .