Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

arog ve hayal kırıklığı:(

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Yetkin Şahin tarafından paylaşıldı.

1. Yetkin Şahin

Yetkin Şahin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bugün arog'u izledim ve hayal kırıklığına uğradım,hatta dayanamayıp nerdeyse 30 dakika içinde filmden çıkacaktım.Verdiğim paraya acıdığım için sonuna kadar filme katlanmak zorunda kaldım.Arkadaşlar zamanınızı ve paranızı boşa harcamayın bu film için bence,tam bir fiyasko olmuş.

Dünyayı kurtaran adamı izlesem heralde daha çok gülerdim.Kahpe bizans bile bu filden daha iyi,kısaca izlemeyenler için bi ipucu olabilir.

Cem Yılmaz'dan böle bi film beklemezdim:((((

Can Sonbay ve aytacaksoy bunu beğendi.
  2. Aykut Subaşı

Aykut Subaşı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    ya 1inci yarı rezalet denemez ama hakkını vermiş fılmın o kadarda kotu degıldı tamam 1. yarı bıraz sakın olabılır 2. yarıya gore ama bı' butun olarak guzel bır fılmdı.Evet bende bıraz daha guzel bır calısma bekledım acıkcası ama buda benı tatmın ettı.Ama paranızı boşa harcamayın lafı guzel olmamıs.

3. nuri oran

nuri oran Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    çok kötü oldu bunu yazmanız yav :) 24.00 seansına gideceğim bu gece :D

4. Admin

Admin Yönetim Kurulu

Seviye:
    Osmanlı cumhuriyetine gittiğimde güldüğüm tek nokta arog a ait minik bir fragmandı:D

Yinede denemeye değer olmalı:)

5. Yetkin Şahin

Yetkin Şahin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    evet fragmanlara bende gülmüştüm daha önce,gülmek sorun değil arkadaşlar.kalite düşük çok basit espiriler.kahpe bizans gibi birşey bence film.

Görkem Kılınç bunu beğendi.
  6. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Bence beklenti fazla olarak gidilirse hayal kırıklığı normal, özel bir beklenti olmadan gidip seyretmeli kanımca... Tecrübeyle sabittir...

ZekiAlper ve Selay Yaman bunu beğendi.
  7. stratus

stratus Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bu filmin birçok insan tam anlamıyla hayal kırıklığı meydana getirdiği bugün bazı gazetelerde ve hatta başsayfada bile haber olmuştu...
    Buradan da yazıları okuyabilirsiniz; http://www.samanyoluhaber.com/haber-128900.html

8. Bozcan

Bozcan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Abi dikkat edersen Osmanlı Cumhuriyeti bir komedi filmi değildi. Tam bir kara mizahdı. Eğer kurtuluş savaşı yapılmasaydı olabileceklere cok güzel bir göndermeydi. Mustafa filmiyle birlıkte gösterimde olması da iyi bir raslantı veya güzel düşünülmüş bir hamleydi. Arog'a gelince ben de gittim. Bazı sahneler gercekten komikti. Adam inanılmaz zeki. Fakat medya filmi cok abartmıstı. Sıradan bir komedi filminden 1 adım ilerisi değil bence.

Can Sonbay bunu beğendi.
  9. bisikletcanavari

bisikletcanavari Onursal Üye

Seviye:
    Öncelikle şunu belirtmeliyim ki medyamız popüler filmlere karşı çok garip. Popüler bir filmin kalitesinden çok neresinde absürk bişey var onu yakalamaya çalışırlar haftalarca magazin programlarına, haberlere konu olur. Örneğin matrix reloded. Neymiş efendim filmde bilmem kaç tane çekim hatası varmış. Filmi seyredipte göze batan bir çekip hatası görmedim ben açıkçası. Millet sırf çekim hatalarını yakalamak için filme gitti. Hoş :)

Gorayı ben cd den seyrettim. Eh doğal olarak filim perakende satışa sunulana kadar tüm espirileri sağolsun medya sayesinde ağzımıza sakız oldu. Sonradan filmi seyredince de hiç tadı kalmadı tabiki.

Arog'da bunun farklı bir örneği. Medya milleti büyük bir beklentiye sürüklüyor. Eh sonuda böyle oluyor ne yazıkki.

Ben derimki gidin, seyredin. İlk yarının son 15 dakikası ikinci yarının büyük kısmında güzel sahneler var ;)

10. Ug90

Ug90 Üye

Seviye:
    Öncelikle filmden ne beklediğimizle ilgilidir bence beğeni durumu. Filmin ne olduğu, sinemasal yönden nelere gönderme yaptığı ve değindiği, çekim tekniklerini görmek gerek filmi izlerken. En azından sıradan izleyici bunu yapabilir. Eğer aksi bir durum olursa vizyonda bulunan bir güldürmece izlemiş oluruz sinema diye.
    Osmanlı Cumhuriyeti ise yine bence(!) alt metini harika verilmiş bir filmdi. Ata Demirer'in oynadığı her film komik olma durumunda değildir. Ama bence duruma göre gayet iyi espirileri vardı.
    Hayalkırıklığı yorumunun kime göre neye göre olduğu tartışılır. Bence hayalkırıklığı değildi.

11. çağatay_çankaya

çağatay_çankaya Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    zevkler ve renkler tartışılmaz. filme perşembe gunu gitcem ama giden bütün arkadaşlarım memnun

12. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Absürt komedi sevenlerin çoğu beğenir diye düşünüyorum ancak bazı sahneler daha geniş bir seyirci kitlesi beğensin (ilgisini çeksin) diye filme sonradan monte edilmiş gibi bir his verebilir.
    Ben filmi beğendim. Bu tür filmleri sevenlerin muhakkak seyretmesini tavsiye ederim.

13. simplonmurat

simplonmurat Forum Bağımlısı

Adı:
    Murat ALTINCAN
    Bisiklet:
    Simplon
    Seviye:
    Film eleştirmenler için değil,izleyiciler için yapılır.