Arnavutluk-Bosna-Hırvatistan (Haziran/Temmuz 2010)

Tepki
156
Merhaba arkadaşlar.

Haziran-Temmuz aylarında Arnavutluk-Bosna-Hırvatistan rotasını takip etmeyi düşünüyorum. Hem güzel yerler hem vize derdi yok, makul geliyor bu şekliyle. Görüş, önerilerinizi alalım mümkünse. Şimdiden teşekkürler.

Scudo

sebiarus

Üye
Tepki
42
@öncütakım

çok güzel bir rota olmalı, ben de epey heveslenmiştim bu rota için ama sonra arkadaş bulamadım.. sana başarılar dilerim.

Tepki
156
İlle de bir yol arkadaşı aramıyorum aslında. Sadece önceden bu rotayı takip edenler var ise ve rota ile ilgilenen arkadaşlarımızın önerilerini almak üzere başlattım konuyu. İlginize teşekkür ederim.

ALİ3544

Üye
Tepki
17
(link)

geçtiğimiz yıl istanbuldan ahmet necip isimli bir arkadaşla makedonya ohridte karşılaşmıştık rotası bulgaristan sırbistan bosna kosova makedonya yunanistan türkiye idi tekbaşına böyle bir tura çıkmayı kesinlikle tavsiye etmediğini söylemişti mevsim olarak ideal bir zaman benimde hayalini kurduğum bir gezi belki üç yıl sonra gerçekleştirebilirim kosova ve makedonya.nında vize istemediğini hatırlatayım ayrıca bu ülkelerde kendini vatanında hissedeceğine eminim umarım hedefine ulaşabilirsin. dostça kal.

semihcelikoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
274
Yeterli zamanım olsa bende bu rotayı hatta yukarıda arkadaşın belirttiği gibi Makedonya ve Kosova'yı da içine katarak bir seferde yapmayı çok isterim. Ancak Malesef şu an en az 1 ay sürecek böyle bir geziye çıkmam mümkün değil. Hazırlığımı yapıyorum. O gün geldiğinde ardıma bakmayacağım. Hırvatistan ile ilgili ayrıntılı bilgi bildiğim ölçüde verebilirim. Hatta semihgeziyor.com 'u inceleyebilirsin. Fazlasını istersen ben yine arkandayım. Zamanı geldiğinde belki bende sana danışırım. Diğer Balkan ülkeleri için ;)

eminozk

Daimi Üye
Tepki
380
Hayırlı yolculuklar,adana' da isen görüşelim.

Tepki
156
Teşekkür ederim. www.semihgeziyor.com'u inceledim bugün. İşe yarayacak bilgiler var, inşallah böylesi bir gezi sonrası ayrıntılı bir gezi haritası çıkaracağım. Yine de planlanması ve göz önüne alınması gereken çok şey var, desteğiniz için gerçekten sağolun.

Şu anda Çankırı'da çalışıyorum. Adana'da olmayı gerçekten isterdim, zira hava sürekli eksilerde dolaşırken bisiklet sürmek çok da eğlenceli değil Çukurovalı kişiler için:D

• Beğen
Tepkiler: semihcelikoglu

Timukan Karaca

Aktif Üye
Tepki
363
Merhaba Abdullah Bey,
Bende bu yaz Hirvatistan,Bosna -Hersek ve Mekadonya'yi dusunuyorum. Hatta gecen yil Semih arkadasimizin yaptigi geziyi okumustum ve bayagi yararli olmustu .Siz programinizi cikarirsaniz bende sizden faydalabilirim.

• Beğen
Tepkiler: semihcelikoglu

syt093

Daimi Üye
Tepki
120
merhabalar,
geziniz için şimdiden başarılar
Makedonya ve hırvatistan da vize olmasada yunanistan ve bulgaristan dan çıkış yapmak için vize gerekecekr, onlarda şengen vizesi olduğundan zor olmayacak mı?

• Beğen
Tepkiler: öncütakım
Tepki
156
Teşekkürler Ergun Bey, çok da güzel olur aslında, yine de izin durumları nasıl olur bilemediğimden şimdiden bir şey diyemem sanırım. Zaman ilerledikçe gidişata göre ortak karar alınabilir.

@syt093, birkaç rota planı var ancak;

1. Arnavutluk'a gemi yoluyla ulaşıp yola devam etmek suretiyle Schengen vizesi meselesi aşılabilir düşüncesindeyim. Ya da başlangıç noktasına uçak ile varıp yolculuğa o şekilde devam edilebilir. Bütçeyi biraz kabartsa da o da bir seçenek.

2. Gri ya da Yeşil pasaport sahibi dostlarımızın zaten vize derdi olmayacağından rota esnekliği sağlanabilir. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Timukan Karaca

Aktif Üye
Tepki
363
@öncütakım

Bu bolgelere ya ucakla gidilecek vize alinmayacak (Bilet onceden alinirsa
ucuz bulunuyor) ya da vize gerekiyor .Cok problem cikariyorlar Yunanistan ve Bulgaristan sinirinda. Vizede zaten 125 euro civarinda ve cok sey istiyorlar vermek icin.

Makedonya'ya cok ucuza otobus var ama vize halledilse.Biz Izmir Bisiklet Dernegi olarak 2007 de sporcu grup vizesi almistik ve hic ucret odemeden Yunanistan'a gitmistik.Sadece 6 aylik gecerliligi olan pasaport yeterliydi.Midilli'ye de ayni sekilde. Bunu dusunebilirsiniz.:)

M.Ergun GÖZET

Forum Demirbaşı
Tepki
688
Bisiklet
Fuji
Arkadaşlar; eğer schengen vizeniz varsa, Bulgaristan'ı 4 gün içinde terketmek koşuluyla başka bir vize almaya gerek yok. Biz geçen sene bisikletlerle Edosk olarak scengen vizelerimizle Bulgaristan'a girip oradan Yunanistan'a geçtik ve kapıdaki Bulgar görevli 4 gün içinde Bulgaristan'ı terketmemiz gerektiğini söyledi. Yani kısaca, schengen vizesi olanlar için sorun yok...Bu arada; Timukan Hanım nasılsınız? Mayısta Gökova'ya geliyor musunuz?

• Beğen
Tepkiler: öncütakım

Timukan Karaca

Aktif Üye
Tepki
363
@M.Ergun GÖZET

Merhaba Ergun Bey,

Tesekkur ederim iyiyim , sizler nasilsiniz ? Mayista buyuk bir ihtimalle Mardin civarina tur yapacagiz. Inanin siz soyledikten sonra okudum . Belli olmaz bizim tur basinda, sonunda da o hizla oraya gelebilirim.

Cok iyi olmus mayis ayina alinmasi GKT nun. Iki tur ayni ayda olmuyordu.Gorusmek dilegi ile .:)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bu süper organizasyona katılacak olanları ve bu turu düzenleyen dostumu tebrik ederim

iyi forumlar

:in: :in: :in: :in: :in: :in: