Arnavut Kaldırım Yollar ve City Sport 40

Tepki
0
Merhaba,

Uzun yıllar sonra yine yeniden deyip bisiklet almaya karar verdim.

Bütçemi biraz zorlayarak Salcano City Sport 40 almayı düşünüyorum.

Bulunduğum bölge merkezi bir yer olmasına karşın yolların büyük bölümü arnavut kaldırım. Örneğin bisiklet sürebileceğim uygun (asfalt) alana ulaşıncaya kadar yaklaşık 1,5 km. arnavut kaldırımdan geçmem gerekiyor. Hatta yine bisiklet süreceğim alan -bisiklet yolu mevcut değil ne yazık ki- hem asfalt hem arnavut kaldırım yollardan ortaya karışık olabiliyor.

Bu açıdan City Sport 40 sorun çıkartır mı?

Teşekkürler.

Scudo

alierkanimrek

Forum Demirbaşı
Tepki
339
Bisiklet
Carraro
Sorun falan olmaz, sadece lastik havasını biraz yumuşak ayarlarsanız daha konforlu olur ama performans biraz düşer, sorun edilecek bir şey değil, ben city sport ile kaldırımlardan atlıyor toprak yollardan geçiyordum. Bu tür bisikletlerle stabilize yollardan kaymak asfalta kadar geniş bir sürüş imkanı var, sadece zemine göre lastik seçimi yapmak gerekiyor.

• Beğen
Tepkiler: İlkay Ulusoy

Milbert Hofen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.623
Bisiklet
Canyon
Çıkarabilir.
Kusura bakmayın ilkay bey,hiçbir şey olmaz deyip sizi rahatlatmak isterdim ama arnavut kaldırımı dediğiniz yolların belli bir standartı yok,bişey olmaz diyebilmek için belli bir kalitede maşaya ihtiyacınız var.City Sport 40 kullanan arkadaşlar bu konuda daha fazla yardımcı olacaktır ama mesela ben merida 40-v ile bazen arnavut kaldırıma giriyorum ve hiç hoşuma gitmiyor ama eşimin trek'i ile aynı yollar çok daha konforlu oluyor.Aradaki fark, çalışma aralığı ve yumuşaklığı farklı olan iki maşa.
City Sport 40'ın maşasının hassasiyetini ve kalitesini öğrenmeden böyle bir alışveriş yapmanız sizi mutsuz kılabilir.Forumda araştırmaya devam edin.
saygılar

• Beğen
Tepkiler: İlkay Ulusoy

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
40c yanaklı lastiklerle ve suntour sf12 nex v4 maşayla sıkıntı yaşamadım