Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Armstrong bıraktı!

Konu, 'Yol Bisikleti Yarışları' kısmında five tarafından paylaşıldı.

1. five

five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
  2. Murat sonkaya

Murat sonkaya Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    evet haber dogru,teşekkürler.

3. Goflet

Goflet Onursal Üye

Seviye:
    sonsuza kadar yarışamaz kimse...

bu seneki tdf'de artık gençlerle aşık atamayacağı ortaya çıktı zaten.

mert aygün bunu beğendi.
  4. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Belki hiç geri gelmemeliydi,belkide hiç bırakmamalıydı şimdiye kadar,ama turdakiler rahat bir nefes almıştır,adamın adı bile ortalıkta dolaşırken milletin eli ayağına dolaşıyor baksanıza,öyle bir psikolojik baskı varki 2 sene sonra yarışacağım dese milletin eli ayağı tutuşur.O bir efsane kimsede çıkıpn bunun asksini iddia edemez,çünkü kanıtlayacak bir şey yok.

5. Doğukan KARBAL

Doğukan KARBAL Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Evet bencede o bir EFSANE ! Bunun aksını kımse ıddıa edemez. Fakat gençleride görmek isteriz. :)

Fırat Dizman bunu beğendi.
  6. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    tabiki aksini kimse iddia etmiyordur zaten ,ama bu görelim demeklede olmuyor,meydan orada, biz izlemeye hazırız,ama sadece genç görmek istemiyoruz etkili gençler olmalı,anlıyamadığım birşey var takvim yaşı .herkes yaşı 30 u geçen kişilere bir çok branşta artık şu yaşta ,artık şu yaşta ,artık şu yaşta hep söyler,nedenilerinden biri çok basit yorumu yapan kişi o yaşta zor yürüyordur muhtemlen,40 yaşında biri 25 yaşındaki biriyle yarışıyor,geçiyor veya hemen arkasında bitiriyorsa burada bırak sorusunu kime sormak gerek acaba?gitsin gençlere yer açılsın ayrı bir konu ,ya niye gitsin genç gelsin geçsin göndersin,git demekle olmazki bunlar...

7. abdullahabdullah

abdullahabdullah Forum Bağımlısı

Adı:
    Abdullah YEŞİLTAŞ
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Azmiyle, tarzıyla formula 1'in Schumacher'iydi. Bisikleti bir çok kişiye sevdiren sporcuydu. Örnek icraatlere imza attı.
    Twitter'dan takip edeceğiz galiba sadece.

Mavi renk ağırlıklı olan Discovery formasını ve Lance'i özdeşleştirirdim. Hepsi anı oldu.

ilteber, ayla abdan ve delqn.izkrenov bunu beğendi.
  8. abdullah gökduru

abdullah gökduru Aktif Üye

Seviye:
    lance armstrong üniversite hazırlık sınıfında ingilizce yapmış olduğumuz bir ödevden 100 almamı sağladı. konunun orjinalliği sayesinde, ve kanser e karşı vermiş olduğu mücadele sayesinde. o zamanlar bisiklete karşı merakımı başlattı diyebilirim. çünkü ilk bisikletimi hazırlık sınıfında almıştım üzerinden 4 sene geçti. lance in takdire şayan birisi olduğunu o zaman öğrenmiştim:)

9. Eren Tublek

Eren Tublek Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bu sene TDF bunun kendisinin son TDFi oldugunu aciklamisti.Uluslararsi yaris kariyerini Tour Down Under da bitirecegini soylemisti.Oyle de oldu.Onu izlemek zevkti.

10. Barış Kılınç

Barış Kılınç Forum Bağımlısı

Seviye:
    Valla iyi oldu, gençlerin önünü açmak lazım. Contador'u da hazır temize çıkardılar. Temmuz'da yine ekran başındayız.

11. serkan hilal

serkan hilal Forum Bağımlısı

Seviye:
    Lance = BMW pistonu gibiydi adam :) hayranıyım, kokuyu alırdı sonra pedal basardı :D

12. Şafak Atilla Akpınar

Şafak Atilla Akpınar Bisikletkolik

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Yaşlı kurtun kesinlikle bırakması kendi imajı için çok iyi oldu

serkan hilal bunu beğendi.
  13. delqn.izkrenov

delqn.izkrenov Aktif Üye

Bisiklet:
    Drag
    Seviye:

"harika"bir yorum :in:
    teşekkürler

14. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    sadece gençlerin önünü açmak kısmına şunu söylemek istiyorum izninle:genç kendi önünü yapacağı başarıyla kendi açmalıdır.başarı altın tabakla sunulmaz,kazanılır.varsaylım armstorng yarıştığı için bir genç yarışamıyor,şimdi çekildi o yarışacak ,ee ne olacak başarıyı ne sağlıyacak armstongla başa baş gidipte yarışamayn sporcu varmıydı sence,varsa zaten pro tur takımları onu bırakırmıydı ,yana lance onu takımına almazmıydı.Bir sözüm var buna yakıştığı için söylüyorum örnek abiniz milli takım antrenörü ve sizi milli takıma aldı .güzel bir torpil,şimdi yarış zamanı yarışta kim torpil yapıcak sizin başarınıza.malesef yarışların torpili yok ,onun için kişi yolunu kendi açarsa başarı gelir .

15. ayla abdan

ayla abdan Aktif Üye

Seviye:
    LANCE ARMSTRONG un yarıştığı anlar. bisiklet spor tarihine. M U H T E Ş E M Y I L L A R olarak altın harflarle daHA şimdiden yazıldı.
    bundan sonraki yaşamında sağlıklı olarak, çocuklarınla muhteşem seneler olsun.
    bizlere yaşatığıın güzellikler için sana binlerce kere TEŞEKKÜRLER LANCE ARMSTRONG güle güle

16. ilteber

ilteber Üye

Seviye:
    O BİR EFSANE onun gibi birinın geleceğini sanmıyrum hem yaşam mücadelesi hem hayata bakış acısı ve mütevaziliği ile gonulleri fetih etti Tanrı uzun ömürler verir inşallah... ve kendisi gibi sporcu yetiştireciğine inanıyorum

17. çağrı ilter

çağrı ilter Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bisikletle tanışmam lance'in de tour de france serisine başlamasına denk gelmişti. daha müthişi olamaz. michael jordanın son yıllarnı izleyerek basketbolcu oldum ve bi yandan da lance'in kanserden sonraki ilk yıllarıyla beraber bisiklete başladım. harika bi dönem oldu benim için. armstrongun bu seviyelere gelmesinde bence payları olan pantani ve ulrich gibi isimlerere de teşekkür etmek lazım onun adına heralde.

kitabı da her zaman elimin altında durur. bazen rastgele sayfaları okuyorum ve bu hikayenin sonunda nasıl bittiğini bildiğim için bana moral veriyo.

yukarıdaki "gençere yol açma" konusundaki yorumum ise Lance'in zaten gençlerin önünü kapatmadığıdır. şahsen ben 20-25 yaşlarında büyük turlarda yarışan bir bisikletçi olsam, Lance varken daha da iyisini yapmaya gayret ederim. hedef armstrong. ona yetişmek elden geleni yapmak gerekir. gençleri daha da motive etmeli bu diye düşünüyorum.. tabi o gençler nasıl düşünüyordur onu bilemem:) naçizane görüşlerim bunlardır:eek:

ayla abdan bunu beğendi.
  18. bianchiultra

bianchiultra Bisikletkolik

Seviye:
    evet kımse 40 ına kadar yarısamaz yanı Lance şu an 37 yasında sanırım aslında geç bile kaldı dıyorum. 22 lik taze schleck iyi gidiyo yıldız gibi parlıyacak kesin :D

19. bianchiultra

bianchiultra Bisikletkolik

Seviye:
    süpersin:D asker uğurlar gibi yazmısın duygulandırcan bizi

20. husmen dayi

husmen dayi Yeni Üye

Tabi müsabık sporcu olmak zor iş bir yaştan sonra. Ama tamamen salıvermemek lazım, vücüd bırakırsa bir da iş zor.