Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arkadaşlar yeni ve kararsızım acil yardım!

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında onur nail çolakoğlu tarafından paylaşıldı.

1. onur nail çolakoğlu

onur nail çolakoğlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Öncelikle herkese selamlar olsun bu camiaya beni de aldığınız için herkese tek tek tesekkür ederim.

Arkadaşlar benim ümit Ride on model bir bisikletim var fakat çok ağır ve en yakın zamanda değiştirmek istiyorum(eskiden güreşçi olmama rağmen bana bile ağır geliyor sanırım 18 kg falandır el kararınca tarttım :D ).kullanım amacıma gelirsek yeni yapılan kampus şehir dısında 12 km uzaklıkta gidiş geliş yapabilecek bir bisiklet arıyorum(ben erzincanda okuyorum bildiğiniz üzere dümdüz bi memleket ancak iklim olarak kışı karlı geçebiliryor)

fazla bir bütçem yok şimdilik sizce salcano xrs 200 yol bisikletimi almalıyım (yola göre)

yoksa benimkini satıp aynı sekilde bir mtb mi almalıyım(ancak hafif ve ucuz olmalı bide karda gidebilecek birşey )

bütçem 350 tl şimdilik

yani kısaca beni günde 24 km götürecek ancak bir sorun vermeyecek bişey istiyorum o fiyatlarda ve hafif mümkünse.Yardım için teşekkürler

2. Onur ALKAÇIR

Onur ALKAÇIR Kıdemli Üye

Seviye:
    ng650 ;) 350 liraya alırsın rahatta götürür seni :D

onur nail çolakoğlu bunu beğendi.
  3. uğur kocaağa

uğur kocaağa Kıdemli Üye

Seviye:
    Evet Salcano NG 650 ve Salcano xrs 200. Yol durumuna göre ikisinden biri alınabilir fazla bir beklenti yoksa tabi bisikletten.;)

4. onur nail çolakoğlu

onur nail çolakoğlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    ng 650 kac kilo acaba? evet fazla bi beklentim yok zaten :)

5. Salih Dinçer

Salih Dinçer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    NG650 alüminyum kadro olduğuna göre 14 kg. civarlarında seyrediyordur. Diğer model ise Hi-Ten yani demir, eski bisikletinize göre pek bir şey değişmeyecektir...

Tavsiyem biraz bütçenizi arttırıp şehir bisikleti almanız. Çünkü çamurluk, bagaj ve bilumum yansıtıcı aksesuar derken 450'yi geçecek. Örneğin şu Bianchi'nin Discovery modeli sağlam ve hafiftir. Dinamosu da vardır, hava karardığında sürülebilir: http://www.bianchi.com.tr/urunler.aspx?kat=2&akat=3&urunid=218

6. başar akten

başar akten Kıdemli Üye

Seviye:
    bütçenize uygun olarak ben de salcano ng 650 öneririm.
    ancak maşası yetersizdir, soğuk havayı da görünce sabit maşa gibi birşey olabilir :)
    o yüzden alırken en azından suntour xct ile alıp farkını ödeme gibi bir öneriyle gidin bisikletçiye ;)

7. uğur kocaağa

uğur kocaağa Kıdemli Üye

Seviye:
    Salcano xrs 200 demir kadro fakat ng 650 den daha hafif gibi elle tartmıştım . Yollar güzelse xrs 200 daha güzel aslında. Akıcı çünkü. ama ng650 her yola gelir diğeri kadar akıcı değil . ağırlık olarak aralarında çok fazla bir fark yok . Sadece bana ng 650 daha ağır gibi geldi 14 - 14,5 kilo gibi. Diğeride sanki 12,5 - 13 kilo gibi. Tahmini bunlar.

8. yiğit han güner

yiğit han güner Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ng650 var bende hafif sayılır