Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arkadaşlar yaz için 30-50 günlük şehirler arası düşünen var mı

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında OzzYMKL tarafından paylaşıldı.

1. OzzYMKL

OzzYMKL Forum Demirbaşı

Seviye:
    Şehirler arası tur yapmak istiyorum fakat hiçbir bilgim yok katılacak bi grupta bilmiyorum yardım erder misiniz ve biraz kondüsyon konusunda da destek verirseniz sevinirim

2. evrimyigit

evrimyigit Kıdemli Üye

Seviye:
    eger uzun tura cikmak istiyorsan en azindan haftada 3 defa kisa turlara cikman gerekir. 1-2 ay sonunda 40 km lik gunluk antramanlara 100 120 km lik hafta sonu turlarinida eklersen 4 yada 5 ay icinde hazir hale gelirsin. hazir olunca kendinde farkina varirsin zaten.
    iyi pedallar

3. Ümit Bozyılan

Ümit Bozyılan Kıdemli Üye

Seviye:
    ben de düşünüyorum :)
    geçen yıl çok yapmak istemiştim, ama ailem gidememem için ellerinden geleni yaptılar. sonunda gidemedim.
    bu yıl en azından (hiç değilse tek başıma) ayrıntılı bir karadeniz turu yapmayı planlıyorum. şimdilik sadece plan...

4. Ümit Bozyılan

Seviye:
    30- 50 günlük bir tur ilk sefer için biraz abartı değil mi?

5. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    Çok abartı. :)

Evin dışında bisikletle bir gece geçirmek lazım önce, sonra 2, sonra 4-5... 50 gün gerçekten çok uzun bir zaman. Bunun için çok fazla malzeme, çok ağır yük, hazırlanacak çok uzun zaman ve gerçekten çok para lazım.

6. ASTROCU

ASTROCU Aktif Üye

Seviye:
    40-50 değil belki ama biz grubumuzla yazın ÖSS den sonra bütün yılın stresini atmak ve tabiki de en çok sevdiğimiz bisikleti sürmek için 10 günlük bir tur düşünüyoruz Eskişehir'de oturmaktayız! sen kayseri sanırım!:D

7. Tuncer Bayık

Tuncer Bayık Kıdemli Üye

Seviye:
    Bizim de arkadaşla 10 günlük bir gezi düşüncemiz var.Ya Karadeniz(Rize'den Sinop'a, veya Karabük'e devam), ya da Ege(İzmir-Antalya).Bizim de ilk uzun soluklu turumuz olacak.Serkan kardeşimin tavsiyeleri doğrultusunda.(Eski yazıları vs) Ama Ege daha ağır basıyor. :in:

8. Aytekin Erzan

Aytekin Erzan Onursal Üye

Seviye:
    türkiyeden bukadar uzun bi tura katılabilecek yoldaş bulmanız zor olabilir avrupadan gelip türkiyeyi turlayıp iran falan yapan biçok yabancılar var ben istanbul sultanahmette çalıştığım için bunlar gibisine devamlı rastlıyorum birkaçını ağırladığım ve arkadaş ettiğimde oldu eğer bunlar gibi bir guruba katılmak isterseniz yardımcı olabilirim ama şu sıralar biraz zor malüm hava şartları geçen bi isveçli vardı burdan irana devam etti birde şu an erzurumda iran vizesi bekleyen bi iskoçlu var bizim iran için vize zorunluluğumuz olmadığı için şanslıyız neyse hocam haberleşiriz tur için ihtiyacınız olacak şey içinizdeki macera ruhunun büyümesi ve maalesef para

9. Ümit Bozyılan

Seviye:
    Tuncay abi öncelikle belirteyim Artvinsiz karadeniz turu olmaz, olmamalıdır :)

Aytekin abiye de bir blog önermek istiyorum.
    http://sandaletliseyahat.blogspot.com/
    parasız, ya da çok az parayla, şahane geziler yapan bu doktorun yaşamı incelenmeye örnek alınmaya değer!

10. Tuncer Bayık

Tuncer Bayık Kıdemli Üye

Seviye:
    Hımm...Neden olmasın.Nereleri gezilebilir Artvinde?

11. murty

murty Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Hocam Bisiklet gruplarinda Ankaralilar olarak bir Ege dusunuyoruz ama ilgilenirseniz ANKA BISIKLET GRUBUNU bi ziyaret edin :)

12. Tuncer Bayık

Tuncer Bayık Kıdemli Üye

Seviye:
    :bilmiom:
    160km fazladan.%5 eğimde 11km rampa var gerisi düz.Başlangıcı Artvin olursa ilk gün zindeliği ile rampayla beraber 160 km biter. Nereleri gezilebilir Artvinde?

Aslında bu yaz vakit olsa da hem karadeniz,hem de ege yapabilsem.Sizinle beraber bi Ege turu da mükemmel olur.İzmir-Efes-Bodrum-Akkaya-Göcek-Fethiye-Kayaköy-Ölüdeniz-Patara-Kaş-Kalkan-Kumluca-Kemer-Olympos-Antalya(Serkan'ın tavsiye ettiği güzergah).Ama yıllık iznimi bu gezilere ayırsam bu sefer de hanım beni keser. :brutal324 Ne yapacaz bilmiyorum. :bilmiom:

13. Ümit Bozyılan

Seviye:
    öncelikle Tuncer olan isminizi yanlışlıkla tuncay olarak yazmışım.:) kusura bakmayın.

4 yıl yatılı okuduğum lise, yakın arkadaşlarımdan birinin sürekli artvini anlatmasıyla geçti.O yüzden karadeniz turu denilince artvini içine almadan edemiyorum.ben en azından boğa güreşlerinin yapıldığı merkeze 9 km uzaklıktaki kafkasör yaylasını çok merak ediyorum.
    doğal olarak haklısınız.hiçbirşeyi kaçırmamak için her şehirde 2-3 gün oyalanmamız gerekir ki o zaman bu tur 1 ayda bitmez...ama yine de o kadar güzelliklere sahip şehirlerin içinden öylece geçip gitmek bana zor gelir, hep zor gelecektir :(.
    hepinize iyi günler...

14. Tuncer Bayık

Tuncer Bayık Kıdemli Üye

Seviye:
    Estağfirullah.Nedemek!
    Boğa güreşleri nezaman yapılıyormuş?

15. Ümit Bozyılan

Seviye:
    Haziran ayının 2. haftası başlayan festival 4 gün sürüyor. boğa güreşlerinin yanı sıra karakucak güreşleri, çeşitli eğlenceler de yapılıyor. Yaylada kalmayı düşünenler için konaklama şansı da var. Buradan uzun bir yürüyüş, tırmanış ya da arazi aracıyla Genya Dağı'na çıkılabilinir. Çıkış yolu eşsiz manzaralar sunuyor. Zirvesi düzlük olan dağda birçok gezi yolu mevcut. Hem kent manzarası, hem Çoruh Vadisi ve yan kolları görülebilir.

16. murty

murty Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Valla boyle bir gezi icin "kesilmeye deger" nede olsa 40 yilda bir kere yapiyorsunuz

17. OzzYMKL

OzzYMKL Forum Demirbaşı

Seviye:
    usta biraz acemilik var işte ama çok yer gezeyim istiyorum o yüzden öyle dedim

18. OzzYMKL

OzzYMKL Forum Demirbaşı

Seviye:
    hepinize teşekkür ederim yazın ege düşünüyorum bende.
    msn:eek:zzymkl@gmail.com
    ama internete fazla giremiyorum mail atarsanız haftada bir yada iki giriyorum okurum mesajlarınızı antreman ve ekipman konularında yazarsanız biraz daha memnun olurum belli bir tempom var ama yine de uzun yola dayanır mı bilmiyorum 40-50 km lerde gayet rahatım.Haa! birde fazla çevrem yok tanışmak isterim kayseridekiler genelde trial tipi takılıyolar.

19. Ümit Bozyılan

Seviye:
    ozzymkl@gmail.com olan adresin, :Ozzymkl@gmail olarak gözüküyor.
    internete giremeyeceğine göre, senin için düzelteyim dedim.

20. OzzYMKL

OzzYMKL Forum Demirbaşı

Seviye:
    teşekkür ederim ama büyük küçük harf fark etmiyor kafana göre takıl