Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

arkadaşlar yardım??

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında drtroy tarafından paylaşıldı.

1. drtroy

drtroy Aktif Üye

Seviye:
    arkadaşlar bisklette 2-3 tam tur pedalda bir cıt die bir ince ses geliyor.. arkadanmı yoksa aynakoldanmı geldiğini tam anlamadım. bazen çok zorlamadığımda ise bu ses kesiliyor. arka değiştirici ayrı yapılmadı ona bağlı olbilirmi? yoksa zincir sorunumu bu? yoksa başka birşey m, teşekkür ederim..

tayfur bunu beğendi.
  2. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    Büyük ihtimalle orta mil, yağsızlıktan veya başka bir sebepten dolayı çıtırdıyor.

drtroy bunu beğendi.
  3. drtroy

drtroy Aktif Üye

Seviye:
    bu çıt sesi özellikle ayna kol aşağı seviyede iken geliyo
    göbeği sıksam geçermi yok sa?
    göbek dağıtma riskim var mı?

4. Anıl Kuşaksız

Anıl Kuşaksız Forum Bağımlısı

Seviye:
    tuninger_haa bunu beğendi.
  5. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    kendiniz uğraşmayın, bisikletçiye götürün, orta mili tamamen söktürün, yağlatın, aynakolu geri taktırın.

bence tabii

6. drtroy

drtroy Aktif Üye

Seviye:
    arkadaşlar bugün biskletçiye gittim. bisikleti görünce ben buna ellemem dedi servisine götür dedi:D ama malesef samsunda servisi yok.
    göbeğe baktı iyi durumda bu cıt sesi burdan gelmiyo dedi. bisiklet zaten 3 aylık dişli dağıttığını düşünmüyorum. özellikle yokuşlarda ve biraz kullandıktan sonra ses artıyor. zorlamasam azalıyo yada 2-3 dakika çıkmıyo. ayrıca orta vites ayarı nasıl yapılır? aynakol ortada iken arkayı 1 yada 2 ya alsam ortadan zincir sürekli sürtüyo bu normal mi? teşekkürler.

7. NKORHANK

NKORHANK Aktif Üye

Seviye:
    Ben de tamirciye götürmenizi tavsiye ederim bisikletin her yerini zevkle sökerim fakat orta göbek hem farklı tamir takımı gerektiriri. Hem de iyi sıkamazsanız suçlayacak biriniz olur :) Genelde o bölge tanınan markalar problem çıkarmıyor genellikle sanırım ufak bir sıkma ile düzelecek bir sorun.

8. NKORHANK

NKORHANK Aktif Üye

Seviye:
    Tam mesaj yazıyordum sizin mesajınız gelmiş. Servis olayı kotu olmuş. O çıt sesinin nereden geldiğini bulmak lazım.Sesin neye benzediğini tarif etseniz iyi olur. Bir ezilme çıt sesimi bir çarpma çıt sesimi. Mahallelerdeki tamircilerde de deneyin şansınızı. Hallolmayacak sorun değildir merak etmeyin.

9. drtroy

drtroy Aktif Üye

Seviye:
    hızlı cevap için teşşekkür ederim. sol tarafta gevşeklik varmış sıkıldı fakat ses gitmedi. birde arka değiştirici yeni takıldığından ona bağlı birşey olduğunu düşünüyorum. göbekte boşluk yada takılma yok içindeki bilyalar ezik gibi hissetmiyorum. zorlamdığımda ortaya çıktığından boşta pedal çevirmekle ses çıkmıyo yolda kulak seste pedal çeviriyorum yakında KBB ye başvuracam sesi tespit edmiyorum kulağıma bakın diye:D pedallar olabilir dedi ama pedalların pozisyonundan etkilenmiyo. çıt die çok şiddetli olmayan bir ses çokta tarif edemiyorum.

10. mhmmd123

mhmmd123 Üye

Seviye:

Vitesi 1 ya da 2 ye aldığında ön vitesi de bir iki çıt oynat.

11. drtroy

drtroy Aktif Üye

Seviye:
    ön vitesi bir iki çıt oynatamam 3 kadem var çünkü. teşekkürler

12. mhmmd123

mhmmd123 Üye

Seviye:
    Hmm.Benimknde 10 çıt falan oynatabiliyorsun.Ama kullanım klavuzu varsa onda yazıyodur.Benim kullanım klavuzunda yazıyodu çünkü.Bu arada bisikletin neydi?

13. drtroy

drtroy Aktif Üye

Seviye:
    benim bisiklet sedona 711 v. revoshiftti galiba koldan döndirmeli vites kolları onda böyle bir şansımız var ama benim bisiklette 3 kademe mevcut. teşekkür ediyorum

14. drtroy

drtroy Aktif Üye

Seviye:
    arkadaşlar pedalları değiştirdim ama geri zekalı çıt sesi geçmedi. biraz kullandıktan sonra ve sol pedala yüklendiğimde ses çıkıyor ve artmaya başladı. binmekten zevk alamaz oluyorum her çıt beni yoruyo. teşekkürler

15. OnurBahtiyar

OnurBahtiyar Yeni Üye

merhaba aynı sorun bendede var.bisikletim salcano astro ve bu sesin zincirden geldiğini gözlemledim özellikle yüksek viteste iken yapıyordu birkaç gün içinde servise götüreceğim.size önerim zincirinizi gözden geçirin

drtroy bunu beğendi.
  16. drtroy

drtroy Aktif Üye

Seviye:
    arkadaşlar aynakolu sıkıştırmayı 2. gittiğim ömür usta yeterince kuvvetlice yapınca sorun çözüldü bende rahatladım. yani sıkıştırdım hala niye ses geliyo demeyin. tekrar yağlayıp sıkın. herkese yardımları için teşekkür ederim