arkadaşlar-yardım

BF Okuru

Üye
Tepki
2
arkadaşlar kafam alak bulak oldu gerçektende ya bisiklet seçebilmek yada karar verebilmek forumu okudukça gerçektende içinden çıkılmaz bir hal alıyor ben trek fx 7.3 almayı düşünüyordum yeşilden şimdi karşıma sedona marka sd-311 marka bisiklet çıktı kimi kişilerle konuşuyorum hiç yanaşma deniliyor isim vermiyorum ama forumda bilgili kişilerle konuşuyorum trek fx 7.3 almaya tekrar karar verdim trek 7.3 ile trek 7.2 acaba kadro şekli geomerisi aynımı acaba yere aynı ise 7.3 yerine 7.2 alıcam malum bütçemi çok zorluyorlar bu yüzden bana biraz bilgi paylaşımı aktarabilirseniz çok sevinicem kusruma bakmayın lütfen belki basit meseleler ama insan hem az anlayınca insan az mualakta kalıyor bu yüzden nerde konu görsem atlıyorum tekrar teşekür ederimabiler kardeşler cevaplarınızı bekliyorum

Scudo

Selim Üsel

Forum Bağımlısı
Tepki
1.464
Ürünlerin kadro geometrisi aynı ancak, kullanılan teknoloji olarak farklılık var. FX7.2 de Trek markasının tanımladığı white aliminum diye bir teknoloji FX7.3 de ise black aliminum teknolojisi kullanılmış. İki teknoloji arasında hafiflik farkı var. Yani dipçiklenme farkı. Bana göre önemli bir fark. Aynı zamanda 7.2 deki maşa (ağırlık bilgisi veremeyeceğim ama) çelik olduğundan diğerine göre mutlaka daha ağırdır. Onun dışında diğer komponentler deore, alivio farkı, kullanılan zincir farkı, Avid-Tektro fren, sele ve lastik farkı gibi. Bana sorarsan kadro teknolojisi olarak ve kullanılan komponentler olarak 7.3 daha üstün. 100 Euro luk bir fark için değer diye düşünüyorum. Sonrasında 100 Euro için keşke bir üst modeli alsaydım demezsin. Ama tabi bütçe her zaman ön planda olduğundan karar yine kişiye özeldir.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
teşekür ederim ben artık trek 7,3 üstünde düşünüyorum bakalım hayırlısı