Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

arkadaşlar yardım edermisiniz

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında ömer faruk çiçek tarafından paylaşıldı.

1. ömer faruk çiçek

ömer faruk çiçek Yeni Üye

Seviye:
    bugün bogeer yt-816 adlı bir hız göstergesi aldım benim bisiklet salcano ng 650 29 bunun ayarını nasıl yaparım lütfen yardım edin

2. Koray06

Koray06 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Aldığınız ürünün kutusunun arkası'nda ya da içinde yazar nasıl ayarlandığı. Kutusunu atmadıysanız basit.

ömer faruk çiçek bunu beğendi.
  3. Cüneyt Y.

Cüneyt Y. Kıdemli Üye

Seviye:
    bir mıknatısı vardır onu jant teline takarsın diğer mıknatısınıda maşaya ama hizzada olacak şekilde sonra onun ekranını gidona sabitlersin lastik boyutlarını girersin oldu :)

4. ömer faruk çiçek

Seviye:
    saat ayarı lastik boyu işte onları yapamıyorum

5. ömer faruk çiçek

Seviye:
    lütfen yardım edin saat i ayarlıyamıyorum

6. Koray06

Koray06 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Piyasa biraz araştırdım yanlış anlama pek biline bir marka değil o nedenle internette de usermanuel(kullanıcıklavuzu) bulamadım. her ürünün ayar menüsüne giriş tuşları farklıdır. Ayarlara girdiniz diyelim teker ölçülerini nasıl gireceğiniz yine farklıdır. Bir model 26,5 oalrak kabul eder ayarı bir başka ürün 2050 olarak. 2084 oalrak. Bu değerleri üretici firma kutu üzerinde ya da içerisinde belirtir. örn;26x1,95=2050 yazar. 26x2,20 için 2190. Bu yüzden ürün kutusu önemli :)

Bilinen bir ürün olsa hemen bir kullanan çıkar ayar şudur der ama zor. yabancı forumları incelemelisin belki vardır.

7. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben yardım edeyim sana. Şimdi elindeki cihazda 3 adet kırmızı tuş var; sol, orta ve sağ. Önce soldakine bir kere bas. SCAN yanıp sönecek. Yani şu an ayarı olmasa bile tarayıcı aktif durumda. Mıknatısları birbirine sürtersen kilometrenin arttığını göreceksin. Daha sonra tekrar soldakine 2 saniye basılı tut. Şimdi sırasıyla ayar yapman gereken yerler görünecek. İlk karşına çıkacak olan 24H. Değiştirmeleri sağdaki tuş ile yapıyorsun, onayları yine soldaki tuş ile. 24H veya 12H dediği saatinin hangi dilimde gösterilmesini istediğin. Mesela saat akşam 8 ise 24H ayarlıyken 20.00, 12H ayarlı iken 08.00 olarak görünür. 24H daha iyi. Şimdi yanıp sönen menüleri sol tuş ile onaylayıp diğerine geçiyorsun. Rakamları değiştirmek için yanıp sönen hane için sağ tuşa basıp değiştiriyorsun rakamları. Saati dakikayı ayarla, sonra km/h mı yoksa mil/h mı diye sorar. Km/h senin aradığın. Mil hesaplamasına gerek yok. Hız tipini de seçip sol tuşla sonraki ayara gelince sana teker çevre uzunluğunu soracak. İşte burada bilmen gereken kaç inç jant ve teker kullandığın. Mesela ben 26" x 2.2 kullanıyorum, buna göre 2107 civarı bir rakam girmem gerekiyor. Bunun için bir liste mevcut forumdan veya arama motorlarından bulabilirsin. Onu da yazdıktan sonra odometre ve ratio ayarları gelir ki onları doldurman ne kadar gerekli tartışılır. Sen öncelikle buraya kadarkileri dene ve saatin çalıştığından emin ol. Dikkat etmen gereken önemli nokta iki mıknatısın birbirine en yakın olduğu noktaya bağlaman. Uzak kalırlarsa saat çalışmaz. Sonuçlarını bekliyorum...

aga17 ve ömer faruk çiçek bunu beğendi.
  8. ömer faruk çiçek

Seviye:
    çok çok çok saolun yardımlarınız için kurdum çok düzgün çalışıyor artık :D

9. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Rica ederim, sevindim çalıştığına...