Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

arkadaslar turlar hakkında bir sorum olcak size

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Ayberk Türk tarafından paylaşıldı.

1. Ayberk Türk

Ayberk Türk Forum Demirbaşı

Seviye:
    arkadaslar biz 40 km bnir tura cıktık saat 21,00 sularındayolda aksilik ve birazda mangal keyfi neden,yle saat gece 2 yi buldu yolda kafa lambalarımız vardı 1 kac kisi nedeni anlamadıgımız bir olaydan dolayı polisin dedigine gore yolun ortasından gitmisiz suruculer rahatsız olmus ve polis arkadaslar gerekli uyarıyı ve ceza yazcaklarını soylediler bizim bir sucumuz yok polisin boyle bir ceza yazma hakkı varmı ve biz arkadaslarla konya - manavgat turu yapcaz uzun yollarda bunun icin bir izin türü bir sey alınıormu ?

2. tolgayalcin

tolgayalcin Forum Bağımlısı

Seviye:

Bisiklet, motorlu bisiklet ve motosiklet sürücüleri ile ilgili kurallar:

MADDE 66- Bisiklet, motorlu bisiklet ve motosiklet sürücülerine aşağıdaki kurallar uygulanır. a) Ayrı bisiklet yolu varsa , bisiklet ve motorlu bisikletlerin taşıt yolunda, Bisiklet, motorlu bisiklet ve motosikletlerin yayaların kullanmasına ayrılmış yerlerde, Bunlardan ikiden fazlasının taşıt yolunun bir şeridinde yan yana sürülmesi yasaktır. b) Bisiklet sürenlerin en az bir elleri, motorlu bisiklet sürenlerin manevra için işaret verme hali dışında iki elleri ve motosiklet sürenlerin devamlı iki elleri ile taşıtlarını sürmeleri ve yönetmelikte belirtilen güvenlik şartlarına uymaları zorunludur. c) Bisiklet, motorlu bisiklet ve sepetsiz motosiklet sürücülerinin, sürücü arkasında yeterli bir oturma yeri olmadıkça başka kişileri bindirmeleri ve yönetmelikte belirtilen sınırdan fazla yük taşımaları yasaktır. Sürücü arkasında ayrı oturma yeri olan bisiklet, motorlu bisiklet ve sepetsiz motosikletlerle bir kişiden fazlası taşınamaz. ( Değişik: 25.05.1997 - 4262/4 md.) Bu madde hükümlerine uymayan sürücüler 3.600.000 lira para cezası ile cezalandırılırlar.

ışıkla ilgili bi madde göremedim. Senin için google a trafik kuralları ve bisiklet yazdım. sende yapabilirdin :)

burakb, Ümit Bozyılan ve Ayberk Türk bunu beğendi.
  3. cosworth

cosworth Üye

Seviye:
    sürücüler rahtsız olmuş ne demekmiş siz sürücü değilmisiniz o yol sizinde yolunuz arkadaşım rahat ol. Tabi tuhaf bişey yapmadığınızı varsayarak konuşuyorum

4. BEYHAN

BEYHAN Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    ben bir şey duymuştum eğer kalabalıksanız polisten izin almanız gerekiyor belli sayıdan sonra trafiğin düzeni değiştiği için çok kalabalık gruplar izin alıyorlar

düzensiz gidiyorsanız trafikte ceza yazmaları normal bisiklet her zaman yolun sağından gitmek zorunda

5. Ayberk Türk

Seviye:
    hic bir sey yapmadık bisikletli olarakta yolun sagından gittik ... ksi sayısıda 8 di cok fazla sayılmayız bunun icin arastırmalarım surecek simdiden tesekkurler

6. tolgayalcin

tolgayalcin Forum Bağımlısı

Seviye:
    bulduğun kuralları kanunları burda paylaşırsan sevinirim. konuyu takipteyim..haklarımızı yasaklarımızı bilelim..

7. Kenan ARPAÇ

Kenan ARPAÇ Kıdemli Üye

Seviye:
    Hiç meraklanmayın hiç birşey olmaz =)( devam pedallamaya :D

8. Ayberk Türk

Seviye:

arkadaslar bende arastırdım trafik ceza kanunuyla ilgili bize verilen haklar bu kadar farklı kaynaklarda ben bulamadım ama bulan arkadaslar paylasırsa faydalı olur cunku haklarımızı bilmemizin herzaman bize + avantajı olur