Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

arkadaşlar sizinle bir konuda danışmak istiyorum ( Yol bisikleti )

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında alperdemir01 tarafından paylaşıldı.

1. alperdemir01

alperdemir01 Yeni Üye

Şu aralar beni bir heves sardı . Ben Aydın/Söke ilçesinde yaşıyorum ve kuşadası bize 25 km gibi bir mesafede . Bisikletlerle hiç aram olmadığı için tam bilmiyorum ne alıcağımı . Yol bisikleti düşünmekteyim fakat fazla bir bütçem yok yani 500 lira gibi başlangıç olarak bunlada xrs 300 salcano düşünüyorum fakat bazı arkadaşlarım ince tekerlekli bisiklet alma diyorlar , sizce almalımıyım ? bu bisikleti alsam kuşadası gibi bir yere gitmekde zorlanır mıyım ? yardımcı olucağınızdan şüphem yok saygılar :)

2. Cengiz Gökalp

Cengiz Gökalp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    gideceğiniz yol sadece asfalt ve düz ise city bike tarzı,sizin deyiminizle ince lastikli bisiklet alabilirsiniz.

3. tunahan beyhan

tunahan beyhan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Daha önce hiç bisiklet sürmediyseniz veya antremansızsanız yol bisikleti sizi zorlar.Öğrenmeniz daha uzun zaman alır.İmkansızmı hayır tabikide değil sadece ilk bir kaç hafta sıkıntı çekersiniz ondan sonra alışırsınız.

4. emrahozkan

emrahozkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    25 km yi her türlü bisikletle gidersin :) markette satılan çift amortisörlü mtbler hariç

Ferhat Öz bunu beğendi.
  5. Oguzhan.Pilgir

Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Sadece asfaltta kullanıcaksan yol bisikleti daha iyi olur, daha az yorar. Ama arada araziye de çıkarım diyorsan MTB al, 25 km çok uzun bi mesafe değil MTB ile de çok rahat gider gelirsin.

6. Ferhat Öz

Ferhat Öz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Eğer rahatlık ve konforu düşünüyorsan citybike alabilirsin.Etrafta ki yeşil doğaya baka baka,kuş cıvıltılarını duya duya gidersin.Yok ben hızlı gidecem, performanslı sürerim diyorsan yol bisikleti almanı tavsiye ederim.

7. Özhan Akgöğ

Özhan Akgöğ Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bence de 25 km için hibrit-şehir bisikletleri daha iyi bi çözüm. Yol bisikleti biraz daha narin ve alışılması zor gelebilir. Lastik patlaması vs. sorunları hibritlere göre biraz daha fazla yaşarsın. Fiyat olarak da o fiyat aralığında pek iyi bir bisiklet bulamazsın adam gibi 0 bir yol bisikleti 1000 tl den aşşağı değil. Salcano xrs200-300 serisini de hiç önermem o fiyata alacağın bir şehir bisikleti yine salcano city sportlar olabilir seni çok daha memnun eder düşüncesindeyim. 2. el bisiklet alırsan da pişman olmazsın diye düşünüyorum...