Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arkadaşlar sizdede bu hastalık varmı ?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Cüneyt Y. tarafından paylaşıldı.

1. Cüneyt Y.

Cüneyt Y. Kıdemli Üye

Seviye:
    sürekli bisikleti yükseltme hastalığı :) hergün illa bir delta bisiklete erdoğanlar bisiklete bakasım geliyor :) sürrrekli oldu artık.pedaldan bir sıkıntım yok ama spd almayı düşünüyorum 250 tl vererek :) ondan sonrada maşayı yükseltmek istiyorum :) sizdede bu hastalıktan varmı yoksa bu bisikletçilerde genel birşeymi :D

Fatih Toraman bunu beğendi.
  2. ömer korkmaz

ömer korkmaz Forum Bağımlısı

Seviye:
    Genel olsa gerek. Şayet spd daha önce kullanmadıysanız ikinci el uygun fiyata alıp deneyimlenizi öneririm daha sonra onuda yükseltirsiniz nasıl olsa : )

3. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    para ilgili birsey sizinkisi. para var huzur var kisacasi. yukseltmek hastaligi bilgi ile yenebileceginiz birsey. misal, yaris mayacaksaniz xtr set almaniza gerek bile yok. denemek icin spd yi ucuz yollu modellerle veya ikinci el deneyebilirsiniz. memnun kalmazsaniz benim gibi spd defterini sonsuza dek kaparsiniz. memnun kalirsaniz illaki en pahalisini ya da en son modelini almaniz da gereksiz.

4. Mehmet Gonen

Mehmet Gonen Üye

Seviye:
    Bence de bu bir hastalık ama bisikletcilere has değil.

Satın almak mutluluk verir. satın alma gücünüz kadar ciddiye alınırsınız ve sizde kendinizi önemli hissedersiniz.
    Satın alma gücünüze göre toplumda konumlandırılırsınız,
    Hayalleriniz hedeflerinizin büyük cogu bir şeyler satın almak üzerine kuruludur yada birşeyleri harcamak tüketmek.

bu hastalık hepimizde az cok var bi şekilde ortaya cıkıyor sinsic e ve farkındalık hissetirmeden.

5. Cüneyt Y.

Cüneyt Y. Kıdemli Üye

Seviye:
    hayırdır ne oldu nesinden mumnun kalmadınız ? kötü bir tarafımı var :(

6. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    benim memnun kalip kalmaman bir onem arzetmez. bu isin sonu yok. zaman ve para sizin ama forumda istedigi bisiklete ulasamayan insanlar varken, su mubarek gunde bu biraz hava atarmis gibi bir konu olmus. ankarada gruplarla bisiklete binmememin sebebi de bu, bu malzemeyi mi kullaniyorsun? neden iki ustunu almadin? sunu dene? bu bisiklete binilir mi hocam? seklinde yakisiksiz sozlere maruz kaliyorum. unutmayin cevrenizde size gipta eden ama durumu olmayan arkadaslar olabilir. onlari da dusunmek gerekmez mi?

Ahsen Okyay bunu beğendi.
  7. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ego tatmini, herşeye kavuşma isteği. İnsanoğlunun gözü, nefsi hep açtır ve ne kadar doyurmaya çalışsanız da doymaz, hep dahasını ister. Aksini yapabilen zaten ayrı bir boyuttadır, takdir-e şayan bir kişiliktir...

8. ersen t.

ersen t. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Ben ikinci bir seçenek olarak hobicilik böyle bir şey demek istiyorum. Hobi olarak seçilen konu çok seviliyor ve boş zamanların tamamı bununla geçiriliyorsa o konuda sona gitme isteği oluşuyor.Bu tüm hobilerde böyle.Ben bir ara kazandığım tüm parayı başka bir hobiye yatırıyordum, öyle bir an geldi ki kıçıma giyecek pantolon alamazken halen daha hobi için borç harç malzeme alıyordum! Bu bir hastalık mıdır, sanıyorum evet. Aynı şeyi zenginlerde daha çok görürüz. İnsanın bir noktadan sonra mantık çizgisi kayboluyor.Bunu ne kadar önce farkına varıp insan kendini dizginlerse o kadar iyi.Çünkü üretilen malların ne sonu gelir ne teknolojik gelişmeler biter.Her zaman daha iyisi ve daha yenisi olacak.

Fatih Toraman bunu beğendi.
  9. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    bende yok...

birşeyi almak için ihtiyaç duyana veya hali hazırda sahip olduğum bana yetmeyene kadar beklerim...
    bisikleti sevmediğimden diil elbet, yaşam felsefem böyle :)

10. Berk Mercancı

Berk Mercancı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Aynı şeyi ben de söyleyecektim :) Bence diğerlerinin dediği gibi hava atmakla alakası yok bunun. Ben harçlıklar dışında geliri olmayan bir öğrenci olarak paramı biriktirdikçe bisiklete harcıyorum. Bu benim için sadece spor yapmaktan çıkıp aynı zamanda bir hobi haline geldi açıkçası. Mesela geçenlerde yine para biriktirip Wiggins'in sarı formasından sipariş ettim, geçen hafta kadromu boyuma uygun bir kadroyla takasladım vs...
    Yani demek istediğim, bu parası olanların gösterişi sevmesinden çok insanın sevdiği şeylere para harcamasıyla alakalı

ersen t. bunu beğendi.
  11. z. usta

z. usta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Kron roketim vardı yükseltiyim derken specilizied tarmac topladım. şimdi 2 gündür gözüme gidon sargısının rengi batıyor. Kendimi bayramdan sonra tımarhaeye kapatacam :)

12. 42FY

42FY Kıdemli Üye

Seviye:
    Sinsice ve hissettirmeden.
    Güzel tespit

13. Elif Gökalp

Elif Gökalp Aktif Üye

Seviye:
    insan elbette severek sahip olduğu gözü gibi baktığı bir şeyin en iyisi olmasını ister, geliştirilebilecek yerlerini geliştirmeye çalışır ki mükemmelliğe yaklaşsın. bunun uğrunda fedakarlık tabikide yapmak lazım ama kendini zora sokuyorsa ne bileyim borç içinde yüzüyorsa gözden çıkarmaması gereken şeyleri gözden çıkarıyorsa işte bu ciddi bi hastalık demek.