Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

arkadaşlar rampada beni fazla zorlamayacak bir bisiklet....

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında mineliks tarafından paylaşıldı.

1. mineliks

mineliks Yeni Üye

arkadaşlar bisikleti bir hobi olarak değil ihtiyaç amaçlı kullanacağım.

bir öğretmen olarak görev yaptığım okula yarım saatte varıyorum. rampayı inerken sorun olmuyor ama rampa çıkarken epey yoruluyorum.

bütçemden dolayı bisiklet almaya karar verdim.

bir kaç sıradan bisiklete bindim ne rahat ediyor insan..ne de başka şey...

ben markalar modeller ve parçalar noktasında tecrübesizim.

elbette rampa yorulmadan çıkılmaz ama en azından bisiklet özelliği olarak çekiş gücü fazla olan bir model vardır diye düşünüyorum.

bilmiyorum hata mı ediyorum böyle düşünmekle.

2. mineliks

mineliks Yeni Üye

kimse yok mu:(

3. basar cetin

basar cetin Yeni Üye

tam olarak banada lazım olan bisiklet rampada zorlamayacak bişe . ben çok anlamıyorum. ama arastırmalarım sonucu alttaki bisikleti düşünüyorum . 12.5 kilo olması ve 27 vites olması rampada fazla zorlamıcaktır diye düşünüyorum.bu fiytlarda aynı ozelliklerde başka bir bisiklet varsa arkadaşlar yazsın lütfen

Carraro 473 H RACE :D 2010 KDV Dahil, 575,00 € yazıo sitesinde

Kadro MTB ALLOY 7005 TRIPLE BUTTED 16"-17"-18"-19"21,5"
    Maşa SUNTOUR SF10 XCM PM RL. GİDONDAN KİLİTLİ
    Çatal Yatağı INTEGRATED 1.1/8"
    Gidon RACER OS CARRARO
    Gidon Boğazı RACE AL H/S OS CARRARO
    Fren SHIMANO DISK FREN AM4861 BEYAZ
    Krank Takımı SHIMANO DEORE KFCM590 44X32X22
    Arka Vites SHIMANO XT KRDM772SGS SHADOW
    Ön Vites SHIMANO DEORE KFDM591
    Vites Kolları SHIMANO DEORE SLM590
    Arka Dişli SHIMANO KCSHG50 9-VİTES 11-32
    Lastik SCHWALBE 26X2.10 54-559 BLACK JACK LITE SKINE PP
    Sele Borusu RACER ALLOY CARRARO
    Sele SELLE ROYAL SETA
    Göbekler SHIMANO HBRM65 CL.32 DELİK
    Jant RACER AIRLINE ÇİFT KATLI 32 DELİK
    Pedal MTB ÇELİK PLS.
    Kilo 12.5

4. Serkan Eyüpoğlu

Serkan Eyüpoğlu Üye

Seviye:
    merhaba,

evet sıradan piyasa bisikletleriyle bu tür bisikletler arasında dağlar kadar fark var. çok profesyonel bir bisikletçi değilim ama ben bile bu farkı anladım. daha önceden bisan aregon kullanıyordum sanırım 18kg civarı bir bisikletti şimdi ise Scott Aspect 40 13,5kg'lık bir bisiklete sahibim. dediğiniz gibi bu bisikletin 12,5kg olması size çok büyük avantaj sağlar. bence bisikletin ağırlığının yanı sıra tekerleklerin de sürüşte ayrı bir yeri var. dağ bisikletindeki orijinal lastikle asfaltta gitmekle slick lastik denilen lastikle asfaltta gitmek arasında çok fark olduğunu da göreceksiniz. diğer bir unsur ise sizdeki güç,istek ve antrenman ki bu sitede yer aldığınıza göre zaten var. sonuç olarak bu bisiklet bence sizi rampada çok zorlamaz, dağ bisikletini eğer daha çok asfaltta sürecekseniz bir de slick lastik taktırırsınız daha da rahatlarsınız benim gibi.

5. uğur yılmaz

uğur yılmaz Bisikletkolik

Seviye:
    Bisiklete ayıracağınız bütçe ne kadar acaba? Ona göre tavsiyede bulunabilirim.Size hafif bir bisiklet lazım. Ayrıca hidrolik disk fren sizin için fazla olur bence. Hem ağırlık olarak hem de bakım masrafları olarak tavsiye etmem. Size hafif bir bisiklet lazım.

6. CevdetÖZTÜRK

CevdetÖZTÜRK Aktif Üye

Seviye:
    rampayı yürümek bisikletle cıkmaktan kolaydır,kg farketmez.vites ne kadar düsük olsada hızlı cevirmek zorundasın yoksa dizleri yorar,sonucta bisiklet müthiş bir efor kaybıdır.kilo vermek için insanlar bisiklete biner.düz yerleşimli kentlerde bisiklet ulaşım aracı olarak kullanılır.

7. minolta35

minolta35 Aktif Üye

Seviye:
    Öncelikle bineceğiniz zemin ve katedeceğiniz yolun toplamı ve ne kadarlık kısmı yokuş olduğu hakkında detay verirseniz iyi olur.
    Sonuçta yokuşu rahat çıkmak için ön dişlinin çapının küçük, arka dişlinin mümkün olduğu kadar büyük olması lazımdır.Türkiyedeki yol koşullarına en uygunu bence 26 jantlık bie dağ bisikletidir.
    Yani önce bisikletin hafifliği, ön dişli sayısı az( mesela 42 den başlayan) ve arka son dişlinin diş sayısı fazla olanı tercih edin.
    Alacağınız bisiklette isterse 45 vites olsun sonuçta en yavaş kombinasyonu kullanacağınızdan sayının fazla olmasının bir yararı yok bence...
    Ve tabii ki V fren ve amortisörsüz bir model seçin...

Yavuz İLHAN bunu beğendi.