Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arkadaşlar neyi yanlış yaptım acaba?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında AliÇimen tarafından paylaşıldı.

1. AliÇimen

AliÇimen Salcano NG450 HD

Adı:
    Ali Çimen
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Öncelikle hayırlı akşamlar herkese. Uzun zamandan beri yamuk olan arka göbek milim kafamı kurcalıyordu. En sonunda bugün hazır boşum madem zamanımı bisikletime ayırayım dedim. Ve mili değiştirmeye karar verdim. Öncelikle mil mandallı değil düz. Acaba bu saplama vidası gibi olan vidayı bir yerden temin edebilir miyim dedim biraz dolaştım fakat nafile. Sanayiye gitsem dedim orada da bulamama ihtimalim+ bir sürü para da isterler korkusuyla vazgeçtim. Bisikletçiye gittim. Bana ne kadara verirsin mili dedim. 10 tl ye verdi.(nette 5 tl ye bulabileceğimiz millerden) Daha iyisi var mı dedim ya da mandallısı yoktu. Neyse aldım. Eve geldim eski mili söktüm. Bayağı bi yamuktu. Neyse sol tarafta ki açık olan bilyaları hemen bir yere topladım. Rublenin içinde kalanları önce ellemedim nasıl olsa rubleyi sökemeyeceğim için ulaşması zor bir yerdeydi bana göre. Neyse açık olan tarafı güzel bi temizledim. Uğraşırken ruble içinde kalan taraftaki bilyelerde dökülmeye başladı. Bende ucu mıknatıslı tornavida yardımıyla onları güzelce bir topladım. Temizledim. Sonra geldi sıra montaja. Sol tarafki bilye yatağını tırpan motorunun şaftı için kullandığımız gres vardı onunla güzelce yağladım bilyeleri dizdim üstüne tekrar yağ sürdüm. Sonra diğer tarafa da elimden geldiğince aynısını yapmaya çalıştım.(çok zor oldu bu kısım gerçekten.) Mili montajladım. Fakat şimdi boşluk kalmayacak kadar sıksam çok zor dönüyor,azcık gevşetip sıksam rahatlıyor fakat bu seferde jantta boşluk oluşuyor.(Eski milde de aynıydı) Acaba sorun ne arkadaşlar. Neyi yanlış yapmış olabilirim?
    Bayağı uzun bir yazı oldu kusura bakmayın artık.:D

Örümböcük bunu beğendi.