Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arkadaşlar lütfen yardım edin ..

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Ateş Akakıncı tarafından paylaşıldı.

1. Ateş Akakıncı

Ateş Akakıncı Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar . Yaşadığım apartmanda yaşlılar olduğu ve çalınma ihtimali olduğu için peder bisiklet alamıyacağımı söyledi . Ama almak çok ama çok istiyorum. :( Çalınma ihtimalini sıfıra düşürebilecek bir kelepçe var mı ? Bizim ev 3. katta bisikleti oraya kadar her gün taşıyamıyacağımı sıkılacağımı ve çıkaramayacağım söyledi . Ben çıkarırım diyince ise eve konulmaz dedi . Sizce babamı nasıl ikna edebilirim ? :(

2. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ne kadar çok istediğini belirtirsen muhakkak alacaktır. Çalınma için balkona çıkartacağını söyle ve çıkart, söylemde kalma.
    İlla kilitlemem lazım eve çıkartamam dersen de, motosiklet kilitleriyle demir parmaklıklara kilitleyebilirsin, ön tekeri de söküp eve çıkartırsan baya caydırıcı olur.

3. Msgl

Msgl Forum Bağımlısı

Adı:
    Musa
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Ne kadar da önlem alsan yerine göre boş ben kadroyu kırıp çalınan bisiklet gördüm.Ama sen yinede önlemini sıkı al...

4. Ateş Akakıncı

Ateş Akakıncı Aktif Üye

Seviye:
    Öncelikle teşekkürler . Balkon işi kafama yattı ama dar bir alan ve kapalı. Ama oraya elektrikli bisikletlerden (Fitness'te olanlardan) sığıyor . Sığmama durumu olur mu ? Şu an kavgalayım sonra bu yöntemleri deniyicem ama sığmazsa ne yapmam lazım ?

5. OSMAN BATUHAN KUÇAK

OSMAN BATUHAN KUÇAK Aktif Üye

Seviye:
    Benimde evim 3. katta çıkartmak işgence olmuyo çünkü eve geldiğin için bi motive oluyosun. :) Eve alma konusunda bende biraz uğraştım. İlk günden beri hep odama sokuyorum. Artık umursamıyolar. :) Odada halı falanda yok çamurlu ve pis soktuğum için. İkna kabiliyetine kalmış. :)

6. Ateş Akakıncı

Ateş Akakıncı Aktif Üye

Seviye:
    Çok teşekkürler deniyicem

7. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    "bisiklete binen kızlar bile 4-5 kat çıkarıyo indiriyo bisikletlerini hergün, ben mi yapamıycam" de... bence işe yarar :)

8. Dinçer Kemer

Dinçer Kemer Yeni Üye

Seviye:
    apartmanın içindeki koridor demirine kitleyebilirsin. benim evim 2. katta ama ben bisikleti birinci katın koridor demirine kitliyorum. bir kat inidirip çıkarmak zor olmuyor.
    çalınmaya bakacak olursan her gün yüzlerce araba çalınıyor. o zaman araba da almayalım. eve hırsız gier diye bankamatikten para da çekmeyelim.
    ne tür bisiklet istediğini bilmiyorum ama katlanır bisiklet de alabilirsin. odana koyar geçersin.

9. kaan erkin

kaan erkin Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    bisikleti alana kadarki kısım senin ikna kabiliyetine bağlı, ama aldıktan sonraki bisikletçilik aşkını (eğer gerçekten varsa, geçici bir heves değilse) görünce düşünceleri değişir...

benim ailem de bisikletimi toplarken niye bu kadar uğraşıyosun çok para bunlar diyorlardı, daha sonraları aldığım maşanın üst borusunu kestirmeye babam kendi elleriyle götürdü sağolsun :D

ikna için öneri: sonuçta saçmasapan işlerle uğraşmak yerine bir sporla uğraştığını söyleyebilirsin...

güvenlik için öneri: forumda bir başlığın altında sıkıştırılmış çelikten yapılmış çok sağlam, 1000 dolarlık bir kaynak makinesiyle 30 dakikada ancak kesilebilen bir kilitin linki vardı bikeanoutdoor sanırım, emin değilim. ondan alabilirsin. biraz pahalı ama...

güvenlik için öneri 2: sesli uyarısı olan, sarsıntıyla ötmeye başlayan bir alarm var o ucuz ve gayet etkili, onun da linki forumda aynı başlık altındaydı bunu da alabilirsin...

mutlaka bir bisiklet al ve bu spora başla ;)