Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

arkadaşlar lütfen kask kullanalım.kullanmayanları uyaralım.

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Burak Özen tarafından paylaşıldı.

1. Burak Özen

Burak Özen Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Merhabalar.bu geçtiğimiz yıl yarıyıl tatilinin 4.günü bi arkadaşla beraber üsküdar fıstıağacı yokuşundan aşağı doğru kaptırmış gidiyoruz.:Dikimizde de kask yok:( :D:D. sonra tabi ben arkadaşı ve bi kaç aracı geçtim.gerçi o kadar da hızlı değildim:rolleyes: her neyse o anlık caddede bi tek ben gidiyor konumundaydım anlıyacağınız.:eek: sonra sağ tarafta park halindeki beyaz bi araba wardı.şoför herhalde baktı gelen araba felan yok o anlık beni de farkedemedi herhalde cok yakınında ve hızla ona doğru geliyor olmama rağmen hızla yola cıkarak "U" dönüşü yapmaya kalkıştı.geçeceğim yer olduu gibi kapanmıştı ve cok yakındım.o anlık fren bile işe yaramazdı.onun için kelime-i şahadetle karışık bir şekilde "bari biraz sağ tarafa geçiyim son anda görür , olmadı en azından ortadan bodoslama girmemiş olurum hasar az olur" diye düşündüm:D biliyorum cok zekice diil belki de ama insan o zaman diliminde ve o halde o kadar düşünebiliyo.:eek: sonra arabanın sol ön tarafa giriyorum ve uçuş başlıyo:smile043::p havada bi kaç takladan sonra "çat" yerdeyim:eek: başıma birileri toplandı işte sonra polis felan geldi.daha sonrada arkada kalmış olan arkadaşım.ben de o anlık bişey hissetmedim tabi başta belki de biraz korkudan:p "ya bişeyim yok bırakın gidiyim"ayaklarına yatıyorum.sonra millet izin vermeyip beni yerde tutuyolar ki o arada kafama bi mendil bastırıp çekiyolar ve kıpkırmızı "KAN:eek: " tabi o anda susuyorum ve aha dedim gidiyorum:dua::D neyse sonra ambülans geldi.akşama kadar hastane karakol derken ucuz atlattık.nasıl olduysa bi yerim kırılmamış; sadece kafam yarılmış
    , yüzümün sağ tarafı olduu gibi kanıyor , kaşın üstü dikişlik olmuş, sağ el bileği ezilmiş ve alçılık duruma gelmiş , bununla beraber omzumda-karnımda ve sağ bacağımda (aşırı derecede) sıyrıklar oluşmuş.o kadar!:sonst1zde;) saolsun emre arkadaşım da cok yardımcım oldu o gün.geceye kadar hastanede felan bekledi.daha uzun hikaye orası.yani buna benzer şeyler. günü kapattık çok şükür.

Bisikletleri sorarsanız hastaneye gelirken bizim emre orda bi tv dükkanına emanet etmiş.gece dönerken aldık ordan. bisiklette ki hasara gelince ön jant çift kattı ama nerdeyse çarşaf gibi katlanmış.88888 çiziyodu.buna nispeten nasıl olduysa maşada hiç sorun yok(en azından şu ana kadar).ve düşmenin etkisiyle aynakolun içten bi yeri kırılmış o da aşırı derece oynuyodu.bi de işte vites ayarları bozulmuş ve vites-fren kolları çizilmiş azcık.ama şu an yaptırdım bisikleti eskisinden daha güzel oldu.kadroyu felan da deiştirdim.yani ağam şaham bi şey değil sonuçta haftalıklarımla topladığım bisiklet.:rolleyes: ama ben seviyorum ve bana yetiyor.okulda 3-4 aydır bi şey yemiyor tüm parayı bisiklete yatırıyorum.bisikleti pazartesi aldım ve resmini bi kaç gün içinde "bisikletlerimizin fotoğrafları" bölümüne ekliycem.fakat yaptırmaya devam ediyorum fren bacaklarını yeniliycem, yeni bi sele alıcam, ve tabiki KASK!:D hatta en önce kask.kask olmadan bizimkiler binmeme izin vermez de. ama kaskı sadece kendi irademle alıyorum.bu kazada onun ne kadar gerekli olduğunu anladım.takmam diyen arkadaşlara da bu anı bi gönderme olsun.genel de "nasıl olsa düşmüyorum" diye gözardı edilir kask ama kask takan insanlar da düşmeyi alışkanlık haline getirmiş kişiler değil herhalde:D kask bir tedbirdir.ne zaman işe yarıycaını önceden kestiremeyiz.yani yangın merdivenlerini düşünün binanın estetiğini bozar belki her daim de kullanılmaz ama ansızın bir yangın halinde insanlar bu yolla kurtulur.:in: kask da böyle bi şey.kaza anında kafanızdaysa sizin lehinizedir.takmayanların savunduğu ise "nasıl olsa hava yağmurlu, yangın cıkmaz- yangın merdivenine gerek yok" demek gibi bişey olur bu durumda.:) şahsen ben bunu anladım ve bu haftaiçi bir kask alıp bisiklete binmeye devam edeceğim.hepinize tavsiyem diğer bisikletten anlıyan insanların da tavsiye ettiği gibi "kask takmak"tır.yani en önemli organımızı korumaktır.:) cok uzun belki de sıkıcı bir yazı yazdıımı düşünenler olabilir.saygı duyarım ama sizleri adından da anlaşılcağı gibi "Diğer bisiklet konuları" kısmında yani fazlalık yapmadan, olması gerekn forum başlığından bi nevze olsun kendi örneğimle kask kullanmak ve trafikte daha dikkatli olma konusunda bilinçlendrmek istedim. :in: ya da başınızı ağrıttım :eek: hepinize ii pedallamalar ve iyi forumlar.
    (ve istanbul trafiğinde bisiklete binmek her yiğidin harcı değildir.nerden ne cıkacağı hiç belli olmuyor ve her yer insan kaynıyor.tabi süper alanlar ve az da olsa bisiklet yolları da var;) lütfen dikkatli olalım ve kask hatta mümkün olduğunca dizlik-dirseklik kullanalım.) cok teşekkürler

:box2:

2. melih3576

melih3576 Kıdemli Üye

Seviye:
    Çok geçmiş olsun,anlatımınız sanki macera dolu bir hikaye gibi ancak gerçek ve ibretlik bir olay,ne yazık ki ( bende buna dahilim) hemen hemen hepimiz kask kullanmayı sevmiyoruz,ya garip karşılandığından yada 'ben dikkatliyim düşmem' gibi düşündüğümüz için.Ancak burada bisiklet yollarımız olmadığı için hergün trafiğin içerisindeyiz ve tehlikedeyiz.Size tekrar çok geçmiş olsun diyorum ve kask olmadan yola çıkmayalım diyorum...

Burak Özen bunu beğendi.
  3. yighitjan

yighitjan Bisikletkolik

Seviye:
    Kask hayat kurtatır!

Burak Özen bunu beğendi.
  4. karatren

karatren Aktif Üye

Seviye:
    cok cok gecmiş olsun,kesinlikle cok haklısın hepimiz mutlaka kask kullanmalıyız,ister kısa mesafe olsun ister uzun turlar olsun kaskı unutmayalım.
    bu arada bisikletinin tamirini umraniye emek bisiklete mi yaptırdın??

Burak Özen bunu beğendi.
  5. Burak Özen

Burak Özen Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    evet emek bisiklet.siz de biliyosunuz sanırım orayı??

boşgezeninboşkalfası bunu beğendi.
  6. boşgezeninboşkalfası

boşgezeninboşkalfası Forum Bağımlısı

Adı:
    Mustafa Önder ATİK
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Büyük geçmiş olsun. Tecrübelerinizi bizlerle paylaşıp tavsiyede bulunduğunuz için teşekkür ederim.

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

Burak Özen bunu beğendi.