Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arkadaşlar kask aynası kullananlar bunu nasıl kullanıyor bir anlatsın?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Arınç Tulgar tarafından paylaşıldı.

1. Arınç Tulgar

Arınç Tulgar Aktif Üye

Seviye:
    Selam kask aynası aldım, yapışkanı var, ama çıkartmaya korktum, zira bir kez çıkartırsam bir daha yerini değiştirememmişim gibi geldi. Kullanan varsa, yardım edebilir mi?:eek:

2. drol

drol Yeni Üye

Seviye:
    Selamlar, bu konuda benim de endişelerim var. Kullanmayı çok istiyorum ancak oluşan titreşim ile görüntülerin net olarak görünüp görünmediği hakkında şüphelerim var. Bir de kask kullanılmadığı zamanlarda yada düşme/çarpma anında kırılma ihtimali nedir?

Bilgisi olan/kullananlar yardımcı olabilirler mi acaba?

Saygılar.

3. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    Evet, yapışkanı bir kere çıkınca tekrar yapışmaz. Bunun için yanında yedek yapışkan verilir genelde...

Ben birkaç kask değiştirdiğim için yapışkanların hepsini kullandım, şu an herhangi bir kırtasiyeden alınabilecek çift taraflı bantlardan kullanıyorum. Bunun için aynanın kaska takıldığı yerin boşluk kısmını bir şekilde doldurmanız gerekli. Mümkünse azıcık yumuşak bir madde ile doldurun ve üzerine bantı yapıştırın, sonra da kaskınıza yapıştırırsınız...

Ben silikon ile doldurdum, ama herkes kendince bir fantazi üretebilir.

Evet, bozuk satıhlarda titreşim oluyor, zaten çok çok harika bilgi veren bir sistem değil kask aynası, çok birşey beklemeyin. En garanti yöntem kafanızı sağ ve sol omuzunuzdan arkaya doğru çevirerek kontrol yapmanızdır.

Açıkçası benim kullanma amacım şu: Çocuklarla yola çıktığımda, arkamdan geliyorlar mı veya arkadaşlarla tura çıktığımızda arkamdakilerin benden olan uzaklığını anlamak... Yoksa sollama yaparken, şerit değiştirirken kafamı çevirerek kontrol yapıyorum, böyle yapmak bana daha güvenli geliyor... Bu konuda aynaya güvenilmez... Bu tür amaçlar için Gideon Aynaları var... Arabada veya motorsiklette ki gibi iş görüyor...

Emrah Pektaş, drol ve gokhancakirhan bunu beğendi.