Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arkadaşlar kadrolarla bişeyler yazmak istedim ve bir video paylaşıyorum

Konu, 'Kadrolar' kısmında Emre Nakipoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Emre Nakipoğlu

Emre Nakipoğlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Günümüzde teklonojininde gelişmesiyle birlikte 2008 in carbon kadroları ile 2010 ların aliminyum kadroları neredeyse aynı ağırlığa gelmiş durumda... Benim derdim birazda karbon olan diğer parçalarla sizlerin düşüncelerini almak istiyorum...

Karbon kadrolar güzel duruyor iyi esniyor ama kırılmış aliminyum kadrodan çok kırılmış carbon kadro ile karşılaştım çoğu zaman... Fiyat farkları da malum... Peki diğer kompenentlerde de durum aynı mıdır ? Yani bir gidonda gidon boğğazında karbon olması problem midir sizler ce de .... ?

**** Aşağıda paylaştığım video da

KARBON - ÇELİK - ALİMİNYUM kadroların testleri yapılmıştır... Siz ne düşünüyorsunuz... 300 gram için havalı esner ve daha çok dayanıklıdır diye bilinen karbon teklonojisi mi yoksa aliminyumlara devam mı ? Video youtube dandır bilgilerinize...

http://www.youtube.com/watch?v=nvk63bmVpck

onurcan tokuş bunu beğendi.
  2. temucin90

temucin90 Onursal Üye

Seviye:
    karbon kadro alu'ya göre daha rijit yani esnemezdir yanlışınız var. 2008 scott scale kadro ile 2011 arasında 100-200 gr kadar fark var ki, güvenilir sağlamlıkta bir alu kadro 1400'lü gr'larda olabilyor. teknolojiye yatırım yapmamış firmalar hala 1200-1300 gr'larda karbok kadro üretiyor. ebay'da bu tip çeşit çeşit kadro mevcut. çok büyük firmalar eskiden beri karbonu geliştirerek devam ediyorlar.

parçalar konusunda bende hafif alu parçalara güveniyorum. easton ec70 25.4mm gidon kırdım ama bir kaza sonucu. gidonu doğru torkunda sıkınca ve uçlarından tutup ayakta abanınca(sürüşte) bariz bir şekilde yaylanma yapıyordu(100kiloyum) kırılma tehlikesi veya çatlakla karşılaşmadım. kırılması ise 40km ile arazide iniş yaparken bisikletin düşüş sırasında yere çarpması sırasında oldu. tahmin ettiğimden daha kalın bir katmana sahipti ve örümü yeteri derece sıktı. bu tip parçalarda kaliteli marka daha güvenli ve sağlam.

3. Soner YAMAN

Soner YAMAN Forum Bağımlısı

Seviye:
    bana göre cromoly direnci fazla ama ağır . carbon da hafi ama en az dirençli kısaca ortası aliminyum cromoly den hafif karbondan dirençli .

Tercih aliminyumdan olmalı bence

teşekkürler

mariokaldato bunu beğendi.