Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

arkadaşlar büyük tur için yardım istiyorum

Konu, 'Akdeniz Bölgesi' kısmında Feyyaz Alaçam tarafından paylaşıldı.

1. Feyyaz Alaçam

Feyyaz Alaçam Forum Demirbaşı

Seviye:
    sevgili bisiklet severler.önümüzdeki yaz yapmayı planladıgım yaklaşık 6500 km lik artvinden adanaya kadar türkiyenin bütün kıyı şeridini kapsayacak tur için düşünce ve önerilerinizi bekliyorum.pek bi uzun yol tecrübem yok.sadece bi mersin turu yaptım 263 km o kadar.en cok merak ettigim şey ne kadar harcamam olur.tahminen kaç gün sürer? bu konularda yardımcı olursanız cok sevinirim... sevgiyle...;)

2. İsmail Ağıllı

İsmail Ağıllı Onursal Üye

Seviye:
    Serkan Taşdelen bunu beğendi.
  3. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Günde 65km gidersen 100günde tamamlarsın.
    Günde 100km gidersen 65 günde tamamlarsın.
    Tabi her yol ve mola, konaklama noktası böyle kesin rakam olamayacağı için kabaca 80 günde gidilebilir.Bu da 2.5 ay ediyor.
    Harcama olarak da kişiye ve konaklama şekline göre değişmekle beraber, günlük 7.5ytl ile 20ytl arasında değişir.Tabi hergün 20ytl olacak değil.Bu maliyet, çadırda kalacağın takdirde yapacağın yiyecek ve içecek masrafını içeriyor.

Feyyaz Alaçam bunu beğendi.
  4. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Çok güzel bir projeye benziyor. Ama bize güzergahı tam anlamıyla anlatırsan seviniriz. Artvin-Adana kıyıdan 6500 Km etmez. Artvin'den Adana'ya tam kıyıları dolaşacaksan eğer taş patlasın 4000 Km eder.
    Artvin-Trabzon-Samsun-Sinop-Bartın-İstanbul-Edirne-Çanakkale-İzmir-Muğla-Antalya-Mersin-Adana...Güzegah bu ise tabi...

Güzel bir plan yap kardeşim. Gideceğin yolu tam olarak bir belirle. Günlük ortalama ne kadar pedal basabilirsin bunuda hesapla. Haftada ve ya 10 günde bir off günü ayarla. Zaten ondan sonra istediğin soruların cevabı çıkacaktır.
    Harcama konusunda ise planların kesinlikle tutmayacaktır. ;)

Sevgiler...

zazoo ve Feyyaz Alaçam bunu beğendi.
  5. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    Bu rotayı uzun vadede bende düşünüyorum ama bu konuda şimdi önemli olan benim bedenen hazır olmam değil, ailemin ruhen hazır olması gerekir. Bu da şimdilik pek mümkün değil..

6. Feyyaz Alaçam

Seviye:
    ilginize cok teşekkür ederim arkadaşlar.evet sekan abi,güzergah dedigin gibi artvin-rize-trabzon-giresun-ordu-samsun-sinop-kastamonu-bartın-zonguldak-sakrya-istanbul-kocaeli-yalova-bursa-çanakkale-balıkesir-izmir-aydın-mugla-antalya-mersin-adana-hatay olacak.İnternetteki hesaplamalardan dolayı yanlış hesaplamiş olabilirim.günde ortalama 90-110 km yapmayı planlıyorum.Çadır kurarak konaklamayı düşünüyorum.Ögrenci oldugum için bu proje maddi acıdan cok zorlicakmış gibi duruyor,biliyosunuz benim yaşımda olan bir genc için aile destek degil de engel oluşturur,bu yüzden onlardan asla maddi yardım istemicem.Gerekirse yazın başında 15 hazirandan 15 agustosa kadar calışıp 800 ytl biriktiricem.Agustos 17 de başlasam ekim sonuna biter sanırım.bu arada kredi kartında da 500 ytl var yeter herhalde,yetmesede yetirmeye çalışıcam,çünkü bu projeyi gerceklestirmeden ölmek istemiyorum.evt sevgili bisiklet severler yavaş yavaş projemle ilgili detayları cıkartmaya başlıyacagım.yardımlarınız ve özellikle desteginiz için size minnettarım.Sevgiyle kalın...

7. harbour of tears

harbour of tears Yeni Üye

Seviye:
    Sevgili tutkun

sen kafaca kendini hazırladıysan muhteşem Anadolu Halkı sana yiyecekte verir yatacakta...
    Sen enkötü durumu düşünrek hareket et...

zaten ruhun sana yol gösterir...

zazoo ve Feyyaz Alaçam bunu beğendi.
  8. Pavi

Pavi Yeni Üye

Seviye:
    Nisanda askere gidecek olmasam bende sana gücümün yettiği ölçüde eşlik etmek isterdim. Ama bu yaz yapamazsan bu turu gelecek yaz seninleyim...

9. Feyyaz Alaçam

Seviye:
    haklısın harbour of tears söylediklerine katılıyorum.ilgin için ayrıca teşekkürler.mutlukal...

pavi inşallah bu yaz yapabilirim.eger olmazsa dedigin gibi yaparız ama öyle hırslandım ve o kadar cok istiyorum ki ölüm kalım olmazsa muhakkak yapıcam bunu bu yaz... olmazsa daha büyük bişey yaparız belki ilerde yurt dışı falan hayat bizim... yani baksana daha 5 aydır bisiklet kullanıyorum,3. ayında mersin turu yaptım.1. yılımı doldururkende kocaman bi türkiye turu yapmayı planlıyorum ve yaşım daha 19.bunun askerden sonrası var.neyse igine teşekkürler. mutlukal...

10. Serkan Taşdelen

Seviye:
    Tekrar Merhaba Sevgili kardeşim,

Çok istiyorsan mutlaka olur merak etme. Sadece birazcık fedakarlık gerektirir. Hayatından fedakarlık edeceksin. Yemeyip içmeyip para biriktireceksin.
    Şuan sende kendimi görüyorum. Bende tur öncesi senin gibiydim. Hep istedim hep istedim. Vee şuan istediğimi yapmanın vermiş olduğu mutluluğu tadıyorum. :)
    Sevdiğim bir abim "Candede" şunu demişti bana. "Zamanı geldiğinde hiç düşünme çık yola". Bende öyle yaptım. Onun için sende aynını yap. Çıkacağın zamanı tam belirle, güzelce planını yap ve zamanı gelincede çık yola. Korkma hiçbişeyden.

Her türlü sorunu çekinmeden iletebilirsin bana. ;)

Sevgiler...

11. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Serkan Taşdelen'den sonra bu yorum biraz komik olur ama kendisinin affına sığınırım. Bence 19-25 arası yaptın yaptın birdaha yapman zor olur. Çünkü neden diyecek olursan. Askerden sonra yavaş yavaş, iş hayatı planların, kariyer planların ve evlilik planların olabilir. Bu planlardan herhangi birine başladığın zaman artık 2 aylık tura çıkman hem iş açısından hemde eğer evlilik yaparsan evlilik açısından zor olur. Yalnız eşininde senin gibi bisiklet sever birisi olması ve bu turu seninle beraber yapması ile müsait bir işinin olması bu söylediklerimden müstesna. Bu benim kişisel görüşüm. Şimdiler herşey gönlünce olsun... Umarım hayallerine kavuşur ve tıpkı Serkan gibi sanada karşılama turu, tanışma turu düzenleriz ve tıpkı sen Serkan gibi bizimle bol bol resimler ve videolar paylaşırsın.

12. Feyyaz Alaçam

Seviye:
    ilginize cok teşekkür ederim soneryen.

cok teşekkürler serkan abi.insan istedikten sonra herseyi yapar bence.Şu an cevremde ki insanlara bahsettigim zaman gülüyolar,sırıtıyorlar (babam dahil).kız arkadaşım desen korkuyor bu yüzden gitmek istedigim için surat asıyor.yani asla destek görmüyürum cevremdekilerden.bi bisiklet forumdaki saygıdeger bisiklet severler.Bide mersindeki cok sevdigim bisikletci arkadaslarım... yeter zaten mutluluktan,özgürlükten,doga sevgisinden anlamayan lafın gelişi dinleri imanları para olan basit insanların destegine ihtiyacım yok.eger önümüzdeki dönem okul sonrası geceleri çalışılan 4 saatlik parttime işlerden bulabilirsem,hem okulumu başarıyla bitiricem,hem büyük tur için para biriktiricem,hemde günde 80 km lik antremanımı yapıp haziran 20 dedin mi cıkıcam
    Olmadı haziran 20 den agustos 20 ye 2 ay bi sitenin havuzunda görevli olarak calışıcam 800 ytl yi cebe atıcam agustos 20 de başlıcam pedallamaya.

gercekten bisikletforum kadar samimi yol gösterici,destekleyici,seviyeli insanların buluştugu bi internet sitesi daha yok arkadaşlar.

gelişmelerden mutlaka haberdar edicem sevgili bisiklet severler hepinize kucak dolusu sevgilier... iyiki varsınız...

Serkan Taşdelen ve soneryen bunu beğendi.
  13. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Unutma ki zor diye birşey yoktur, imkansız ise zaman alır. Sen bu azmin ve kararlılığından dolayı hayatın her alanında başarılı olursun. Gelişmeleri merakla bekliyoruz.

14. Feyyaz Alaçam

Seviye:
    evet arkadaşlar rotamı cıkartmaya başladım yavaş yavaş.istanbul şile ye kadar geldim.ama ondan sonrasına karar veremedim.Acaba Çanakkale'ye KOCAELİ-YALOVA-BURSA üztünden mi gitsem yoksa Tekirdag üzerinden mi? aslında kocaeli tarafı daha uygun gibi geliyor ama bi de size sorayım dedim... hoşcakalın

15. Serkan Taşdelen

Seviye:
    Merhaba,

Rotanı ayrıntıları ile bizimle paylaşırsan sevinirim. Benim tercihim Tekirdağ-Sarköy-Gelibolu-Çanakkale'den yana olurdu. Oraların görülecek yerleri daha çok ve doğal güellik olraka daha güzel. Ama tabi tercih senin.

Sevgiler...

16. kurt

kurt Kıdemli Üye

Seviye:
    gecen haziran antalyadan canakkale turu yapmıştım 4 gündüzümü aldı cok rahat gittigimi söyleye bilirim harcama konusuna gelince 150 ytleyi gecmedi saygılar

17. Pavi

Pavi Yeni Üye

Seviye:
    Daha önce Hatay'a kadar geleceğini yazmıştın. Şayet Hatay'a gelecek olursan hem rota hakkında sana ayrıntılı bilgi verebilirim hemde olurda askerlikten felan izinde olursam sana eşlikte ederim....
    Destek olan olmayacağını çok iyi anlayabiliyorum. 35 yaşındayım geçen gece babam bana kızıp "senin arkadaşların muaynehanelerinde oturuyorlar sen halen çocuk gibi bisiklet biniyorsun bizi rezil ediyorsun" dedi.
    Nedense bisiklete karşı garip bi bakış var. Uzun yol gitmek demek onlar için imkansızla aynı. Çünkü hayatları boyunca araba gibi bir aletin esiri olmuş insanlar.
    Çoğu zaman insanların taaa veya çokkk uzak die bahsettiği yerler 8-10 km civarında olup yürüyerek bile 1.5-2 saatte rahat rahat gidilebilecek yerler.
    Şimdi bu iş evlendikten sonra olurmu yada askerden sonra iş hayatı felan derken böyle bişey yapma şansımız kalırmı? Bence içinde bu istek varsa bu şansında her zaman vardır. Bende bisiklete binmeye başlayalı 4-5 ay oldu kendimde olan gelişmeye inanamıyorum. Bana bundan 7 ay önce sen bisikletle bu kadar yol gidebilirsin deselerdi sadece ve sadece kafa bulduklarını sanırdım. Şimdi ise askerliğimi bir an önce bitirip uzun bir tura çıkmanın sabırsızlığı içindeyim. Bisiklet kullanırken sizlerinde neler hissetiğini merak etmekle beraber ben tarifi imkansız bir huzur buluyorum dert ettiğim hiç bir şeyin dert olmadığını anlıyorum.
    Dünyanın malı dünyada kalıyor. Tüm dünyaya sahip olsanız bile bir gün altınızı başka biri değiştirirse yada sadece yastıkla nefes alır duruma düşerseniz, dünyayıda versenizde bunları düzeltemezsiniz. Unutmayın her işin başı sağlık, sağlık birinci kuralıda spor. Düzenli ve kendinizi hırpalamadan yapılan spor. O yüzden bu tip turlar örnek oluşturması açısından önemli. Yeni nesillerin özaendirilmesi açısından önemli. Milyarlarca dolar harcadığımız, sosyal güvenlik kurumlarımızın çöküşüne neden olduğumuz, toplumsal olarak bozuk olan sağlığımızı düzeltmek açısından önemli. Bunlar basında daha çok yer bulmalı. İnsanların sağlıklı bir yaşama sahip olurlarsa neler yapabilecekleri gösterilmeli.

Ailenden destek bulamasanda buradan çok büyük bir destek bulacağına eminim şimdiden sana sorunsuz ve kazasız bir yolculuk dilerim...

18. Feyyaz Alaçam

Seviye:
    Merhaba yaşamayı bilen arkadaşlar... kusura bakmayın annem kardeşime kızıp bilgisayarı topladı.şimdi internet kafeden yazıyorum.en kısa zamanda bilgisayarı kurucam cünkü tur için yaptıgım arastırmalarda cok faydasını görüyorum.tekrar kusura bakmayın...

serkan abi,rotayı yavaş yavaş cıkartıyorum.tekirdag üzerinden gitmenin yolu uzatacagını düşünmüştüm.çünkü istanbulun göbeginden,istanbul bogazından gecmem gerekicek ve yolu uzatacagımı sanıyorum.aslında bogazdan gecmek sonrada canakkale ye gitmek içinde denizden bi vasıtaya binmek daha renkli geliyor.biraz karasızım abi sence bu iki farklı rota arasında kac km oynar.yani kocaeli yalova üzerinden gitmekle istabul tekirdag üzerinden gitmek.şimdiden teşekkürler abi...

KURT verdigin bilgiler için cok teşekkürler.bütce ve yol şartları acısından gercekten yardımcı oldun.ilgin için ayrıca teşekkürler...

PAVİ,söylediklerinde gercekten sana katılıyorum cok haklısın.ya aslında önce hatay da bitirmeyi düşünüyordum ama şimdi,ne kadar destek olmasalarda,ailem,arkadaslarım,kız arkadasım mutlaka beni karsılamak istiyecekler.birde mersinden sonra iskenderun a kadar denizden bayagı bi uzak gidiyosun ya ,o yüzden mersinde bitirmeye karar verdim.

verdiginiz bilgiler,samimi tavrınız ve özellikle yürekten gelen sonsuz desteginiz için gercekten cok teşekkürler arkadaslar.Siz olmasaydınız hayalden öteye gidemezdim herhalde.iyiki varsınız... sevgiyle... hoşçakalın...

19. Serkan Taşdelen

Seviye:
    Merhaba Kardeşim,

Şimdi sana üç tane rotanın km'leri yazıyorum...
    1. İstanbul, Silivri, Marmara Ereğlisi, Tekirdağ, Şarköy, Gelibolu, Eceabat ve Çanakkale; 307 KM Bu yol Tekirdağ'a kadar dar ve kalabalık. Tekirdağ'dan sonra Şarköy yolu çok çok güzel manzaraya sahip ama bir o kadarda zorlu bir yol. Tam emin olmamakla birlikte sanırım bir kısım stabilize. Şarköy'den Çanakkale'ye kadar zorlanmadan gidebileceğin bir güzergah.
    2. İstanbul, Silivri, Marmara Ereğlisi, Tekirdağ, Malkara, Keşan, Gelibolu, Eceabat, Çanakkale; 339 KM Bu yol ise Tekirdağ'dan sonra Şarköy yoluna nazaran kolay bir yol. Keşan'dan sonra bir tane Korudağı geçiti var. Orası sadece zorlar seni biraz. Onun haricinde Gelibolu'ya ulaştıktan sonrası zaten kolay yol.
    3. İstanbul, Gebze, Kocaeli, Karamürsel, Yalova, Gemlik, Bursa, Karacabey, Bandırma, Lapseki, Çanakkale; 508 KM Evet bir diğer alternatif yolumuz ise Bursa üzeri. Kocaeli'ye kadar engebeli bir yol. Kocaeli sonrası Bursa'ya fdazla zorlayacak bir yol yok. Bursa'dan sonra bandırmaya kadarda aynı şekilde düz yol. Bandırma, Lapseki arasında bir bilgim yok. Lapseki'den Çanakkale'ye kadar yine iyi yol...

Bana soracak olursan 2. yolu tercih ederdim. İstanbul içerisinde biraz sıkıntı çekebilirsin ama sanırım İstanbul'dan arkadaşlar yardımcı olurlar.

Sevgiler...

20. Bulunmaz

Bulunmaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Çok güzel proje..Umarım kazasız, sorunsuz, belasız, sana inanmayanlara inat, başarıyla gerçekleştirirsin;) ..:)