Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ArkadaŞlar BÜyÜk Ada'ya Veya Adalar'a DiŞardan Bisiklet Girisi Yasak Mi?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında soneryen tarafından paylaşıldı.

1. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Arkadaşlar bir yerlerden duymuştum ama şimdi tam hatırlayamadım. Birisi bana Büyük Ada, Heybeli Adalarına dışardan bisiklet girişi yasakmış. Büyük Ada'da bisikletler plakalı olduğu için ve dışarıdan bizlerin götürüp süreceği bisikletler plakasız olduğu için almıyorlarmış bu doğru mu? Böyle bir şey var mı? Merak ettim doğrusu. Bana biraz saçma gibi geldi. Sizler daha iyi bilirsiniz. Ben şimdi vapurla Büyük Ada'ya geçsem bisiklet süremeyecek miyim?

2. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    Tamamen yanlış bir bilgi...

Daha 1 ay evvel gittim Büyükada'ya... Sadece çarşıda bisiklet sürmek yasak ve adaya inerken Polis memurları bisikletlerin kaydını alıp adınıza tescilliyorlar. (adalarda kiralanan bisikletlerin çalınarak ada dışına çıkmasını engellemek için)

Bunun dışında en ufak bir problem yaşamadık.

Ben "Büyük tur yolu"ndan turlamanızı öneririm, çok güzel oluyor. Sadece faytonlarla muhattab oluyorsunuz, ağaçların arasında çok zevkli oluyor...

Lunapark denen bir alana kadar tırmanış var. Sonra adanın güney ucuna kadar düzlük ve peşinden çarşıya kadar iniş...

Ben de en kısa zamanda bu turu tekrarlamayı düşünüyorum...

kolay gelsin...

3. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bende düşünüyorum aslında Belki ben yanlış anladım belkide bana anlatan polisin Ada'ya girişte bisikletin bilgilerini almasını bana anlatmak istedi.

Neyse peki bir şey daha soracağım. Ada'da rent a bike ofisleri varmış buralarda bisikletlerin günlüğü ne kadar herhangi bir bilgin var mı? Veya bilen arkadaşlar var mı?

xcangel bunu beğendi.
  4. papilloniac

papilloniac Kıdemli Üye

Seviye:
    rent a bike lar her yerde...iskeleden az yukarı çıkınca görürsün, sağında kalıyor genelde...saatlik kiralanıyordu...matah bir rakam da değildi ama gün boyu nasıl olur, görmek gerek...indirim yaparlar sanırım...

xcangel bunu beğendi.
  5. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    Benim bir bilgim yok... Ayrıca kiralık bisiklet olayı kafama yatmıyor...

Bisiklet kişiye uygun olmalı. selesine, direksiyonuna, vitesine alışacaksın ve onunla bir bütün olacaksın ki tadını çıkartasın ve bisikletine hakim olabilesin...

6. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Tamam haklısınız size sonsuz katılıyorum ama bisikleti olmayıpta Ada'da bisikletme gezmek isteyenler olabiliyor. Fakat fiyatlar pahalıysa değmez.