Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arkadaşlar Bu 3 Bisikletten Hangisi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Emre Dasal tarafından paylaşıldı.

1. Emre Dasal

Emre Dasal Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar Bursa'dayım tatillerde boş zamanlar zaman gecirmek kafa dağıtmak için şehiri gezebilceğim sık sık olmasada ara sıra uzun sayılabilcek turlar yapabileceğim bisiklet almak istiyorum kesinlikle internetten almayacağım bursa'da olan dükkanlarda kısıtlı Fiyat 800 geçmemesi tercihim ben 3 tane model buldum verdigim fiyat aralığında tavsiyeniz varsa onlarıda lütfen yazın
    1-Carraro SPORTIVE 224 (Bunu baya beğendim ama bursada aydın bisiklete sordum yok gelmez artık dedi bursada bunu satan biliyosanız ayrıyetten yazın dükkan ismi veya sipariş üzerine getirtebilen birisi varsa yazın)
    2-Salcano City Sport 40 (İlk bunu alırım demiştim ama salcanodan sıkıntı çeken çok insan var sanırım salcano bulmak kolay olucaktır bayiisi cok ama kullanan varsa yorumlarsa sevinirim dedigim kriterleri karsılarmı yorumlayın lütfen)
    3-)KRON 2013 SPX 250 MD ( Bu bisikletin tipi hoşuma gitti ama şehir bisikletine benzemiyo mtb yi andırıyor bu bisiklet yapmak istediklerimi karsılarmı bilmiyorum )

2 Tane daha ekstra model var
    - Kron 2013 tourer 24 sport bisiklet fiyatı 900 lira fazla geldi aydınbisiklette bu var ama indirim yapıcaklarını sanmıyorum )
    -Trek 7.0 Fx bunuda gördüm mağazada ama teşhir ürünü varmış ellerinde bunun hakkında bilgisi olan varsa yorumlarsa iyi olur )

Bu verdigim modeller arasında hangisini tercih etmeliyim veya başka bir bisiklet mi almalıyım bütçem max 750-800 yukarı cıkmak istemiyorum teşekkürler
    Bisiklet boyu boyunuza gore tercih edin diyolar boyum 1.75

2. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Pazarlık hesaba katılırsa, City Sport 40 yerine 30 düşünebilirsiniz. Bir tık üstte donanımı. SPX modeli MTB, onu boşverin. Mekanik disk fren de, kaliteli pabuçlarla donatılmış v frenden daha fazla performans vermeyecektir. City Sport 30 alamazsanız, 24 vitesli seçeneklerden birini tercih edin gitsin. Atla deve değiller, hepsi aynı oranda görecektir işinizi.

Trek de aslında düşünülebilir fakat teşhir ürünlerinden uzak durmakta fayda var. Bir de Trek'in kategorisi biraz daha farklı, amortisörü olmadığı için. Amortisörsüz olur derseniz (ki bence çok daha keyiflidir) ona göre modeller önerilebilir.

enes savaş bunu beğendi.
  3. Emre Dasal

Emre Dasal Yeni Üye

Seviye:
    Ben aydin bisikletten geliyorum bakmak için gittim ordaki abi baya ilgilendi carraro elite http://www.aydinmotobike.com/index.php?route=product/product&path=60_67_217&product_id=88 bu bisikleti çok övü önerdi felan bide bu ürünlere baktım Kron tourer 840 lira, unıvega 876 lira trek 7.0 736 lira carraro eliteyi almalımıyım camutluklu bagajlı daha iyi olur dedi

4. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Çamurlukmuş, bagajmış, bunlar sonradan takılabilen şeyler. Bence elinde kalan stokları eritmeye çalışmış arkadaş. Övülecek bir durumu yok, ağır sayılabilecek bir şehir bisikleti. Ben CS30'a bakmanızı öneririm. Olmadı diğer yazdıklarımdan birini alırsınız, hangisi hoşunuza gittiyse artık.

5. FelixTheCat

FelixTheCat Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Salcanoyu neden bu kadar kötülüyorlar anlamıyorum. Ben Salcano city sport 30'un 2012 modelini kullanıyorum herşeyiyle aynı. Fazlasıyla güzel o fiyata alabilceğiniz en iyi donanımlar var üzerinde. Bagajlar 40 tl pahalı birşey değil ona aldanıpta bisiklet seçiminizi yapmayın bence

6. Emre Dasal

Emre Dasal Yeni Üye

Seviye:
    Gittiğim mağazada salcano ürünü yok heralde dikkat etmedim ama sitesinde'de yok salcano cs30 ile cs 40 arasında vites farkı var sanırım sadece diğer hepsi aynı cs40 ı pazarlıkla 700-690 a alabilirsem onu alırım cs30 u 780 760 indirirse onu alırım salcano ürünleri satan mağaza bulup bakmak lazım siz kullandınızmı daha önce cs30 u rahatmıdır ergonomik acıdan agırlık yol tutuşlu hız vsvs
    en kısa zamanda bakıcam salcano ürünleri satan bayii bulup

7. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Ben yazlık sitede, arkadaşlardan kullandığım kadarıyla yorum yapıyorum. Parke yollarda biraz sürme fırsatım oldu CS50 modelini. Vites dışında fark yok sayılır. Kendi seviyesinde gayet yeterli bir model. Maşa kilitlenebilir olduğundan, düz yolda biraz daha akıcı bir sürüş sağlanabilir. Forumda CS30 ve diğer CS modellerini kullanan arkadaşlar var, onlara sorabilirsiniz detayları. Betül Hanım da CS kullanıcısı, farklı bir model değil onun ki de, görüşlerini almanızda yarar var. Hatta erkek arkadaşı da aynı modeli kullanıyor, birlikte almışlardı. :)

FelixTheCat bunu beğendi.
  8. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    İstediğiniz fiyat seviyesindeki ürünlerin özellikleri hemen hemen aynıdır muhtemelen. Bence en önemlisi bisikletin üzerinde rahat etmeniz. Hepsine tek tek binip gezin. Hangisi daha rahat onu alın derim ben.

gok bunu beğendi.
  9. FelixTheCat

FelixTheCat Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İlk olarak cs27 vs yi ben aldım memnun kaldığım için erkek arkadaşıma da aldık. Gayet güzel bisiklet fiyatına göre. Vites farkı var evet fakat 27 vitesi pek fazla zaten kullanamıyorsunuz acera set kullanılmış cs 30 da ( 27 vs). Servisleri yüzünden salcanonun adı kötüye çıkmış durumda siz bakımlı baktıktan sonra ne kadar sorun çıkartabilir ki bisiklet? Ben istanbul salcano bayinden aldım bisikleti aldığım yer bakım yapmasada oradan aldığım için 3 hafta sonra vitesten ses geliyordu ayarları kaçmıştı yaptılar. Bence servislerle sizlerin ilişkisi önemli diyaloglarınız. 14 15 kg civarında cs 27 vs. 30da aynı kgdır. 200 km yi geçti sürüşüm şu ana kadar hiç bir sorun da yaşamadım

10. Emre Dasal

Emre Dasal Yeni Üye

Seviye:
    önerilirinizi dikkate alıcam en kısa zamanda cs30 u denemek istiyorum başka önerisi olursa yazabilir teşekkür ederim

11. sinan_zorlu

sinan_zorlu Üye

Seviye:
    aydın bisikletin karşısında bisiklet center var. adamlarda bayaa bir model var ancak daha çok MTB üzerine. orada Mosso biiskletler bulabilirsin. Esentepe kavşağından hürriyete doğru aşağı inerken hemen sağda Bike House var. Orada FOCUS, MERİDA, SEDONA Specialized filşan bulabilirsin. Bir de Gökkuşağı sitesinin bittiği yolda mudanya yolu üzerine yakın yerde Aktif Pedal var. Orada da SEDONA ve aktif pedal mağazalarında bulunan diğer markalar var. Ancak aktif pedal pek indirim yapmıyor.

Bu mağazalardan en çok Bike House indirim konusunda daha istekli gibi. En çok ürün Bisiklet Center'da. Aydın Bisiklet'teki genç eleman oldukça ilgili temiz biir. Aktif Pedal ve Bike House'daki elemanlar eski milli sporcularmış.

Bike House'da bayaa bir FOCUS modeli bar. 700 lira civarında modelleri de var. güze bisikletler. Sedona 321,311 filan da var. Eğer aracın varsa hafta sonu bir dolaş bu mağazaları. Ancak sezon sonu olduğu için her marka ve model yok ellerinde.

12. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Salcano'ya kötü demeyin fiyatına göre mis gibi bisiklet...

13. Emre Dasal

Emre Dasal Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim Bıke House uğrarım boş bi zamanımda ben 700-800 fiyat aralığında bisiklet bakıyorum mtb almıyacam sedona 311 güzel model ama fiyatı beni aşar fiyatını sorduysanız eğer söylerseniz 321 de güzel fiyatlarını gidip sorduysanız söylerseniz sevinirim söylediğiniz 700 lira cıvarındaki focuslar sanırım mtb bisiklet şehirde kullanıcağım için mtb ye gerek duymuyorum

14. sinan_zorlu

sinan_zorlu Üye

Seviye:
    Birader bisiklet işi biraz da beğenme işi. sen bir git gör bisikletleri. salcano city sport serisine de bak. bisiklet center'da bir tane city sport 60 vardı eleman 600TL'ye bırakırım diyordu. Olmazsa bir de oraya uğra. diğer bisikletçilerdeki elemanlar gibi satış elemanları bekleme yalnız. ben pek pazarlıktan hoşlanmam, adama peşin fiyat en son ne olur dedim en fazla indirimi Bike House yaptı.