Arkadaşlar 400 TL civarında DOWNHILL baslangıcı için bisiklet önerileriniz :)

Göktuğ ÖZEL

Aktif Üye
Tepki
48
Merhaba Ben Göktuğ ÖZEL Karabük'te Üniversite Öğrencisiyim. 22 Yasındayım Bisiklet sevdalıları arasına katılmayı cok istiyorum. :) Bu platform o kadar güzel ki =) Yazılarınız.. Önerileriniz UYARILARINIZ... O yüzden bu platformu tercih etmiş bulunmaktayım..

Bisiklet alacagım fakat maddi olarak en fazla 400 tl ayırabilirim.. Bu fiyata göre çok iyi bisikletler yok sanki :( Birde kullanmak istediğim yerler %70 Kısa mesafeli düz yol ( 2 Km Okul gidiş gelişi ) Ve %30 Uzun mesafe gezileri + Down Hill denemeleri :) ) Bunun için Salcano Efes Disk Almayı düşünmüştüm ama forumda okuduklarıma göre Mekanik dis aşırı kötü ve Bu model çok kullanışsız ağır ve sorunluymus.. Uzun Yollarda bu tür bisikletler cok yoruyormus ancak benim icin sorun diil. Acaba sizin bir öneriniz var mı? Ben biraz Down Hill e merak sardım ama arkadaslarım da cok uzun mesafelere gideriz diyor.. ne yapmalıyım sizin gibi deneyimli arkadaşların görüslerine cok ama cok ihtiyacım var. :(

Not: Boyum: 180 Kilom: 59

İstanbulda İnternette yazan fiyatların 50 - 60 TL aşagısından satıyorlar bu nedenle istanbuldan almayı düsünüyorum. Şimdiden İlginiz için çok ama çok teşekkür ederim!

Scudo

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
O fiyata ancak hayatını riske sokacak bir çift amortisör alabilirsin... Bence o aralıkta normal bir dağ bisikleti alıp arkadaşlarınla keyifli geziler yapabilirsin.

Göktuğ ÖZEL

Aktif Üye
Tepki
48
@Batuhan.Altay

Kesinlikle! =) Artık ben de öyle düşünüyorum.. Peki bununla uzun yollarda rahat eder miyim.. ve dağda sorun yaşarmıyım? :) galiba ben cok sacma birsey istiyorum hem dag hem yol.. ama hem yol yapcam hem dag seviyorum :( ve 400 civarında alabilirim :(

Göktuğ ÖZEL

Aktif Üye
Tepki
48
@Aybars Öge Sürücü

Cevabınız için çok teşekkürler ama ben demek istediginizi anlayamadım :)

Tepki
33
başlangıç için bütçenize uygun salcano ng 650 alabilirsiniz,mümkünse limiti az olsada arttırıp salcano ng 650'nin bir üst modellerinede bakabilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: Göktuğ ÖZEL

EminYildiz

Üye
Tepki
21
Eger Ankara yada İstanbula gitme imkanın olursa RockRider 5,1 öneririm. 400 Tl, Decathlon magazalarında satılıyor. İki farklı kadro şekli var ve çok saglam bir bisiklettir. Özellik olarak NG650'den daha üstün (Yanlışta hatırlıyor olabilirim sen yinede incelersin) 2çift lastik alır yollarda da kullanabilirsin yanılmıyorsam 14 kiloydu bu bisikletler.

(link)

(link)

Göktuğ ÖZEL

Aktif Üye
Tepki
48
@furkan32

Acaba Salcano Astro 210V nasıl olur? Çünkü İstanbuldayım şu anda Bisikletçiler Çarşısında 450 peşin bulmuştum o yüzden soruyorum hani en fazla 450 verebilirim aslında dediğiniz bisikler cok iyiymis yaa :( ama daha bunun kaskı var eldiven korumalıklar :( alabileceğim yerler konusunda da yardım edebilirseniz cok mutlu olrum.. ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM YA ASTRO SERİSİ GERCEKTEN COK HOSUMA GİTTİ!
(link)

Göktuğ ÖZEL

Aktif Üye
Tepki
48
@İBRAHİM GÖKÇE

Astro 210V ye benziyor ya ben burada bir arkadas paylasmıs Astro 210 V gördüm yol olarak da görünüş olarak da mükemmel.. sizce NG 650 de böyle midir? Vites ve amortisör kısmı Astronun cok iyi duruyor... bu konularda sizin düsünceniz nedir acaba NG 650 ile ilgili? NG650 Nin fiyatı çok çok çok!! uygun geldi bana =) peşin alcam bide ondan İstanbulda indirim yapıyorlar =) kask eldiven ve korumalıklar da alcam malum o yüzden bu fiyat çok iyiymis NG 650 Listemin ilk sırasında şu an.. Keske Astro 210V alabilsem ama 400 e bulabilecegimi sanmıyorum :(

Göktuğ ÖZEL

Aktif Üye
Tepki
48
@Ferhat Öz

Olamaz Süper! :eek: Peki bu nasıl bir bisiklet yolda? yani cok güzel yaa.. Bazı arkadaslar 400 tl peşin aldıgını söyluyor dogru mu acaba ya? ve sizce nasıl? :)

ozii

Üye
Tepki
12
İsim
Ozan
Bisiklet
Kron
Yaklaşık 2 ay önce senin bütçene Salcano NG303 SV almıştım ve memnunum.2. elleri bi araştırmanı öneririm

Göktuğ ÖZEL

Aktif Üye
Tepki
48
Sedona Borla mı daha kaliteli ve yolda daha iyidir Kron Xc250 mi fiyatlar hemen hemen aynı gibi de..

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Göktuğ ÖZEL

Aralarında 100 $ fark var. Kron xc250 300 $, Sedona Borla 400 $

Göktuğ ÖZEL

Aktif Üye
Tepki
48
Arkadaşlar yardımlarınız ile Kron XC 250 almaya karar verdim. :) Düşünceleriniz ve satın alma ile önerilerinizi bekliyorum.

Hepinize çok teşekkürlerimi sunuyorum.. =)

Not: Kask, Eldiven ve dizlik vs gibi şart olan ürünleri uygun olarak nerden temin edebilirim.

Tepki
7
Bisiklet
Trek
Kesinlikle saçma değil kardeşim herkes yolda da topraktata kullanmak istiyor ben çift amortisörlü trek fuel ex aldım ve sustalarını kilitleyip düz yolda yapabiliyorum

Samet Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
516
@Fevzi Çakmak Tekirdağlı

Aradan 2 sene geçmiş :D

ßarış Yavaş

Forum Demirbaşı
Tepki
116
Bisiklet
Salcano
bütçenizi arttırma şansınız yoksa salcano ng 650 derim bende astro 290 var jantlar yol lastiğine uyumlu istersem birer lastik alıp yol bisikleti haline de getirebilirsin.

ßarış Yavaş

Forum Demirbaşı
Tepki
116
Bisiklet
Salcano
@Samet Koç

sayiden dikkat etmemişim bende :)