Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arkadaşım için kısa mesafe bisikleti

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Ubeyd tarafından paylaşıldı.

1. Ubeyd

Ubeyd Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Merhabalar daha önce kendim için sorduğum bisiklet seçimini şimdi arkadaşım adına size soruyorum.

Gidiş geliş 2 km sürecek günde bütçesi 300-500 tl .
    Şehir mi,katlanır mı tavsiye edeyim yada başka bir kategori mi?
    Katlanır aklıma gelince iyi olur gibi geldi ama katlanırlar hakkında hiç bir fikrim yok..
    Sonuç olarak ne yapalım size soruyorum? :)

2. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Katlanabilir bisikletlerin çok güzel özellikleri var.İstediğin zaman bisikleti katlayarak başka araçlarla yoluna devam etmek,herhangi bir yerde bisikleti kilitli bırakarak aklın bisikletinde kalmaz.Alışveriş merkezlerine,işyerlerine,yolculukta,otobüs taşıtlarına alma sorunu olacağını sanmıyorum.Taşıma kılıfıyla daha iyi olur.Katlanabilir bisikletli şehir içi tur yapan bir çiftle sohbetim oldu.Yeri geldiği zaman 30-40 km yol yaptıklarını söylediler.Vitesli olanları tavsiye ettiler.Yokuş için daha iyidir.7'li sistem için 34t shimano megarange rublede takılır.Bence çok daha iyi olur.Arkadaşınız bisikleti park etme gibi sorunları varsa iyi seçenek olur.Diğer taraftan park etme ve aklı bisikletinde kalmayacak bir sorunu yoksa daha kullanışlı normal bisiklete bakılmasından yanayım.Yalnız bütçeyi 200-300 TL çıkartırsa daha iyi olur.Katlanabilir bisiklet aldıktan sonra eğer bisikleti çok seviyorsa akabinde başka bisiklet alma isteği gelebilir.Bunuda gözardı etmemek gerekir.Bisikleti aldıktan sonra ikinci el olarak fiyatı nerdeyse yarı yarıya düşmesi,satılması çok zor oluyor.Hele katlanabilir bisiklet.D.Herkesin durumuna göre sıfırdan bisiklet bütçesi ayırmak bazıları için zor olur.Öğrenciler gibi.500 TL üzerine birikim daha kolay olur.Bazı kriterleride düşünmek gerekiyor.Ben biraz daha araştırma yapılmasını,aceleci edilmemesini düşünüyorum.Şayet ilk başta bahsettiğim sorunları bulunuyorsa katlamalı bisiklet mantıklı tercih olur.

Ubeyd bunu beğendi.
  3. Ubeyd

Ubeyd Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    teşekkür ederim. park sorunu yok. ama pratiklik açısından katlanır önermeyi düşünüyorum.