Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ArKaDaşa YardıM!

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Aslan Başar tarafından paylaşıldı.

1. Aslan Başar

Aslan Başar Yeni Üye

Abiler bizim mah. de sevdiğim bi ark. war şu sıralar kafayı yarışla bozdu mesela bis.le bakkala gidiyom yolda beni görüyo hadi yarışalım dio ben olmaz gerek yok diom o yinede basıp gidio sora he he yendim die sewinio fln.Bide aklınca antrenman fln yapıo ama yanlış yapıo çatlayana kadar yemek yiyip öle çıkıo öle daha iyi oluomuş güçlü oluomuş falan.Ben azda olsa bu spor işlerinden anlarım benim abim futbol okuluna gidiodu mesela maçlardan antrenmanlardan 2 saat önce fln bişey yemiodu ark.a sölüorm öle olmaz diorm sen ne analrsn spordan antrenmandan fln dio kendini çok yoruo böle nefes nefese kalıo yüzü fln morarıo bi gün nalları dikecek ondan korkuorm korktuum şey olrmu yani bu şekil yanlış spor yapıp ölen insan varmı varsa sölermisinz çünkü ark.a göstercem bu sayfayı okutcam yani ona dicekleriniz warsa yazarmısnz çünkü beni dinlemio bide sen beni kıskanıosn o yzden böle diosn dio hep seni yeniorm o yüzden dio :D

gezgin2, çirkin, Hasan Kuru ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. kolbe

kolbe Kıdemli Üye

Seviye:
    soruna cevap olmayacak ama Türkçe de bu kadar katledilmez be kardeşim biraz yazım kurallarına uysakta güzel Türkçeyle güzel cevaplar alsak:in: :in:

Ali AKTAŞ ve mziyaeddin bunu beğendi.
  3. Aslan Başar

Aslan Başar Yeni Üye

Abi daha 14 yaşındayım 15'e az kaldı ama söz zamanla düzeltecem yazma şeklimi şimdi bunu bıraksakta soruma baksak yani ark. ın hayatı söz konusu korkuorm nalları dikecek die

Hasan Kuru ve mziyaeddin bunu beğendi.
  4. Sencer Kan

Sencer Kan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    ben de biraz İMLA! baharatı ekleyeyim..

5. Yavuz Bozkurt

Yavuz Bozkurt Aktif Üye

Seviye:
    5-6 senedir profosyonel olarak bir çok dalda spor yaptım bi sabah antrenmana kahvaltı yapıp gittiğimde midem alt-üst olmuştu. arkadaşında en fazla şekeri düşer gözleri kararabilir tatlı yediyse,miğdesi bulanabilir,rahat nefes alamayabilir doğurcağı sonuçlar bunlar belki daha deneyimli arkadaşlar vardır yada aklıma gelmeyen diğer sonuçları... Bu arada imla kurallarına biraz daha dikkat edersen sevinirim biz seni kahale alarak yardım etmeye çalışıyoruz sonuçta :)
    Saygılar

nükleer kedi, çirkin ve Aslan Başar bunu beğendi.
  6. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Mesajı okurken bir hayli güldüm, morarana kadar antrenman yapıyor, nalları dikecek falan :D
    Neyse arkadaşın tabii ki yanlış yapıyor, öyle çok yiyip antrenmana çıkılmaz, çok hafif yenir veya aç karnına çıkılır, ağır antrenmansa 1-2 saat önceden kuru bir şey yememek gerekir. Nalları diker mi bilmiyorum ama :) sağlığına zarar vereceği kesin, bu şekilde kontrolsüz antrenman ile zarar gören sayısız sporcu vardır. Biraz yarışan abilerine gitsin öğrensin nasıl antrenman yapıyorlar, ne yiyorlar ne içiyorlar, nasıl uyuyup nasıl dinleniyorlar.

7. Aslan Başar

Aslan Başar Yeni Üye

Hepinize teşekkür ederim bide daha geçen haberlerde izledim fenerbahçe altyapıdan küçük bi çocuk kalp krizinden vefat etti ama o nasıl oluyor kaliteli hocaları var yani öle kafasına göre çalışmıyor hocalar eşliğinde doğru bi şekilde antrenman yapıyor ama malesef çocuk gitti.Şimdi arkadaş için dahada endişeleniyorum o çocuk iyi hocalar eşliğinde çalışırken vefat etti bizim ark. tamamen allaha emanet,rasgele yöntemlerle çalışıyor yani ya kalbi çok sağlam yada çok şanslı şimidye kadar nalları diker diker die düşünüodm allahtan duruyo hala bide bana biri özel mesj göndermiş eksi puan verdim kusra bakma fln die abi hiç önemli deil istediğin kadar eksi puan ver walla hiç sorun deil senin canın sağolsun

mziyaeddin bunu beğendi.
  8. Aybars Öge Sürücü

Aybars Öge Sürücü Onursal Üye

Seviye:
    Arkadaşlar mesajlarınıza özen göstermezseniz; yazdığınız kadar ciddiye alınırsınız...

Bu arada Hakan'ım hiç uyarı yapmadan cevap yazmışsın...

9. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Yeterince uyarı yapılmış Aybars'cım hep birlikte yüklenmeyelim, mümkün olduğunca az kusur görmeye çalışmak iyi olur, iyi yanından bakarsak büyük harfle başlamış mesela cümleye, mesaj samimi kötü bir niyet yok, biz 14 yaşındayken nasıldık kimbilir :)

10. kayhan

kayhan Misafir

Nalları dikermi ? Sorunuza cevabım evet dikebilir olacak. Benim babam profesyonel futbol oynamış. 1950'lili yıllarda maçtan hemen önce yumurta yiyip maç sırasında rahatsızlanıp vefat eden bir futbolcu ile ilgili anısını anlatırdı. Ayrıca imla hatalarınız beni çok rahatsız etmedi önemli olan güzelce anlaşmak.

11. oğuz tüm

oğuz tüm Kıdemli Üye

Adı:
    Oğuz
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    arkadaş biraz küçük sanırım hatalar normal:)

Aslan Başar bunu beğendi.
  12. Sercan Sözer

Sercan Sözer Forum Demirbaşı

Adı:
    Sercan S.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:

Ben de 14 yaşındayım.

13. çirkin

çirkin Forum Bağımlısı

Seviye:
    15 yaşında olup olmaman önemli değil. Bir insandan bahsederken "nalları dikecek" demek -bilmiyorsanız öğrenin- çok ayıptır. Msn de yazar gibi kısa kısa (hatta arkadaş yazmaya bile üşenip ark.a yazan) birine ne anlatmamızı istiyorsunuz ki. Google'a "spor yaparken nelere dikkat etmeli" yazsanız bile dünya kadar materyal çıkar karşınıza. Lütfen biraz ciddiyet biraz da nezaket.

Selamlar

14. Sercan Sözer

Adı:
    Sercan S.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Çok haklısın.

Aybars Öge Sürücü bunu beğendi.
  15. Sercan Sözer

Adı:
    Sercan S.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Çok haklısınız.

16. Aybars Öge Sürücü

Aybars Öge Sürücü Onursal Üye

Seviye:
    Ben 14 yaşındayken 92 yılında yani; öyle bir Türkçe öğretmenimiz vardı ki, 2 dönem kan kusturdu bana :) O yüzden şimdi böyle oldum :)

Ağaç yaşken eğilir...

Ali AKTAŞ ve Hakan Yazman bunu beğendi.
  17. Aslan Başar

Aslan Başar Yeni Üye

Tamam hepinizden özür dilerim ben ilk defa bir foruma katıldım ve türkçeyi doğru kullanmanın bu kadar önemli olduğunu bilmiyordum ve sayenizde öğrendim bundan sonra katıldığım her forumda güzel,doğru türkçe kullanmaya dikkat edicem.Ama dediğim gibi benim buraya katılmamın amacı arkadaşım için endişelenmem ona bu sayfayı,sizin önerileriniiz okutucam ama şimdiye kadar onu bu yanlış yoldan saptırıcak kadar ciddi mesaj yazan olmadı lütfen asıl konuya dönelim arkadaşa tavsiyeleriniz,önerileriniz neler? Daha geçen fenerbahçe altyapıdan genç bir arkadaş kalpten vefat etti ve sevdiğim bir arkadaşımı aynı sebepten kaybetmek istemiyorum.

18. Aslan Başar

Aslan Başar Yeni Üye

Bunu burda sormamın asıl amacı arkadaşımın yaptığı yani yapmaya çalıştığı şeyin bisiklet sporu olması yani google ı kullanmayı bende biliyorum ama google'a bisiklet sporu yazdığımda çıkan en iyi site buydu ve bunu burda sorayım dedim belki aynı şekilde bu işi yanlış yapıp zarar gören insanlar vardır die düşündüm

19. nükleer kedi

nükleer kedi Forum Bağımlısı

Seviye:
    Neden başlığı yazarken büyük küçük şeklinde yazdın ki? Böyle yazmak daha zor değil mi?

20. FatihDokmeci

FatihDokmeci Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Aslan kardeşim,
    Yazdığından hiçbirşey anlaşılmıyor,Türkçe mizi düzgün kullan,"w" harfi de nereden çıktı? ....