Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

arka vites

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında yusuf bekar tarafından paylaşıldı.

1. yusuf bekar

yusuf bekar Forum Bağımlısı

Seviye:
    merhaba arkadaşlar kısa bir sorum olacak en ucuzundan en pahalısına kadar olsada her arka vitesin bacağı yan yan salladığımızda esneme yapması normalmi yoksa anormalmi

2. nightkobe

nightkobe Üye

Seviye:
    sorun biraz karışmış sanırım,bisikletin neresini salladığın zaman vites değiştirici esniyor?

3. yusuf bekar

Seviye:

bak senin profilindeki xtr arka vitesin carbon bacaklı olanını kullanıyorum o bacak kısmı yani zincirin makaradan geçtiği yeri yan yan salladığımda esniyor yani sağ sol sallıyorum sallanma yapıyo bu normalmi

4. nightkobe

nightkobe Üye

Seviye:
    arka vites mekanizması tamamen eklemlerden meyadana geldiği için elinle tutup istediğin yönde oynatman mümkün,tabi zincir doğrultusuna dik,yani janta doğru ileri geri salladığında çok boşluk varsa normal değil ama çok az bir boşluk normal.senin bacak tamamen carbon sanırım,o bacaklarda carbon'un da esneme payını hesaba katarsak normal diyebiliriz.önemli olan görevini sessiz bir şekilde yerine getirmesi.iyi sürüşler.mekanizman çok kaliteli bence fazla uğraşma onunla:))

yusuf bekar bunu beğendi.
  5. yusuf bekar

Seviye:
    evet mekanizma çok güzel ve sessiz çalışıyo normal bir salladığımda esneme yapıyor tek bu başka mekanizmalarda yapıyorsa bir problem yok

nightkobe bunu beğendi.
  6. nightkobe

nightkobe Üye

Seviye:
    valla benim stx-rc'yi tutup salladım her yeri oynuyo:D:Dsonuçta onu dengede tutan vites teli.onun dışında sök al eline sinir küpü gibi çevir dur:D

7. umutkahraman

umutkahraman Onursal Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    ben xt shadow kullanıyorum.aynen dediğiniz gibi sallanıyor.bu normaldir.çünkü arka aktarıcıda çok fazla eklem yeri mevcuttur.bisikletin en hareketli parçalarındandır.yani rahat olun.

yusuf bekar bunu beğendi.
  8. recep özkıvanç

recep özkıvanç Yeni Üye

yusuf ben recep senin gama nasıl sallanıyorsa ada aynı yani normal yani bak benimkine patı çekiyor