Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

arka vites yamuldu

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında tolga dedeoğlu tarafından paylaşıldı.

1. tolga dedeoğlu

tolga dedeoğlu Yeni Üye

Seviye:
    adı arka vites olarak geçiyor sanırım, arka tekerdeki vitesin atmasını sağlayan çizmeye benzeyen uzun parça. nasıl oldu bilmiyorum ama bu yamulmuş, vitesi 1 veya 2'ye düşürünce jant teline sıkışıp tekeri kilitliyor.
    kontrol ettiğimde o parçanın hafif sallandığını gördüm, belkide olması gereken öyledir ama sıkılacak bir vidada göremedim parçaların çoğu perçemli.

ingiliz anahtarıyla sıkıştırıp düzeltmeyi denedim ama başarılı olamadım, belkide kendisi düz ama vidası falan gevşediği için yamuk duruyor bilemedim şimdi.

sizce sorun nedir? neden böyle bir şey olabilir, tamiri mümkünmü? teşekkürler.

2. Yunus YILMAZ

Yunus YILMAZ Forum Bağımlısı

Seviye:
    Benimde çok çok eskiden başıma gelmişti bu olay.
    Kimi yerlerde arka kaydıraç diye söylenir.
    kimi yerlerde arka aktarıcı denir.
    sizin arka kaydıracınız büyük ihtimalle yamulmuş ve dediğiniz üzere yamukluktan dolayı en üst dişliye gelice tekere girip kilitliyor bisikletin tekerini.
    büyük ihtimal ile arka kaydıracınızı değiştirmeniz gerekecektir.Tamirinden anlamıyorsanız eğer bir bisikletçiye götürmenizde fayda var.

3. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Aktarıcının bacağı eğilmiş olabilir kadro kulağı eğilmiş olabilir resimlerseniz daha faydalı şeyler yazabiliriz tarife göre kesin bir şey söylemek zor.

4. Tolga Ayla

Tolga Ayla Onursal Üye

Seviye:

Keşke bir fotoğrafını görebilseydik..

5. djmakoshark

djmakoshark Üye

Seviye:
    bu cagda tarıf dımı foto olması lazım

6. tolga dedeoğlu

tolga dedeoğlu Yeni Üye

Seviye:
    evet foto koyacağım fakat şuan tekeri çıkardığım için çektiğim fotodan pek anlaşılmaz. yorumlarınız için teşekkür ederim 1-2 güne fotoğrafı ekleyeceğim.

7. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Tekeri çıkartman sorund eğil arkadan ve yandan yakın ve yüksek çözünürlüklü resim koyarsan yardımcı olmaya çalışırız.Olmadı Eskişehirdeymişsin müsait zamanda buluşuruz yine yardımcı olabilirim. akord sorunun da varmış fazla bozmadıysan ayak üstü düzeltebilirim.Çok bozuk ise sehpam yok o yüzden mecburen bisikletçiye 5 lira vereceksin :)

tolga dedeoğlu bunu beğendi.
  8. tolga dedeoğlu

tolga dedeoğlu Yeni Üye

Seviye:
    sorduğum 1-2 bisikletçi akord ayarı için 15 liradan bahsetti. 5 veya 8 liraya bilmiyorum bulabilirmiyim. Aslında ayaküstü yapılabilecek birşey sanıyorum çünkü eski janta nazaran çok daha az yamuk. eskisi düzeltilemediği için yenisi alındı.

yarın müsaitseniz bulunduğunuz yere gelebilirim, yardımcı olursanız gerçekten çok makbule geçer. bende karşılığında sizin için yurtdışındaki anlaşmalı olduğum firmalardan bisiklet aksesuarı getirtebilirim.

9. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Dostum birşey karşılığında yapmıyorum :) burası forum paylaşım yeri, yardımcı olma yeri sen daha bu forumda yenisin sende tanıyacaksın hepimizi.05055201029 telefon numaram bır cagrı yada mesaj atarsan mesaj daha makbule gecer bırde evın ne tarafta söylersen carsıya ındıgım yada sızın o tarafta işim oldugu zaman muhtemelen hafta sonu yarın kesin gecerım yanımda akord anahtarı ıle gelır hallederım.Ama söylediğim gibi cok bozuksa akord sehpasına koymadan toparlanmaz.5 liraya akord ayarı yapan yeride şimdi özelden yazıyorum reklam olmasın benım Eskişehirde el işçiliğine güvendiğim tek insandır.

10. tolga dedeoğlu

tolga dedeoğlu Yeni Üye

Seviye:
    evet mesajınızı gördüm yarın bahsettiğiniz yere gideceğim. yardımlarınız için çok teşekkür ederim tekrar görüşmek üzere.

11. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Rica ederim sorun değil herhangi bir konuda sorununuz olursa elimden geldiğince dilim döndüğünce yardım etmeye çalışırım.bende bu şekilde dostlardan öğrendim yine öğreterek dost kazanmaya devam ediyoruz.Forumdaki atölyemiz kısımlarını özellikle sabit konularıda okumanı tavsiye ederim çok faydalı bilgiler edineceksin.

tolga dedeoğlu bunu beğendi.