Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arka Vites Sorunu

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında İbrahim Gürkan GÜL tarafından paylaşıldı.

1. İbrahim Gürkan GÜL

İbrahim Gürkan GÜL Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Merhaba,

Campagnolo Xenon sete sahip bir bisikletim var. Arka vitesin 2, 3 ve 4. dişlilerinde sıkıntı yaşıyorum, özellikle 3 ve 4 sürekli birbirine karışıyor pedal çevirirken. 2 bisikletçi ayar yaptı fakat bir türlü rayına oturmadı. Bir bisikletçi vites kol uyumsuzluğu var dedi fakat ikisi de fabrika çıkışı, diğer bisikletçi ise telin değişmesi gerekebilir dedi. Başka çözüm önerisi olan var mı?
    Teşekkürler.

2. ali tekintüre

ali tekintüre Kıdemli Üye

Seviye:
    Tel yeniyse ve arka vites darbe almadıysa,vites kolunda kablolarda ve arka viteste toz çamur,yağ vs.kirlilik sorunu yoksa ayarlar hassas yapılmıyor demektir,vites telini çıkarıp kontrol edin,tekrar takarken kablo içinde kayışı rahat mı?vites kolunun çalışmasında aksama oluyor mu?tel yeterince gerilip monte ediliyor mu?

3. İbrahim Gürkan GÜL

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    viteste darbe, kir gibi unsurlar yok, ayarlar 4-5 defa yapıldı. vites kolunda ise şöyle bir problem var, artırırken hiçbir problem olmuyor kolda fakat düşürme yapınca bazen kol eski yerine dönmüyor, elimle ittirmem gerekiyor.

4. fatal

fatal Üye

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Tel rahat hareket ediyor mu?Dostum wd40 veya muadil spreyler var seveni var sevmeyeni var :) vites kolu,telin geçtiği yerler,arka arttırıcını sıkıp daha rahat hareket etmesini sağlayabilirsin.

bkagan bunu beğendi.
  5. bkagan

bkagan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Katılıyorum sorunun çözümü bu olabilir... denemenizi tavsiye ederim...

6. İbrahim Gürkan GÜL

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler, son bir güzel ayar ve wd40 bütün sorunumu gidermese de mininmuma indirdi, tel artık çok nadir geri dönmüyor onu da arada elimle hallediyorum. Sanırsam eninde sonunda teli değiştirmem gerecek.