Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arka vites kolu uyuya kalıyo :D(yardım)

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Ontario tarafından paylaşıldı.

1. Ontario

Ontario Forum Bağımlısı

Seviye:
    Arkadaşlaar merhaba bi iki hafta önce olmaya başlayan gitikçe artan bi sorunum var

Altus vites fren kolu kulanıyorum . Arka vites bölümü yani sağ taraftaki bölümde vitesi küçültmek için itilen bi kulakçık var

İşte o kulakçık belli bi süre sonra mesela yarım saat hiç kulanılmazsa işlevini kaybediyo yani ıskalıyo boşa gidip geliyo bi iki kere itince yavaş yavaş kendine geliyo 3 . oynatışta tamamen kendşne geliyo

Bide ne kadar çok işlevsiz kalırsa o kadar zor kendine geliyo

sanırım sorunumu anlatabildim. Kol çalışmadığı zaman başlıyo uyumaya uyandırmak içinde itmek falan lazım .

Sizce neden oluyodur bu nasıl engeleyebilirim..

İdris ACA bunu beğendi.
  2. Atahan Akıllı

Atahan Akıllı Bisikletkolik

Seviye:
    bence içten yani tellerle ilgili bir problemin var. ya telleri değiştir yada bi bakım yaptır. bakım en iyisi galiba. öyle bi sorunla bende karşılaştım. bisikletçiye götürdüm vites kolunu dağıttı baştan topladı sorunum kalmadı.

Özgür! bunu beğendi.
  3. İdris ACA

İdris ACA Onursal Üye

Seviye:
    bu anlattığın olay benim ön vites kolunda yaptı bir ara
    1. dişliden 2. dişliye alıyordum,sonrasında 3.dişliye almak istiyordum kol boşa gidiyordu,yani boşalıyordu
    kapaklarını söktüm,gazyağı ve diş fırçası ile bir güzel temizledim.Saat gibi çalışmaya başladı:p
    Aynı yöntemi denemeni öneririm;)
    kolay gelsin

Ontario, Özgür!, kcuk_ ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  4. basar

basar Kıdemli Üye

Seviye:
    İçinde küçük yaylar var. Bunlar küçük parçaları hareket ettirerek tırnakları tutmasını sağlıyor. Zamanla tozlanıyor ve yağ kalınlaşıp bal gibi oluyor (viskozitesi artıyor). Bu durumda tırnağı tutacak parça tırnak girintisine geldiğinde yay tarafından itilemeden es geçiyor. İdris ACA nın dediği gibi temizlenmeli. Ve sonra da yağlanmalı. Temizlemek için gaz yağı yerine wd40 da kullanabilirsin. Sonra yağlamayı unutma. Fazla yağlarsan kısa sürede aynı problemle karşılaşırsın.

Özgür! bunu beğendi.
  5. Ontario

Ontario Forum Bağımlısı

Seviye:
    Herkese teşekürler daha önce bi tane rapid free kol dağıtmıştım tekrar toplayamadım en iyisi bisikletçiye götürüp bi açtırmak temizlemek