Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arka Vites Darbe Aldı Alt Çarka Geçirmiyor

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında mehmet gülmez tarafından paylaşıldı.

1. mehmet gülmez

mehmet gülmez Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar. Dün arka vites hafifçe kaldırıma sürttü üzerinde çizik bile yok neredeyse ama maalesef ayarı çok iyi olan mekanizma şimdi en ufak çarka atlatmıyor. Daha önce ayarsızlıktan dolayı atlatmıyordu ustam bir el düzeltmişti. Yine gittim bisikleti ters çevirip alt taraftan eliyle dışarı doğru esnetti o esnada sorun çözüldü ama oradan çıktıktan sonra yine atlatmamaya başladı. Herhangi bir çarkta gram ses yapmayan bisiklet şimdi şakır şakır ötüyor. Hız yapamamam da cabası. Ustam kendin elleme kolay değil dedi gerçi para da almıyor kendim çözmek istiyorum. Bilen biri yardımcı olursa sevinirim.

2. Mehmet Altuğ

Mehmet Altuğ surrender.to.music

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhaba,

Arka vites arttırıcının bağlı olduğu kadro kulakçığı eğilmiş sanırım. Ben de aynı sorundan muzdariptim; sağolsun forum yöneticilerimizden Ferhat abi kulakçığı düzelterek sorunu çözmüştü geçtiğimiz hafta. Sizin de yapmanız gereken ya kulakçığı düzeltmek, ya da kadronuza uygun yeni bir kulakçık almak.

Saygılar

3. mehmet gülmez

mehmet gülmez Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Kulakçığı el yordamıyla esnettik ama düzelmedi. Daha sonra ayar vidasından yapıldı. Şimdi sorun yok.