arka tekerden ses geliyor

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
arka teker dönerken tıkır diye ses çıkartıyor. ve arka dişli çok hafif milimetlir olarak 8 çiziyor. sorun nerde.

Scudo

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@chn krmz

Akord tellerinden birisi gevşemiş! Rublenin 8 çizmesi de normal!..[emoji106][emoji2] her bisiklette olur o..

Eski model İphone' dan yazılmıştır..

joker669

Üye
Tepki
45
İsim
özden özaydın
Bisiklet
Claud Butler
merhabalar aranıza yeni katılmış bulunuyorum,Claud Butler City Bike Explorer 700C model bisikletim var 2 ay önce 2.el almıştım alır almaz km ölçer takmıştım kendim şimdi dün itibari ile 1500 km yi geçmiş bulunmaktayım gıcırdama cıt cıt gibi sesler cıkarmaya başladı artık.

Kendi çapımda bugün zincir yağlama fren ayarlamaları vites ayarlamaları gibi seyleri yaptım onlarda bir sıkıntı yok ama arka tekerden çıt çıt sesi geliyor onu bir türlü çözemedim,sürerken ister istemez rahatsız oluyorum arka jant göbeğini temizlersem düzelirmi acaba ek olarak arka rubble için hangi yağı kullanmam daha iyi olur? şimdiden teşekkürler...

emeritus

Aktif Üye
Tepki
165
Bisiklet
Carraro
@joker669 dün tamirciye gittim ses sorunu için, rulmanlar iptal olmuş, önce çıt çıt ses gelirken en son dün tamirciye giderken tak tok gelmeye başladı, göbekteki rulmanlar değişti sorun düzeldi

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.010
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Abiler sizin de başınıza gelmiştir belki. Dağ bisikletim var arka vites 7 ' de iken her pedala bastığımda tak tak ses geliyor sanki makine çalışıyor sizce neden olur ?

Yavaş iken çok ses geliyor , hızlı iken azalıyor biraz

• Beğen
Tepkiler: enes_gunesli

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.779
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arka tekeri elimle dondurdugumde cok hafiften bir ses var, sürtme sesi gibi. Ses Jant gobeginden geliyor gibi ama sanki arka jantin geneline yayılıyor gibi.
Bisikletim cok kullanilmadi 500 km ancak yapmisimdir, arka jant göbeğin rs-300(sora), rublenin gözle görülür bir 8 çizmesi söz konusu değildir. Belki milimetrik olarak olabilir onu da gözle göremedim.

• Beğen
Tepkiler: Canoguz1

Canoguz1

Üye
Tepki
11
İsim
can
Bisiklet
Diğer
Arka tekeri elimle dondurdugumde cok hafiften bir ses var, sürtme sesi gibi. Ses Jant gobeginden geliyor gibi ama sanki arka jantin geneline yayılıyor gibi.
Bisikletim cok kullanilmadi 500 km ancak yapmisimdir, arka jant göbeğin rs-300(sora), rublenin gözle görülür bir 8 çizmesi söz konusu değildir. Belki milimetrik olarak olabilir onu da gözle göremedim.
Eğer video çekip atma gibi bir seçeneğiniz varsa buraya atabilirsiniz daha etkili çözümler sunabilirim. Göbek mili yalama olmuş olabilir. Tekerleği yeterince kavrayamadığından göbek içinde gel-git yapıyordur.
Fren pabuçlarına sürtüyordur. (Çok küçük bir ihtimal)
Arka aktarıcının durumunada bakmak gerekebilir. Uzar gider canlı gözle görmek lazım mutlaka

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.779
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Canoguz1 video koyacaktim aslinda ama videoda ses belli olmuyor. Böyle cok İnce bir gıcırtı gibi bir sürtme sesi tekere yaklastigim zaman duyuyorum yüksek bir ses değil.
Fren pabucuna sürtme de yok hocam. Teşekkürler.