Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

arka tekerdeki sarsıntı

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında esat_ tarafından paylaşıldı.

1. esat_

esat_ Misafir

bisikletin araka kısmını kaldırıp pedalı elimle süratle cevirip bıraktığımda arka tekerin aşağı ve yukarı sarsıntılı bir şekilde döndüğünü farkettim.Bisikletci arka göbekten olduğunu söylüyor . Tecrübeli arkadaşlar bisikletci parca satmak için söylemiş olabilirmi. KRON XC 1000 27 VİTES

arka göbek= shımano FH-RM40-8 8S

2. uğur yılmaz

uğur yılmaz Bisikletkolik

Seviye:
    Elinle havaya kaldırdığın zaman bisikletin hassasiyeti yüksek olur. Sallanmaya meyilli olur. Çünkü senin elin sabit değil. Tekerteki sibopun ağırlığı bile tekeri aşağı yukarı sallamaya yetebilir. Sabit bir yere koyup dene derim.
    Sorun belki de dış lastiğinden kaynaklanıyor olabilir. Dış lastik çembere düzgün yerleşmediyse yine yukarı aşağı yapabilir.

3. Komando_Turk

Komando_Turk Kıdemli Üye

Seviye:
    Eğer bisiklet yerde duruyorken lastigi sağa sola oynattığında bir boşluk, hareket halindeyken sarsıntı, arka göbekten gelen sesler varsagöbeğin bilyaları dağılmış olabilir.Göbek tamamen işlevini yitirmiş olabilir. Bisikleti elinle havaya kaldırıp tekeri çevirdiğinde jant akordu düzgün değilse hatta uğurun dediği gibi lastik janta iyi oturmadıysa bile çok şiddetli bir sarsıntı olur.

4. esat_

esat_ Misafir

göbekte boşluk ve ses yok,hareket halindeylen sanki biraz sarsıntı var gibi,ama her zaman hissetmiyorum özellikle düz zeminde hiç hissetmiyorum,Uğur arkadaşın ve sizin dediğiniz gibi önce akort yaptırıp ,lastiğin canta tam oturup oturmadığını belirleyip , hatayı bulmaya çalışacağım.İlginiz için çok teşekkür ediyorum....