arka teker

tolga çalışır

Aktif Üye
Tepki
65
ng650 ön teker mandallı, arka tekeri de mandallı hale getirmek için ne yapmak gerekir?tekeri takıp çıkarmanın kolaylığı açısından bu şekılde olmasını istıyorum...arka göbeği falan değiştirmek gerekir mı? konuyu da umarım doğru yere açmişimdır...

Scudo

Mustafa Acar

Keep going...
Tepki
548
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ilkay çağda

neye göre dediniz anlamadım ama sadece qr alarak takabilir bence...

arka tekerdeki vidalı yeri tamamen çözün ve mili çıkarın ön taraftaki miliniz oraya tam olarak giriyorsa ki büyük ihtimalle girecektir..arkaya daha uzununu alarak mandallı yapabilirsiniz. maliyeti 10 lira bile olmaz belki..elinde fazladan olan varsa isteyebilirsiniz...

• Beğen
Tepkiler: iskender şerit

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
Tolga bey buraya konu açmadan önce ön tekerinizdeki qr i söküp arka teker göbeğinizde geçeceği yer varmı yokmu baksanız daha mantıklı olmaz mıydı acaba :) eğer arka teker göbeğinizin milinde delik yok kapalıysa sadece göbek milini değiştireceksiniz delik varsa uygun ölçüde qr alıp takacaksınız.

tolga çalışır

Aktif Üye
Tepki
65
ferhat bey yorumlarınız için teşk ederim ama bisiklet konusunda çok fazla bilgim yok...yeniyim diyelim...sizin gibi ustalardan özenerek yeni başlamış bulunmaktayım...bu yuzden bilgisizliğime verin ve kusura bakmayın...anlatırken bazı terimler ya da kısaltmalar kullanıyosunuz örneğin (qr) ve ben bunun ne demek olduğunu bilmıyorum...belkı de çok bilindık bişiydir ama bilmeyen bilmez...yine de teşekkurler...son olarak anladığım bisikletın durumuna göre değişiyo...sadece mandal da yeterli olabilir..ya da arka göbekle beraber değiştirmem de gerekebilir...

Hüseyin ARICAN

Forum Bağımlısı
Tepki
89
Arkadaşım ben şimdiye kadar vidalı göbeklerin millerinin hiçbirinde mandal geçecek delik görmedim. Varsa da çok nadirdir. Buna dayanarak söylüyorum arka göbek milinizin değişmesi lazım ve mil değiştikten sonra uygun ölçüde mandal alarak takmanız gerekir.