Arka Teker Göbekten Dolayı Dönmüyor!

Özer Koç

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
Özer Koç
Bisiklet
Salcano
17 murat abi. Tecrübesizlikten midir diyorsun murat abi :)

Scudo

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Özer Koç
Yok özer tercübesizlikden degil, sadece isin yöntemini bilmiyorsun okdar. Simdi sana yanlis anlamasan bir tavsiye de bulunmak istiyorum.
Bu konuyu basindan beri takip ediyorum ve böyle senin gibi konu acanlar cok var. Sizlere burda yardimci olmak isteyen arkadaslar da var ama böyle yardimci olunmaz, sana bir kac kisi dogru veya yanlis tavsiye verdi ve sen de bu tavsiyelere uyarak birseyler denemeye kalktin ama yapamadin. Mesela 3 numarali vidayi gevsetirken diger somunlarda döyüyor diyorsun, tamam bu dogrudur ama tam burada biraz da kendin fikir üretmelisinki bu isleri ögrene bilesin, yoksa hic ögrenemesin. Mesela otur bi düsün, ben o somunu cevirince digerleri aceba neden dönüyor diye. Inan bana biraz düsününce sen bile anlayacaksin nedenini. Ama dedigim gibi hic bu isleri yapmamis birisi olarak, belki anlayamasin ve verilen önerileri de yerine getiremesin.
Bu tür seyleri biraz youtube en arastirisan senin icin daha kolay olur, bir isi bi görmeden laflarla denemk ve basaririsiz olmak var bir de görerek basarili olmak var. Mesela 3 numarali somunu acarken 1 ve 2 numarili somunlarda dönüyor diyorsun, ozaman ne yapmalisin? Demekki o somunuda 15 numarali acik ince agizli bir anahtarla tutmalisin ki 3 numarali somunu acabilesin.
Senin yapmak istedigin islem aslinda 10-15 dakilalik bir islem ama dedigim gibi bilmedigin icin yapamiyorsun ve inan bana burada nekadar öneri alirsan al, fikir üretemesen yine yapamasin. Sana yardimci olmak isterim ama ben sahsen bu tür isleri kendim görmedigim süre akil vermem, cünkü senin bisikletindeki olay bir kac seyden meydana gelebilir.
Senin yapacagin bir sey var, oda iyi bir biskletciye gideceksin ve o nasil yapiyorsa dikatli bir sekil de bakacaksin ve ögreneceksin. Baska türlü sen bu isin altindan kalkamasin. Birdefasenin elin de dogru dürüst malzeme yok.
Öyle kapi koluyla, catala, bicakla yapilacak is degil bu.

Umarim su kötü türkcemle, benim ne demek istedigimi anlamissindir. :)

Özer Koç

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
Özer Koç
Bisiklet
Salcano
Çok doğru diyorsun murat abi işin yöntemini bilmiyorum. Aslında senin dediğin gibi kendim bir şeyler yapmaya çalıştım ancak yeterli malzemem olmadığı ve olanları tam olarak kullanmayı bilmediğim için yapamadım. Aslında kendi başıma asıl yapamamamın asıl nedeni bir şeyleri yanlış yapmaktan korktuğumdandır. Korkum, kaş yapayım derken göz çıkarmak. Tavsiyen için teşekkürler :)

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Özer Koç

Yani kısacası sevgili Murat abinin anlatmak istediği şey sağ elinizle kavanoz kapağını çevirerek açmaya çalışıyorsunuz ama sol elinizle kavanozu tutmuyorsunuz. O yüzden kavanoz olduğu yerde dönüyor.. :)

Özer Koç

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
Özer Koç
Bisiklet
Salcano
@Serkan HODANCI

Bi de direk balığı isteme balık tutmayı öğren diyor Murat abi :)

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Özer Koç

Ben o kadar detaylandırmayım demiştim ama.. :)

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
@Özer Koç

@Murat Cömez

Murat Abi aslında şöyle bir şey var; geçen gün Özer geldi, göbeğin içini açtık bayağı bir temizledik. Göbeğin hem yağı bitmişti hem de çok toz toprak vardı içinde.
Güzelce temizledik, yağladık. Fakaaaat; sonradan düşününce şunu farkettim, Özer'in fotoğrafını koyduğu taraf değil de diğer tarafta, fotoğrafta 1 ve 2'nin arasında olması gereken pul yok. Bu yüzden dengeyi ayarlamakta zorlandım bayağı.
QR sistem olmuş olsa pul olmaması hiç sıkıntı olmazdı ama milli (ulusal değil mil'li :)) sistem olunca sıkıntı çıkarıyor açıp kapatırken.

Özer Koç

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
Özer Koç
Bisiklet
Salcano
1 ile 2 numaralı yerlerin arasına herhangi bir pul koysam sorun olur mu Edip abi?