Arka teker göbeğinden ses geliyor

ottcci

Daimi Üye
Tepki
309
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Diğer
Tam vites ayarı yaptım ona rağmen ses geliyor pedal çevirirken takır tukur. Teker kendi dönerken de arada ses geliyor. Tekeri çıkardım kendim çevirdim bu sefer ses yok o zaman da sorun arka aktarıcıda oluyor. Kafam karıştı. :( Video ekledim daha iyi anlaşılır sanırım.

(link)

Scudo

Imlampre

Daimi Üye
Tepki
298
İsim
hakan
Bisiklet
Cannondale
Viteslerde kararsizlik var.pedal cevirmeyi kestiginde ses kesilip ahenkli bir ses duyuluyor.vites ayar vidalariyla cözülebilir

equles

Üye
Tepki
4
İsim
Kutlu
Bisiklet
Sedona
Jant telleri birbirine sürtüp ses yapiyor olabilir. Bende ayni problemi yasadim . gevsemiş bir jant teli arasi paslanma gibi birsey olduysa sürüş esnasında ses yapabilir.

ottcci

Daimi Üye
Tepki
309
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Diğer
@aynakol
aslında ses devam ediyor da o anda kestim videoyu uzun olmasın diye

@equles
jant tellerinden değil sanırım, göbeğe yaklaşınca ses artıyor

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Kadro kulağı (arka aktarıcının kadroya bağlandığı yer) yamuk olabilir. Yamuk olunca da her viteste sorun olur. Sorun kesin olarak vitesle ilgili, bu belli. Bir bisikletçiye gitmenizi öneririm, kulağı düzeltmek için aletleri oluyor onların. Sizin düzeltmek için uğraşmanız riskli olur. Detaylı bakılmalı.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@yasirkidil Linkini verdiğim konudaki videoma göre vites ayarı yapın eğer olmuyorsa @BF Okuru ın dediği gibi kadro kulağında problem var demektir...

(link)

ottcci

Daimi Üye
Tepki
309
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Diğer
çok tuhaf gelecek ama sorun kendiliğinden çözüldü :) ses yok ortalıkta yeni bisikletlerde normal galiba, 300 km den sonra ses kesildi