Arka Teker Dişlisinden Artık Ses Gelmiyor?

Tepki
22
Bisiklet
Salcano
Merhaba. Pedal çevirmiyor iken arka göbekten gelen cırrr sesi(olması gereken), yaptığım bakımın ardından gelmemeye başladı. Yani geliyor ama boş ve sessiz odada dönerken çok az bir şekilde geliyor, neredeyse duyulmuyor. Eskiden bayağı sokakta giderken duyuluyordu. Aslına bakılırsa test sürüşü yaptığımda çok hoşuma gitti bu durum. Sessiz sokakta pedal çevirmezken çok güzel oluyor sessiz sessiz.
Fakat bu sesin artık gelmiyor olması, montajda yaptığım bir hatadan mı kaynaklanıyor. Yoksa bunun bir ayarı vardı da ben onu kaçırdım ve ses azaldı mı?
Yani şu an sesin gelmemesi dışında hiç bir sorun yok fakat bu durum bir probleme yol açabilir mi? Sorun çıkarmayacaksa böyle devam etmek istiyorum.
Parçalar için teknik terimler kullanamadığım için kusura bakmayın, pek aşina değilim. Umarım kast ettiğimi anlamışınızdır.
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Scudo

meseduzu

Forum Bağımlısı
Tepki
342
Bisiklet
b'Twin
Bakım yaptığınız yere gres yağını bol basdınız galiba hub (rublenin takıldığı yer) ın içindeki tırnaklar gresden dolayı sesi dışa vermiyor çalışmasında sorun yoksa ki test etmişsin zaten, devam et zamanla gres gittikce ses gelmeye başlar.

Tepki
22
Bisiklet
Salcano
Aynen dediğiniz gibi oldu. Ses giderek normale döndü. Sanıyorum tahmin ettiğiniz gibi yağ sesi kesiyormuş. Şu anda ses normal. Cevabınız için teşekkürler.

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
hahaha bu iyiymiş. ses gelse bir dert gelmese başka bir dert. insan huylanıyor acaba bundan başıma bir iş çıkar mı diye :)