Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arka lastik dönerken zorlanıyor, sebep?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında grigri tarafından paylaşıldı.

1. grigri

grigri Üye

Seviye:
    Merhabalar;

Bisikletimin arka lastiği ön lastiği kadar rahat dönmüyor. Arka lastiği çıkarıp göbeğin içinden geçen ve göbeğin kadroyla sabitlenmesini sağlayan uzun vidayı ellerimle tutup lastiği çevirmeye çalıştığımda, lastiğin bazen vidayı da çevirmeye çalıştığını görüyorum. Aslında sırf bu sorun yüzünden tamirciye götürmüştüm. Eskiden çok daha zor dönüyordu yani bir gelişme var ama hala bir zorlanma da var. Tamirci de bilyaları keçeyi vs. değiştirdiğini bu yüzden şimdilik bu durumun normal olduğunu düzeleceğini falan söyledi ama pek mantıklı gelmedi bana.

Fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Not: Jantın akordu ile ilgili bir sorun yok.

Selamlar.

2. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    Göbeğin vidaları çok fazla sıkılmış olabilir. yada qr kullanıyorsanız onu çok sıkmış olabilirsiniz. onun dışında göbeklerin yağsızda olabilir. :D bir çok olasılık var aslında birisi senin sorunun ama hangisi :D bunları bi kontrol et

ateze ve grigri bunu beğendi.
  3. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Göbek vidaları biraz fazla sıkılmış anlaşılan.

Zamanla düzelir mi?
    Büyük ihtimal evet ama yine de normal sıkıp, göbek boşluk yapınca boşluğunu almak daha sağlıklı gibi geliyor bana. Çünkü eğer sıkı şekilde dönerse yatak ve/veya bilyalar aşınabilir bu şekilde devam edince.

grigri bunu beğendi.
  4. aslan asker

aslan asker Aktif Üye

Seviye:
    arkadaşım göbek vidaları gerekenden fazla sıkılınca tekerlek zor döner devam edersen ya bilyaları yada yatakları yer gevşek olursada yalpalar onun için tatlı sıkı bırakmak lazım tekerlek yerine oturuncada dıştakı somunlar kontra görevi gördüğü için rahat döner. birde kullanılan yağ çok önemli çalışınca yapışkan hale gelmeyen bir gres kullanmalısın. Kolay gelsin.

ateze bunu beğendi.