Arka Lamba-öneri

Alper Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
450
Merhaba arkadaşlar, bu günlerde bisikletimde eksik olan birşeyi daha almaya karar verdim. arka lamba.

sizlere sorum

(link)

gibi 35 lira civarı bir arka lamba mı yoksa daha ucuza 4-5tl ye alabileceğimiz bir arka lamba mı? veya bunun yanında önerileriniz varmı?

Scudo
Tepki
40
Bisiklet
Sedona
Bu sene Ilumenox marka iki adet ön far ve arka flaşör kullanıyorum;gayet memnunum;arazi dönüşlerinde ve şehiriçi gezilerimde beni hiç bir zaman yarı yolda bırakmadılar.

• Beğen
Tepkiler: Alper Yıldırım
Tepki
109
Bende ilumenox kullaniyorum simdiye kadar bir sikinti yasamadim. Eger sehirlerarasi yollara cok cikmiyorsaniz idare etcek birsey isinizi gorur sonucta genelde sehir icindeki yollar aydinlik sayilir. Biraz dikkat cekmelerini saglasak yeter. Ama butce ayirabiliyorsaniz kaliteli birsey almanizi oneririm tabi ki. İlumenox a alternetif olarak kuru kafa seklinde olan arka lambalarida oneririm ufak ampullere ragmen gorunurlugu son derece iyi.

• Beğen

kıvanç özkarayel

Daimi Üye
Tepki
150
Bisiklet
b'Twin
birazda kullanım yerine göre değişir E-5 kullanacaksan arabalar hızlı gittiği için çok önceden fark etmeleri lazım ama şehir içinde kullanacaksan çok uzaktan fark etmeleri gerekmiyor. ucuz bir şey işini görür diye düşünüyorum

• Beğen

Alper Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
450
aslında kullanım alanım değişken bazen şehir içi 1-2 şeritli yollarda bazen ise kalabalık konya yolu, eskişehir yolu gibi şehirler arası min 3 şeritli hızlı akan yollarda kullanıyorum.

önerdiğiniz kuru kafa şeklinde olanlara inyernette baktığımda 16-20tl civarı fiyatları var. 4-5tl lik olanlarda sanırım pil ömürleri ve fark edilirlik bakımından pek kullanışlı dğeiller.

Alper Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
450
bu durumda minimum 30tl gibi bir rakamı vermem gerekiyor. peki 30-35tl fiyatalra hangi farkları önerirsiniz?

Murat Uluoğlu

Daimi Üye
Tepki
145
aralık ayında real süpermarketten 5 tl'ye lamba almıştım. üç farklı biçimde yanıyor. pilleri hala bitmedi. çok pahalı birşeye gerek yok. ama daha iyi birşey istersen decatlon'da yaklaşık 12-13 liraya satılanlar var. hem öne hem de arkaya takılabiliyor. fazla para verme.

• Beğen
Tepki
109
Benim kullandigim bu son derecede memnunum.

(link)

Bahsettigim kuru kafa ise su.

(link)

Bahsettigin 15 tl civari olanlar topeak marka. Kullanmadigim icin birsey diyemem ama bu verdigim linktekini kullanan arkadaslarim var ve gercekten guzeller. Kadro renginle ayni renk olanini alirsan sanki kadronun bir parcasi gibi gorunuyor;)

• Beğen

Alper Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
450
kuru kafalara 13euro gibi bir rakam vermek istemiyorum, açıkcası pek fiyat performansı yüksek gibi durmuyorlar. ama bahsettiğiniz arka lamba 35tl, bir sefer alıp uzun süre kullanmak için daha ii gibi..

Hasan TÜRKER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.805
walla ben bısıkletcıden normal bı lamba almıstım 15 lıraya cok memnunum 3 farklı modda yanıyor ve pıllerıde 4 aydır hıc azalmadı. ama sımdı sunu alacagım. hem ucuz hemde guzel kullanan tanıdıklarım var cok ama cok memnunlar vede cok uzaktan bıle farkedılıyorlar.
(link)
5.40 $ kargo ıcınde :) urunun gelıp gelmemesı konusunda hıc bır suphen olmasın. eger 15-20 gun kadar beklerım dıyorsan bence al. ben sıparısını verdım beklıyorum :) ayrıca bu sıteden temmuzun son haftası 105 $'lık alısverıs yaptım dun urunler elıme ulastı hıc bır sorun yok...

• Beğen

sinan hüner

Aktif Üye
Tepki
51
İsim
Sinan
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
ucuz olanlar da ısını görür dıye düsünüyorum

Tepki
23
valla ben sigma nın lambasını aldım 30 tlye 3 mod u var.üzerinde şarj lambası var(pili azaldığında yanıp sönüyo)çok memnunum.alet bu bakmak isterseniz:

(link)

turist

Daimi Üye
Tepki
203
Bendeki kuvvetli birşey değil ama hoşlandığım özelliği, USB ile şarj oluyor.
İlgilenen olursa resmini eklerim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
(link)

Verdiğim adresteki ürünü 1,5 hafta önce satın aldım ve dün elime ulaştı, fiyatı 5$ civarında. Çok kaliteli bir malzemeye sahip olmasa da aynı işlevi fazlasıyla görüyor.

şahsen ön ve arka lambaya 30-40 TL verme taraftarı değilim.:)

ozii

Üye
Tepki
12
İsim
Ozan
Bisiklet
Kron
Uzun bi süredir bende ışıklandırma bakıyorum ve hala araştırma aşamasındayım.Alper'in bu konuyu açması iyi olmuş:)

@Tan Yücel

Usb den şarj olması gerçekten iyiymiş.Fotoğrafını ve mümkünse linkini paylaşırsanız fikir edinmek açısından iyi olur;) Teşekkürler.

Son olarak; (link)

linkteki ürün fena değil gibi geldi bana.Özellikle ön farı iyi duruyo.Buna da bi bak derim.Bunu bende alabilirim ve almak isteyen arkadaşlar olursa kargo ücretini paylaşabiliriz;)

Cihat Özinan

Aktif Üye
Tepki
40
Bugün satıcıda bu başlıkta bahsedilen tüm arka ışıkları denedim.aşağıdaki linkte verilen arka ışıklandırma en kuvvetlisi.birdefa gözlerinizle bakınca geri gözünüzün toplanması 5 dakika alıyor.aşağıda linkini veriyorum.biraz tuzlu ama fark edilmek için tek geçerim.

(link)