Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

arka jant teli kalınmı olmalı .

Konu, 'Tekerlekler' kısmında samet6630 tarafından paylaşıldı.

1. samet6630

samet6630 Yeni Üye

merhaba arkadaşlar , bisikletimin arka jantını değiştirmek istiyorum . önceki jantım kalın telliydi. şimdikini ince telli olmasını istiyorum . fakat 130 kiloyum 180 boy . acaba ince telli jant alıp taksam beni taşırmı , kırılma yaparmı . tereddütlerim var . yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürlerr.

2. Bahadir.Karaca

Bahadir.Karaca Kıdemli Üye

Seviye:
    Jant tellerine sadece çekme yükü biniyor ama sadece kalın veya ince diye ayrım yapmak doğru olmaz dt nin 1.8-1.5-1.8 telleri taiwan 2.0 tellerden kat kat fazla çekme yüküne dayanıyor mesela. Önemli olan telin kalitesi bir de disk fren kullanıyorsanız 1.5 teller tavsiye edilmiyor ama kullanan arkadaşlarım var. siz 2.0 ya da 1.8 dt tellerle sorunsuz sürebilirsiniz. DT champion veya competition işinizi rahatlıkla görecektir.

3. samet6630

samet6630 Yeni Üye

teşekkür ederim . verdiğiniz bilgiler için.

4. bozokaydin

bozokaydin Kıdemli Üye

Seviye:
    Dt Revo kullanmayin sizin kilonuz icin problem cikarir. Maddiyat onemli degil ise Sapim Cx-Ray, onemli ise Dt Swiss Competition kullanin. Cx-Ray'lar Dt Revo'lar ile ayni agirliga sahip fakat 4 kat daha dayaniklilar.

5. Burçak Erbil

Burçak Erbil Engineer | Framebuilder

Seviye:
    Disk fren yoksa: Sadece ruble tarafında Competiton 2.0/1.8 bence iyi olur, sol tarafta Revo vs istediğinizi kullanabilirsiniz.

6. adilcan adısanoğlu

adilcan adısanoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    ben 90 kg yim boyum 1.79 hocam arka jantımın tellerini kalın taktı çukurlarda ince tel sorun yaşatabilir kilonuzda göz önüne alınınca kalın tel taraftarıyım