Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arka jant ortalama

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Enis Özer tarafından paylaşıldı.

1. Enis Özer

Enis Özer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    İyiakşamlar arkadaşlar, yeni bir jant seti ördürdüm ancak bir sorum olacaktı jantı kadroya göre sağa çektirme yaparken sağ ve sol borulara göre eşit uzunluktamı ayarlarız yoksa çamurluğu taktığımız ortadaki deliğe göre mi ayarlarız? Hatta birde resim var:

2. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Maşa ya da mandal yuvası eğilir ya da bir kaç mm bile olsa oynarsa tekeri rotada tutmak zorlaşır.Fotoğraftaki eğrilik lastikle ilgili gibi görünüyor.Lastiği janta "0" yerleştirip,mandalı da sıkıp kapatmadan önce elinizle br-iki mm +/- ayarlama yapabilirsiniz.Sorunuza gelince.Tekerleği yuvaya oturttuğunuzda,mandalı takmadan bile 0 pozisyonda durmalıdır.Ötesi dediğim gibi.

3. Enis Özer

Enis Özer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Cevabınız için teşekkür ederim ancak jantı biraz daha ayarlatmam gerek diye düşünüyorum. Bu arada eğrilik yok sadece jantı tellerden sağa yada sola çektirme olayı var. Jantı ören usta sağ ve sol boruya eşit derecede olması gerektiğini söyledi ve öylede ayarladı ancak bu seferde ortadaki deliğe göre sola sapmış oluyor. Bildiğim kadarı ile bu ayar ortadaki deliğe göre yapılıyor yanlış mı biliyorum?

4. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Şuana kadar gittiğim bisikletçilerde,adamlar başparmağını sol taraftaki tekerin temas edeceği noktaya koyup lastiği öyle ayarlıyorlardı.Yani lastik sola mı kaymış hemen pimleri gevşet,başparmağını lastiğin temas ettiği noktaya sok ona göre ayarla..Bu arada dediğin gibi orta deliğe göre ayarlanabilir(benim jantı ayarsız taktımda biraz hesapla lastik tam orta deliğin hizasına geldiğinde sıfır ayar oluyor,bu soğukta üşenmeyip dışarı çıktım sırf sitemize girenlere net bilgi verelim diye:))

Enis Özer bunu beğendi.