Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arka jant kaset sorunu Acil yardım lütfen!!

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında Abdulkadir ARSLAN tarafından paylaşıldı.

1. Abdulkadir ARSLAN

Abdulkadir ARSLAN Kıdemli Üye

Seviye:
    merhaba jant setımde dün zincir dişlideyken pedalın bosa donme sorunu cıktı hızlıca 2 3 4 tur pedal cevirdim zincir dişlide ama sankı atmış gıbı boşa dönüyordu neyse ındım bısıkletten elımle pedal çevirdim 3 tur tak oturdu ve dönmeye basladı fakat ne cırrr sesı kaldı ne bıesey bugun göbegı full söktüm
    http://techdocs.shimano.com/media/t...FH/EV-FH-M750-2054A_v1_m56577569830728748.pdf
    linkin içindekı resımde 19 nolu kasetı sökmem gerek nasıl sökülecegını bılen veya söken veyahutta forumda gören varsa lütfen yardımcı olsun resımdekı xt göbekten kullanıyorum

Barış TURAN bunu beğendi.
  2. Abdulkadir ARSLAN

Seviye:
    Barış TURAN bunu beğendi.
  3. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
    765 göbeklerin pdf dosyasındaki montaj resminde,göbeği dağıttıktan sonra,16 nolu parça(vida) alyen ile gevşetilecektir.765 göbeklerde 14 mm alyen olması lazım.Sonra kaset gövdesi komple gelecektir(17 nolu parça).Kaseti dağıtmak için özel anahtar var ama tornovida ve çekiçte iş görür.Kaset gövdesini çıkardığınızda bilyelerin oturduğu yani rublenin rockringini sıktığımız taraftaki bilye yataklarının üstünde(kenarlarda) iki tane çentik vardır.Çentikleri sola doğru(aslında bilye yatakları kaset gövdesi vidası görevi görüyor) tornavida ve çekiç yardımıyla çevirin kaset gövdesi açılacaktır.Toplaması zordur not düşeyim.Kolay gelsin.

XT göbekleri ikinci el almadıysanız.Sıfır olarak aldıysanız,aldığınız yer ile görüşün.XT ve XTR göbeklerin(770 ve 970 serisi) kaset gövdelerinde problem vardır.4 tırnaklı kaset gövdesinde mühendislik hatası yaptı Shimano.

Sinan Ceylan ve Barış TURAN bunu beğendi.
  4. Abdulkadir ARSLAN

Seviye:
    anladıgım kadarı ıle shımano nun yaptıgı hatanın semeresini çekıyorum :)
    dagıltacam mecburen toplarım ınsallah