Arka ışık tavsiyesi (yurt dışı tercihimdir)

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
yaklaşık 1 ay önce yanları lazerli ve ledli arka aydınlatma aldım. ürün güzel iyi hoş ancak geçen yolda bir başkasında gördüm araba stobu gibi parlaklığa sahipti.
yüksek ışık verecek bir ürün arıyorum önerileriniz yada tecrübe ettiğiniz modelleri paylaşırsanız memnun olurum ebay aliexpress dx hangisi olursa olsun.

• Beğen
Tepkiler: S26
Scudo

Gökhan Sümer

Aktif Üye
Tepki
51
Bisiklet
Sedona
yurt dışına bakmana gerek yok, decathlondan sigma tail blazer alabilirsin, malesef tek satılmıyor ama ben sadece o ışık için o parayı gözden çıkarmıştım yani. Dediğin gibi araba lambası gibi süper bir şey ama ön lambası için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Onu alıp flashör olarak kullanırsın artık ama arka lambası mükemmel.

(link)

stokta yok gözüküyor ama mağazaya gidip bakmanı tavsiye ederim imkanın varsa, oluyor genelde.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
flaşörlü almalısınız mercek sayesinde yüksek ışık veriyor 5 aydır kullanıyorum memnumum fazla pillde harcamıyor
(link)

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
@Gökhan SÜMER

gökhan 85tl çok yav. yurt dışını fiyat yüzünden tercih ediyorum zaten :) kafamdaki rakam max 30tl aslında.

@Ali Uzel

fiyat olarak çok yüksekler maalesef :(

@alperK

fiyat olarak uygun görünüyor, parlaklık olarakta iyi diyorsanız düşünebilirim.

ama dediğim gibi yolda gördüğüm arkadaşın ışığı led stoplu arabalar gibiydi. yakından baksanız gözleriniz kamaşır uzun süre bakılamayacak parlaklıktaydı.

verisakeet

Daimi Üye
Tepki
407
Bisiklet
Felt
Topeak RedLite Mega Rear Light + 2 sarj edilebilir AAA pil. Guc olarak 4-5 urunden sonra kullandigim en iyisi, siddetle tavsiye ederim. Gunduz dahi kullanabiliyorum. Tum canta ve bagajlara da uyuyor. Ayni zamanda zixtro facet arkasinda kullanabiliyorum.

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Bir kaç sefer düştükten sonra en ufak sarsıntıda kendinden sönmeye başlayan arka ışığın derdi nedir diye bakmaktaydım ki karşıma bu konu çıktı. Nasıl mutlu oldum yav. :)

Gökhan Sümer

Aktif Üye
Tepki
51
Bisiklet
Sedona
@Hamit E.

evet çok ama 30tlye o kalitede bir ışık bulman mümkün değil. Ben performansından çok etkilendim. Yani arkadan bakanın gözünü alıyor. O nedenle güvenlik açısından çok önemli arka ışık, özellikle şehirler arası yolda ilerliyorsan ve zifiri karanlıksa önemi kat ve kat artıyor. Birde ön lamban olmuş olacak ekstradan öyle düşün. Pilide uzun süre gidiyor.

UtkuK

Aktif Üye
Tepki
135
İsim
Utku Karaarslan
Bisiklet
Cannondale
Cygolite HotShot öneririm, oldukça parlak ışık veriyor ayrıca şarjlı USB ile bilgisayardan ya da cep telefonu adaptöründen şarj olabiliyor.

(link)

• Beğen
Tepkiler: Birhan K.

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
gökhan, ön lambayı zaten çinden alacağım hertürlü, 1000 - 2000 lümen çok uygun fiyatlı ürünler var. ancak aynı durum arka aydınlatma için geçerli değil, parlaklıkları ülkemizde satılan 10-20tl lik ürünlerin üzerinde değil.

arkayada 500-700lümenlik fener alıp üzerine kırmızı naylonmu gersem acaba :)

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Kaç zamandır ben de benzer bir arayış içindeyim. En son kırmızı power led alıp kendim yapsam diye düşünüyordum ki hala da düşünüyorum. Konuyu takipteyim.

• Beğen
Tepkiler: Yalnız Pedal

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
xlc 9led ultrabright far var elimde.
ben bundan daha parlak olanı görmedim (pil ile çalışan tabiki)
zamanında bence çok araştırmıştım.
isteyene link : (link)
mtb bisikletimde kullanıyordum.
daha sonra hibrite geçinde ufak küp şeklinde olanlardan aldım.

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
@kivilcimb

Bu ürünle (ya da benzerleriyle) çok karşılaşıyorum Yanarken görme imkanımız var mı? Resim ya da video falan?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Serden Us

Valla bende öyle bir imkan yok.
ürünün linki. ; (link)

şanşlısınız.youtubeda var videosu ;
(link)

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
yakından çekince hepsi parlak :D maksat en az 500 metreden dikkat çekmesi

Murat Alaaddinoğlu

Aktif Üye
Tepki
66
Bisiklet
Ghost
Cateye rapid 5 kullanıyorum bildiğin göz alıyor onun dışında moon un usb şarjlı çok güzel ürünleri var tavsiyemdir.

(link)

Mert S.

Daimi Üye
Tepki
224
Bisiklet
Carraro
@kivilcimb

aynısının çinli kardeşini bedava denebilcek bir fiyata almıştım. Ben de memnunum açıkcası. (link)

Yalnız satıcı nedense artık yollamıyormuş Türkiye'ye.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Mert S.

oo iyiymiş.
ben 15-16€ gibi para vermiştim hatırladığım kadarı ile.

Rıdvan SIĞAN

Aktif Üye
Tepki
48
Bisiklet
Kron
Konuyu tam anlayamadım arkada parlak kırmızı ışık göz alıyor demişsiniz ama diğer yorumlarda en parlağı bu bunu tavsiye ederim cümleleri var. Ben linkteki ürünü geçen hafta sipariş ettim. Şimdi tereddüte düştüm. Lazerli bu ürünü almamalı mıydım?

(link)

Mert S.

Daimi Üye
Tepki
224
Bisiklet
Carraro
@kivilcimb

Klasik markalı/markasız farkı işte. Sizin iki sene garantiniz vardır. benim de evde 2 tane yedek :D