Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arka ışığa sahip km saati?

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında Erhan B. tarafından paylaşıldı.

1. Erhan B.

Erhan B. Üye

Bisiklet:
    Peugeot
    Seviye:
    Merhaba,
    km saati için araştırma yapıyorum, çokta anlayan birisi değilim. Bisiklete genelde akşamları biniyorum, o yüzden ekrandan okuması sorun olmayacak bir km saati önerir misiniz?
    btwin count serisinin ekranı büyük, kablosuz olmasıda güzel, fakat karanlıkta okunur mu bilemiyorum. deneyimi olan arkadaşlar ne dersiniz?
    bogeer yt serisinin ekranı btwin count kadar büyük değil ama arka ışığa sahip.
    bütçem 50 yi geçmesin istiyorum, çok değer bir ürün olursa zorlayabilirim biraz.
    tavsiyesi olan arkadaşlar?

2. baris34ince

baris34ince Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    yurtdışından dx.com ebay.com gibi sitelerden 50 tl nin üstüne çıkmadan rahatlıkla bulabilirsiniz istediğiniz gibi birşey. arka ışığı olup olmadığına dikkat ediniz tabi :) tek sıkıntısı bazı ürünler 3 haftaya kadar gecikebiliyor kargosu.Ama güvenilirlik açısından herhangi bir sorun olmaz.

3. Bülent Kavakkoru

Bülent Kavakkoru Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
  4. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    Cateye microwireless. 23 senedir cateye hastasiyim. Cateye varken cateye alirim.

5. Salih Kü

Salih Kü Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben de gece km saatini ve vites kolunu okuyamamaktan yakınanlardanım. Çözüm olarak 3 turuncu led ve bir pil yuvasından oluşan bir devre düşünüyorum. Turuncunun özelliği (Gerçek veya Aerosoft Airbus kokpit kullananlar iyi bilir) karanlıkta son derece duygusal bir hava veriyor. Km saatine sadece aydınlatma olur da vites kollarının içine led yerleştirmeyi düşünüyorum.

6. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Vites kollarının içinde yerleştirecek boşluk olduğunu sanmıyorum, yaparsanız paylaşın lütfen.

Salih Kü ve enes savaş bunu beğendi.
  7. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Kablolu Cannondale (IQ115 modeliydi galiba) kullanıyorum. Arkada yeşilimtrak bir renkte ışığı var. Yalnız hem çok kısa süre yakıp söndürüyor hem de pili çabuk bitiriyor. Bir de pil tam dolu değilse ışığıyla bile okumak zor oluyor karanlıkta. Yani bu ürünü aradığınız özellikler için önermem. Hani arayış içindeyken bu ürünle de karşılaşırsanız aklınızda bulunsun.

Bu arada vites koluna led takmayı ben de düşünmüştüm. Çok küçük ledler var. Tuşlu cep telefonların içindeki tuş aydınlatma ledleri gibi mesela. Koldaki gösterge içine bir şekilde sığar diye düşünüyorum. Çünkü bu ledler bildiğiniz pire boyutunda. Denemeye fırsatım olmadı şimdiye kadar ama yaparsam paylaşırım.

Salih Kü bunu beğendi.
  8. Erhan B.

Erhan B. Üye

Bisiklet:
    Peugeot
    Seviye:
    dx.com dan bogeer yt 833 sipariş etmiştim. 3 haftada geldi, arka ışığı var ama homojen yayılmamış. eski casio saatlerde aydınlatma olurdu ya, sol taraftan yanardı, ona benziyor ama ondan iyi. fazla kötülemeyim, ışık iş görüyor.
    işin aslı bisiklete takma fırsatım olmadı henüz, hem kış şartları, hava sıfırın altında bir haftadır burada, hemde eve geç geliyorum bu aralar.
    konusu değil ama 3 tl ye üstünde pusula olan bir zil sipariş etmiştim birde, oda beraber geldi.